Guatr-Tiroid Bitkisel Tedavisi

Guatr -Tiroid Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Aşağıda yer alan Bitkisel tedavi yöntemleri destek amaçlı uygulanabilecek yöntemlerdir. Kesinlikle ilaç kullanımını bırakmayın. Bu bitkisel tedavi yöntemleriyle doktorunuzun size uygun gördüğü tedaviyi kesinlikle yer değiştirmeyin. Bunlar sadece tedavinizi desteklemek amaçlıdır.
Tiroid bezi, Metobolizma hızını ve hormonların salgılanmasını kontrol ettiği için insan hayatında çok önemlidir. Salgıladığı hormonlar hemen hemen vucudumuzun tümünde işlev görür ve diğer hormon bezlerinin çalışmasını kontrol eder.
Problemler, tiroid bezinin çok çalışması (hipertiroidizm) ya da az çalışmasından (hipotiroidizm) kaynaklanır, ve bu sorunlar vucutta ve kişide psikolojik olarak sorunlar yaratır.
Tiroid Bezi çok önemli görevleri üstlendiği için zorunlu kalınmadıkça aldırmamanızı tavsiye ediyoruz. Ancak bu durum doktor ( Ayrı Ayrı Doktorlara da Muayene olun ) kontrolündeyken zorunlu kalındığında bıçak altına yatın.
Tiroidin en büyük ilacı cevizdir. Kabuğu ve perdesiyle birlikte 25 tane cevizi bir litre suyun içinde 5 gün tutun. Hazırlanan sudan sabah akşam birer fincan içip, cevizleri de yiyin. Ayrıca ceviz yağını dışarıdan boğazınıza sürün.

Hipertiroiti olan kişiler, dereotu ve tereotunu aşırıya kaçmadan tüketmeli, bunun yanında bol miktarda maydanoz ve roka da yemelidir.
Yaklaşık bir bardak kaynayan suyun içerisine 10 gram dövülmüş kereviz tohumları atılır. 10 dakika bekletildikten sonra yemeklerden önce birer bardak içmeniz tavsiye edilmektedir.
Lahana yaprakları da guatr için bitkisel bir mucize niteliğindedir. Temin ettiğiniz lahana yapraklarının suyunu sıkarak elde ettiğiniz sudan günde 1-2 bardak içebilirsiniz.

Taze ceviz de guatr tedavisinde çok yararlıdır. Bol, bol ceviz tüketin.
[adsense]
Meşe kabuğunu saf sirke ile kaynatıp, daha sonra bunu temiz bir beze sarınız. Guatr olan bölgenin üzerine sararak guatrınızı tedavi edebilirsiniz. Bu tedavi yöntemini 7 gün uygulamalısınız.

Kuzu kulağını zeytin yağı ile ezin ve krem haline geldikten sonra guatrın üzerine sürün ve temiz bir bez ile üzerini sarın.

Bir bardak kaynayan suyun içerisine yaklaşık olarak 4 gram kuru yaprak koyun ve 10 dakika bekletildikten sonra her 3 günde bir defa olmak üzere bir bardak tüketin.

Guatr için uygulayabileceğiniz bitkisel formüller yukarıdaki gibidir. Bunların haricinde ceviz, sarı kantaron, turp, oğul otu, brokoli gibi besin maddeleri guatr’a iyi gelen şifalı bitkiler besinler arasında yer almaktadır.

Guatr’ın farklı çeşitleri olduğuna değinen Profesör Doktor Ahmet Maranki eğer dişi bir guatra sahipseniz aşağıdaki guatr kürünü uygulamanızı öneriyor.

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suyun içerisine taze yapraklı ve sapları olan ebegümeci bitkisinden 9 gram koyunuz. Kısık ateşte 5 dakika kaynattıktan sonra sıcak haldeyken temiz bir bez ile süzme işlemini yapınız. Ilıdıktan sonra yavaş, yavaş günde bir iki kere yudum, yudum içiniz. Bu tedavi yöntemine 15 gün devam etmeniz önerilmektedir. Guatr kürünü taze olarak içmeniz tavsiye ediliyor, her defasında bir bardak klorsuz su ile yaparak günlük bu kürü hazırlamalısınız. Sağlıklı günler.

guatr bitkisel tedavi guatr bitkisel tedavisi guatr bitkisel çözüm guatr bitkisel tedavi ceviz ceviz yağı guatr guatra ceviz kürü tiroid hormonunun çok çalışmasında uygulanacak bitkisel tedavi tiroid bitkisel tedavi Tıroıde bıtkısel formuller ceviz guatr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*