“Gözde Arpacık Neden Çıkar ?” için 11 Yorum Yapıldı.

 1. önemli bir insann dedi ki:

  gözümün altında arpacık çıktı fazla büyük deil ama gözümü her kapadığımda aşırı derecede yanma ve batma oluyor bu normal mi ve bu kaç günde geçer

  • admin dedi ki:

   Merhabalar. Yanma ve batma hissi oluşması normal. Gözünüz iltihap kapmış. Aile Hekimine muayene olun. Aktibiyotik damla kullanırsanız yaklaşık 3-4 gün içinde geçecektir.

 2. eylül dedi ki:

  Arpacık ust goz kapagımda kistlesti ve 3hafta once ameliyatla aldırdım. 3hafta gecmesine ragmen goz kapagimda hafif sislik ve kizariklik oluyor ara ara normal midir ?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Eylül Hanım. Enfeksiyon ihtimaline karşın doktora gidip muayene olmanızda fayda var. Geçmiş olsun

 3. songül dedi ki:

  annemin gözünün hemen altında burun ile göz çukuru arasında oluşmuşta ve nohut tanesi kadar büyümüş .patlayacak gibi bi hal almış sarı olmuş iltihabı felan doktora gidince patlatacaklar ve gözünü zarar göreceğini düşünüyo acaba evde kendimiz ne yapabilirizz lütfen acil cevapp ……

 4. ELİF dedi ki:

  arpacık kaç günde geçer bırde gözü kapayacak kadar şişmesi normalmıdır

  • admin dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım. Arpacığın geçme süresi bağışıklık sisteminizle alakalı bir durum ancak 4-5 gün içinde azgınlığı son buluyor ( sönmeye başlar ). ilk başlarda gözü tamamen kapatacak kadar büyümesi normal . iyileşmeyi hızlandırmak için antibiyotik içerikli göz damlası kullanmanız gerekir. Bunun için de doktora muayene olunuz.

Yorum Yap

*