5 Mayıs 2020

Göbek ve Karın Yağları Nasıl Eritilir Ne Yapmalı ?

Zayıflamak ve Göbek eritmek için verilen emeklerin, yapılan göbek eritme diyetlerinin ve diğer birçok kür ve hareketlerin herhangi bir faydasını görmediyseniz, bir yerlerde bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. İster Karın yağları, isterse vücudun herhangi bir yerinde oluşan yağlar olsun, bilinçli beslenme ve düzenli hareketlerle eritmek mümkün.

Bel ve Karın Yağları Nasıl Erir?

gobek-ve-karin-yaglari-nasil-eritilirBel ve Karın yağları, yanlış bir beslenme sonucu çok kısa sürede oluşabiliyor. Oluşma sürelerinin kısa olmasına rağmen bu yağları eritmek oldukça zor ve zaman almaktadır. Özellikle alt göbek yağlarını eritmek için uzun uğraşlar verilmesi gerekiyor.

Yazı içerisinde ki başlık Düzeni..

  1. Göbek Nasıl Eritilir Ne Yapmalı
  2. Günde En az 2 Litre Su için
  3. Her gün 1 Kase Yoğurt tüketin
  4. Sağlıklı yağlar Tüketin
  5. Düşük Kalorili Besinler Tüketin
  6. Şeker ve Hamur işinden Uzak durun
  7. Hareketli Bir Yaşam Sürdürün
  8. Göbek Nasıl Eritilir: Diyetisyen VİDEO

Zayıflama ile ilgili bilmeniz gereken, yağ birikimi nerede çoksa en çok yağ yakımı o bölgeden başlar. Bu nedenle çokça duyduğumuz bölgesel zayıflama terimi, doğru anlamıyla bilinmemekte ve özel sektör tarafından bir pazarlama aracı olarak kullanılmaktadır. Oysa ki bölgesel zayıflama kavramı; bir bölgede oluşan yağları eritmek için değil, o bölgedeki kasların çalıştırılıp geliştirilmesi için gerekli olan egzersizlerin yapılmasıdır. Bu nedenle, vücudunuzda ki herhangi bir bölge için yapmış olduğunuz hareketlerle sadece o bölgedeki yağları değil; Aynı zamanda Göbek yağlarını da eritirsiniz.
Vücutta ki yağ yakımı mekanizması, vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılamak için bir depo ve gerekli olduğunda bu depodan alınıp kullanılması üzerine kuruludur. Kısaca gün içerisinde aldığınız kalori miktarı, tükettiğiniz kalori miktarından az ise, göbek, bel ve vücudun diğer bölgelerinde depolanmış olan yağları yakarak enerji ihtiyacını karşılamış olursunuz.

Göbek yağlarını eritmek için, yalnızca Karın yağlarını eritmeye yönelik hareketleri değil, vücudunuzu genel anlamda çalıştıran, zorlayan hareketler yapmalısınız. Böylelikle dengeli ve fit görünen bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Göbek Nasıl Eritilir Ne Yapmalı ?

Bel ve Karın bölgesindeki yağları eritmek istiyorsanız, mutlaka beslenmenize dikkat etmelisiniz. Alınan kaloriyi harcamak oldukça zor ve zaman alıcıdır. Bu nedenle ilk hedef, fazla kalori almamak ve vücut için gerekli olan enerjiyi karşılamak için yağların erimesini sağlamak olmalıdır. Unutmayın ki; Fazladan yediğiniz 1 adet simitin kalorilerini yakmak için en az 45 dakikalık bir yürüyüş yapmanız gerekir. Böyle durumlarla karşılaşmamak ve göbek yağlarını eritmek için diyet şart!

Günde En az 2 Litre Su İçin

gobek-eritmek-icin-su-icin-gobek-nasil-eritilirÇok klişe bir öneri gibi görünse de, Su tüketimi, göbek eritmek için oldukça önemli. Vücut yağ yakımı için suya ihtiyaç duyar. Bu nedenle zayıflamak istiyorsanız bol bol su tüketmelisiniz. Elinizin altında sürekli bir şişe bulunsun ve aklınıza geldikçe yudum alarak içebilirsiniz.

Su, hem metabolizmayı hızlandırır hemde antioksidan özelliğinden dolayı vücutta ki toksik maddeleri atar. Terleme yoluyla gözeneklerin açılmasını sağlayarak deri altında ki yağ tabakasının erimesine yardımcı olur.

Hergün Bir Kase Yoğurt Tüketin

Göbek eritmek için yoğurt yemeli Göbek ve Karın Bel yağları nasıl erir eritilirZayıflama ve Göbek Eritme ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalarda, her gün yoğurt tüketen kişilerin tüketmeyen kişilere oranla 2 ile 4 kat daha hızlı zayıfladığı tespit edilmiş. Özellikle yoğurt içerisine 2 tatlı kaşığı kadar pul biber ilave edilip tüketildiğinde, metabolizmayı ciddi anlamda hızlandırıp, göbek eritme hızını arttırmaktadır.

Yoğurt, içerisinde bulunan prebiyotik bakteriler sayesinde sadece zayıflama ve göbek eritme konusunda değil, bağırsakları düzenleme ve şişkinliği giderme konusunda da oldukça faydalıdır. Sabah kahvaltılarınızda ve akşam yatmadan önce bir kase pul biberli yoğurt tüketmek, göbek eritme konusunda size avantaj sağlayacaktır.

Sağlıklı yağlar Tüketin

Yıllarca her hangi bir yağ kategorisi belirtmeden, medyada yağların zararlı olduğu ve tüketilmesinden kesinlikle uzak durulması gereken bir besinmiş gibi bahsedildi. Ancak yapılan araştırmalar aslında bu durumun böyle olmadığını, her yağın zararlı değil, aksine bazı yağların oldukça faydalı olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle Omega 3-6 bakımından oldukça zengin zengin olan balık yağı bu yağlardan biridir.

Vücudumuz için gerekli olan bu yağları tüketerek, düzgün çalışan bir metabolizmaya ve sağlıklı bir yapıya sahip olabilirsiniz. Beyin ve kalp için önemli olan bu yağların tüketilmesi aynı zamanda zayıflamaya yardımcı olmakta ve Göbek yağlarını eritmek için bize hız kazandırmaktadır.

Ankara Üniversitesi tarafından yayınlanan bir makalede; Omega-6 ve Konjuge linoleik asit (KLA) asidin sağlık ve kilo verme konusunda ne kadar yararlı olduğu şöyle belirtilmiş;

KLA biyolojik etkileri
§ Vücut yağını azaltıcı,
§ bağışıklığı arttırıcı
§ antikanser,
§ antidiabet,
§ antiobezite ve
§ antiaterojenik özellikte olup insan sağlığı
üzerine yararlı etkileri bulunmaktadır

Tam PDF metin için KLA’nın Göbek Eritme Etkisi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Düşük Kalorili Besinler Tüketin

Göbek Eritmek için Düşük Kalori, Göbek Nasıl Erir, Karın Yağları nasıl eritilir,Sarkık göbek nasıl erirYüksek kalorili besinler, vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiden daha fazlasını almanıza yol açar. Böyle bir durumda, vücudunuz ihtiyaç duyduğu kadar enerjiyi alır ve artanı yağa dönüştürerek depolar. Bu, bizim hiç istemediğimiz bir durum. Bu nedenle bilinçli ve sağlıklı beslenmek Göbek eritmek isteyen herkesin öğrenmesi ve uygulaması gereken temel bir ödevdir.
Kalori almamanın çözümü, bir şey yememek değildir. Bu Göbek Eritme diyeti uygulayan hemen hemen herkesin yaptığı en büyük yanlıştır.
Besin değeri yüksek, ancak düşük kalorili beslenmek hızlı kilo verme ve göbek eritme konusunda size fazlasıyla yardımcı olacaktır.
Protein bakımından zengin olan gıdalarla birlikte bolca vitamin içeren salataları tüketmeniz, aç kalmadan kilo vermenize ve karın yağlarını eritmenize olanak sağlayacaktır.

Şeker ve Hamur işinden uzak Durun

Şeker; oldukça yüksek kaloriye sahip olmasına rağmen besin değeri olmayan, yalnızca tatlandırma amaçlı kullanılan bir besin ürünüdür. Böylesine negatif etkiye sahip bir besini tüketmek, göbek yağlarını eritmek isteyenler için zorluk çıkaracaktır.

Beyaz un ile yapılan her türlü hamur işi ekmek ve besinlerden uzak durun. Bunun yerine kepekli ve lif bakımından zengin olan tam buğday unundan yapılmış ekmek tüketmek, kilo verme ve göbek eritme konusunda size yardımcı olacaktır.

Hareketli Bir Yaşam Sürdürün

gobek eritmek için ne yapmalı nasıl eritilirBeslenme kısmında anlattıklarımıza ek olarak uymanız gereken bir durum ise hareketli bir yaşam sürdürmek. Zayıflamak için yapmanız gereken ilk adım, yaşam tarzınızı değiştirmek olsun.
Gün içerisinde en az 45 dakikalık yürüyüş yapın. Şayet iş ve okul hayatı gibi size zaman kalmayan durumlarda ise, Evde uygulayabileceğiniz Hareketler yaparak Göbek yağlarını eritmeyi hızlandırabilirsiniz. Bu hareketler için Evde Spor Hareketleri adlı yazımızda bulabilirsiniz.

Göbek Nasıl Eritilir ? Göbek Eritme Yöntemleri VİDEO

Göbek Eritmek, sanıldığı kadar zor, düşünüldüğü kadar da kolay değildir. Sarkan göbek yağlarını eritmek ve düz bir karına sahip olmak istiyorsanız, yerine getirmeniz gereken sorumluluklar ve uygulamanız gereken yöntemler vardır.

Göbek Eritme konusunda uygulayabileceğiniz bu bilimsel yöntemler sayesinde, kısa zamanda hızlı bir şekilde göbek yağlarını eritebilirsiniz. Kararlı olun ve buna inanın. Düzenli olarak göbek eritme hareketleri’ni tekrarlayarak ortaya çıkan farkı görün. 15 gün boyunca bu önerilere uyun ve 15 gün sonra tartılın, aynada kendinize bakın ve farkı görün.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir