Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

Daha çok yüz bölgesi olmak üzere vücudun güneşe maruz kalan yerlerinde görülen ve genellikle kahve rengi tonunda oluşan güneş lekeleri ve cilt kuruması yaz aylarında sıklıkla görülmektedir. Ancak oluşan bu güneş lekeleri daha çok yaz bitiminde kendini belli eder. Bunun sebebi yazın cildin bronzlaşması ve nemli görünmesidir. Ancak yaz ayı sonunda güneşlenmeninde sonlandırılması sonucu, ten rengi açılır ve bu Lekeler ortaya çıkar.

Ciltte Oluşan Güneş lekesi nasıl geçer?

Güneş Lekeleri Nasıl geçer, Ne iyi Gelir
Güneş Lekeleri Nasıl geçer, Ne iyi Gelir

Güneş lekeleri tedavisi, Lekenin türüne (çiller, gebelik lekeleri, bitki lekeleri, karaciğer lekeleri vb.) bağlı olarak değişir. Bunun için bu tür Lekeler görüldüğünde ilk olarak bir dermotologa muayene olmak gerekir. Lekelerin tedavisi geciktikçe derinleşir ve bu derinleşen Lekelerin tedavisi de oldukça zordur. Derin olmayan Güneş Lekelerinde, bazı kremler kullanılarak tedavi sağlanabilir. Daha derin olan güneş lekeleri için ise Kimyasal Peeling dediğimiz cilt soyma işlemi yapılmaktadır. Ancak bu tür kimyasal işlemler cildi incelttiği için sıklıkla yapılması tehlikelidir. Leke Tedavisi sırasında derinin ne kadar derinden soyulacağı yapılacak olan muayeneler sonucunda belirlenir ve bu doğrultuda tedavi uygulanır.
Yeni oluşmuş güneş lekelerini ortadan kaldırmak için kendi başınıza yapabileceğiniz bazı şeyler var; örneğin iri taneli bir kese veya ipek keseyle vücudunuza üç günde bir arındırıcı peeling uygulayabilirsiniz. Ölü derilerinizi bu şekilde zımparaladığınızda altta lekesiz, sağlıklı bir cilt gelmesi için yenileyici-besleyici bir losyon edinmeli ve bu losyonu peeling yaptığınız bölgelere her gün sürmelisiniz.

Güneş lekeleri için maske

Bazı doğal maske tarifleri de özellikle henüz derinleşmemiş güneş lekelerinin giderilmesi açısından işinize yarayabilir. Kırmızı soğanı kesip güneş lekelerinin olduğu bölgelere sürerseniz soğanın içeriğindeki asit lekelerin azalmasını sağlayabilir. Bu konuda işinize yarayacak bir başka tarifse şöyle: Birer tatlı kaşığı taze limon suyuyla balı karıştırın ve bu karışıma ortaya boza kıvamında bir karışım çıkmasını sağlayacak miktarda nişadır ilave edin. Bu formülü her gün lekeli bölgelere krem gibi sürebilirsiniz.

Yumurta Akı

Yumurta Akı bilinen en iyi cilt yenileci ve besleyici doğal bir üründür. içerisinde ki yüksek protein değerleri sayesinde cildi besler ve kendisini yenilemesini sağlar. Cildinizde ki Güneş lekelerinin oluştuğu bölgeye yetecek kadar yumurta akını alıp , lekeli bölgeye sürün. Yumurta akı kuruduktan sonra yıkamadan bir kez daha üstüne sürün ve kurumasını bekleyin. Yumurta Akı kuruduktan sonra cildinizi güzelce yıkayıp kurulayın.

güneş lekeleri nasıl geçer güneş lekelerine ne iyi gelir gne lekeleri nasl geer güneş lekesi lekeler nasıl geçer koldaki güneş lekeleri nasıl geçer yüzdeki güneş lekelerine ne iyi gelir yeni oluşan güneş lekelerine çözüm ĞÜNEŞLEKELERİ oluşmuş güneş lekeleri nasıl geçer

2 Replies to “Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

  1. Güneş lekesi mi off, fena oluyorum öyle deyince. Uzun süre güneşte kalınca kolay kolay gitmiyor da onlar :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*