Göbek ve Karın Yağlarını Eritmek için Ne Yapmalı

Alınan fazla kalorilerin yağ olarak depolandığı bölgelerin başında; Göbek, Karın, Bel cevresi ve Kalçalar yani basen bölgesi gelmektedir. Bu bölgede biriken yağları sadece diyetle eritmek Pek mümkün değildir. Sadece diyet yaparak Düz bir Karna veya Sıkı bir Kalçaya sahip olamazsınız. Sizin yapmanız gereken Egzersizler yaparak, Bu bölgelerde biriken yağı yakıp kas hacmini arttırmaktır. Yağ sarkmaya neden olurken kaslarda böyle birşey yoktur.
Sağlıklı bir vücuda giden yol, Sağlıklı beslenmeden geçmektedir. Dengesiz beslenme ile birlikte yapılan bir sporun hiç bir faydası olmamaktadır. Yanlış beslenme ile yapılan hatalar maalesef spor yapılarak düzeltilememektedir. Bu yüzden göbek eritmek ve zayıflamak istiyorsanız ilk yapmanız gereken dengeli beslenmektir.
Göbek Yağlarını eritmek için ; Diyet ve diyet ile birlikte spor yapmalısınız. Yağ yakımı gerçekleştikten sonra, Sıkılaştırıcı egzersizler yapmalısınız. Böylelikle sıkı ve düz bir vucuda sahip olabilirsiniz.

Peki Göbek Yağlarını Eritmek İçin Neler Yapmalı?

Lost and Gained weightGenel olarak vücut yağ depoladığında bütün bölgelere yayarak yağ depolar. Bu yüzden sadece bir bölgeden yani bölgesel olarak zayıflamak pek mümkün değildir. Vücudunuzda ki yağları yakmaya başladığınızda, tüm vücutta bulunan yağlar yakılmaya başlanır. Dolayısıyla göbek yağlarını eritmek için bölgesel egzersizlere başlamadan önce genel yağ yakımı için vücudun genelinin kullanıldığı kardiyo egzersizleri yapmalısınız. Bu egzersizleri yaptıgınızda, Kollardan, Bel ve karın bölgesinden, Yüzünüzden ve kalça gibi bölgelerden yağ yakmaya başlarsınız.

Karın Yağlarını Eritmek için Yapılması Gerekenler

  1. Sabahları uyandıgınızda aç karnına bir bardak ılık suya Limon sıkarak için. Sabahları aç karnına içilen limon suyu metabolizma hızını arttırdığı için yağ yakımını daha kolaylaştırır.
  2. Protein ağırlıklı beslenin. Protein yağ olarak depolanmaz. Kas hacmini arttırarak yağ oluşumunu engeller. Kasların hacminde artış olduğu zaman vucut daha sıkı ve dolgun görünür.
  3. Sofranızda mutlaka yoğurt bulundurun. Yapılan araştırmalar sonucunda Yağsız yoğurt tüketenlerin, tüketmeyenerden daha hızlı zayıfladığı görülmüş.
  4. Yüksek kalorili gıdalardan uzak durun. Özellikle, Kola, Gazoz, Cips, Kızartma vb gıdalardan uzak durun. Sigara ve alkol tüketmeyin.
  5. Sabah kahvaltınızı tam olarak yapın. Güne iyi başlamak her açıdan oldukça Önemli.
  6. Akşam yemeklerini En geç saat 19 :00 gibi yemeye çalışın ve sonrasında herhangi birşey tüketmeyin. Sadece meyve ve benzeri “yeşil Gıdalar” tüketebilirsiniz.
  7. Yediğiniz porsiyon miktarını azaltın. Normalde 1 porsiyon ile karnınız doyuyorsa , siz 3/4 porsiyon yiyin ( Yani Porsiyonunuzu Çeyrek azaltın). Bu yaparken ilk zamanlar açlık çekebilirsiniz ancak ilerleyen zamanlarda vücudunuz buna alışacaktır.

 

Yukarıda yer alan Beslenme Önerilerine uyduktan sonra yapmanız gereken Egzersiz yapmaktır. Başlangıç olarak tüm vücudunuzu çalıştıracak olan egzersizleri uygulamalısınız. Bunların içinde önemli olanları Tempolu yürüyüş ( Yaklaşık 45 Dk ), Mekik ( Başlangıç olarak 10 adet, geçen her hafta için 5 adet arttırın ) ve Bacak eritme hareketleridir.
Egzersizlerinizi sabah kahvaltıdan sonra ve Akşam yemeğinden yaklaşık 2 saat sonra yapmanız hızlı zayıflamanız açısından oldukça önemlidir.
Sizin için yazmış olduğumuz bu önerilere uyduğunuzda, 3 ay gibi bir süre içerisinde, vücudunuzun herhangi bir bölgesinde yer alan fazla yağlardan kurtulmuş olacaksınız. Bu konuda kararlı ve sabırlı olmanız oldukça önemlidir.

Karın ve Göbek Yağlarını Eritmek için hareketler

DuzMekikÖncelikle yere Sırt üstü uzanın. Ellerinizi ve ayaklarınızı vücudunuzla tam bir dik açı yapacak şekilde yukarı kaldırın. Gövdenizin üst kısmını yavaşça yukarı doğru kaldırırken ellerinizi ayak uçlarınıza yaklaştırabildiğiniz kadar yaklaştırmaya çalışın. Bu hareket sırasında karın kaslarınızı daraltarak kısaltın. Geriye doğru esneyerek ilk pozisyona dönün. Başlangıçtan itibaren aynı esneme hareketlerini tekrarlayın.

Ters Mekik veya Bacaklarla Ters Esneme

TersMekik
Yere sırtüstü uzanarak harekete başlayın. Elleriniz vücudunuzun yanında düz olarak yere koyun. Vücudunuzun üst kısmı zemine dayanırken, kalçanızı mümkün olduğu kadar yukarı doğru kaldırarak esnetmeye çalışın. Bu hareket sırasında da karın kaslarınızı daraltarak kısaltın. Başlangıçtan itibaren aynı esneme hareketlerini tekrarlayın.

Çapraz Mekik Hareketi

CaprazMekik Karın eritme hareketleri
Dizleriniz kırılmış vaziyette ve baldırınız vücudunuzla 90 dereceye yakın bir açı yapacak şekilde sırtüstü yere yatın. Kollarınızı göğsünüzün üst kısmında çapraz olarak tutun. Yavaşça omuzlarınızı yukarı ve ileriye doğru kaldırarak vücudunuzu hafifçe sağ tarafa doğru esnetin. Bu esneme sırasında karın kaslarınızdaki daralmayı hissedin. Daha sonra geriye giderek başlangıç pozisyonuna geri dönün. Bu hareketi istediğiniz kadar tekrarladıktan sonra, aynı hareketi bir kez de sol tarafa doğru esneyerek tekrarlayın.

göbek eritmek için ne yapmalı göbeğimi eritmek için ne yapmalıyım yağları eritmek için ne yapmalı karin yaglarini eritmek icin neyemeliyiz göbek eritmek için ne yapılmalı göbekteki yağları eritmek göbek eritmek için ne yenir ne içilir ve hangi sporlar yapılır göbek eritme smackdown göbegi eritmek için hangi makinalar zayıflamadan göbek eritmek için ne yapmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*