Göbek ve Karın Yağları NasıL Eritilir ?

Bel ve Karın bölgesinde ki yağlar, Sadece kadınların değil erkeklerinde en büyük problemlerinin başında geliyor. Bel, Karın ve göbek etrafında oluşan yağlanma , kıyafet seçiminde ve güzel görünme açısından olumsuzluklar yaratsa da, sağlığımız için oluşturduğu risk daha önemli bizim için. Karın bölgesinde oluşan yağlanmalar iç organların yağlanmasına neden olur . Özellikle böbrek üstü bezleri gibi hormon salgılayan yağların artması bir çok sağlık sorununu da beraberinde getiriyor.
Bel , Karın ve göbek Yağlarını nasıl eritilebileceği ile ilgili olarak ; uzman diyetisyen Yekbu Köseoğlu ile yapılan bir röportaj yayınlandı.

Bel ve karın bölgesinde yağlanma neden Olur ?

diyetisyen-karın yağları nasıl eritilir ne yapmalıBel ve karın bölgesinde yağlar  hemen hemen herkesin başına gelen önemli bir sorundur. İdeal kilo’da olsak bile, hep göbeğimiz varmış gibi düşünürüz.
Bel ve Karın bölgesi vücudumuzun yağ deposu olarak kullandığı bölgelerdir. Vücuda fazlaca alınan Kaloriler, yağa dönüştürülür ve öncelikle bu bölgelerde depolanır. Bu yüzdende Karın ve bel bölgesi daha çabuk yağlanır. Ancak bu durum sizi korkutmasın. Hareketler yapıldığı zaman, bu bölgede ki yağlar kol ve Bacak yağlarına oranla çok daha hızlı eritilir.
Amacınız düz bir karına sahip olmaksa, sabırlı olmalısınız. Yediklerinize dikkat edip, bol bol egzersiz yapmalısınız. Düz bir karına sahip olmak için sadece yağlarını eritmek yetmez, aynı zamanda bu bölgede ki kasların hacminin arttırılması gerekir. Böylelikle sıkı bir Karına sahip olur ve göbek yağlarını eritmiş olursunuz.

Kilo Almamak için Nasıl Beslenmeli ?

karin ve gobek neden yaglanir
Karbonhidrat oranı düşük, protein bakımından zengin olan yemekler tüketmek, Karın ve göbek yağlarının oluşmasını engeller. Günlük ihtiyacımız kadar kalori alırsak, vücudumuzun yağ olarak depolayacak birşeyi Kalmayacağından, göbek yağları oluşmayacaktır.
Bel ve Karın bölgesinde yağlanma probleminiz var ise, ihtiyaç duyduğumuz kaloriden daha az kalori almalısınız. Böylelikle gerekli olan ve eksik olan kalori miktarını, vücudumuz yağları yakarak elde etmeye çalışacaktır. Zayıflama ve yağların erime sürecini hızlandırmak için de düzenli olan egzersizler yapmalıyız..

Göbek ve karın bölgesindeki yağlar için Ne Yapmalı

· Güne mutlaka Kahvaltı yaparak başlayınız. Kahvaltı, Zayıflamayı kolaylaştırır.
· Yemeklerinizi yedikten yaklaşık 1 buçuk 2 saat sonra mutlaka egzersizler yapın. Bu şekilde fazla kalorilerinizi yakmış olursunuz.
· Alkol içecekleri içerisinde bol miktarda şeker bulunur. Şekerin kalorisi oldukça yüksektir. Fazla alkol tüketimi Bel ve Göbek çevresinde yağlanmaya neden olur.
· Yağlı yemeklerden uzak durmaya çalışın. Mümkün oldukça Yeşil ağırlıklı beslenin.
· Süt ve Süt ürünlerinin yağsız olanlarından bolca tüketin.Yapılan araştırmalara göre özellikle yağsız yoğurt tüketmek, Karın yağlarının hızlı erimesini sağlıyor.
· Yatmadan önce yediğiniz herşeyin, bel ve karın bölgesinde yağ olarak depolanacağını bilmelisiniz. Bu yüzden yatmadan 2 saat öncesine kadar hiç birşey yemeniz tavsiye edilir.
· Akşam yemeğinizden sonra aperatif atıştırmalık olarak Meyve ve yağsız yoğut tüketebilirsiniz.
· Hareketsiz bir yaşam tarzı, bel çevresinde simit yağları dediğimiz yağların oluşmasına sebebiyet verir. Bu yüzden mutlaka gün içinde kendinize 45 dk’lık bir egzersiz programı oluşturun. Bu egzersizler hem yağları eritir hemde kas hacmini arttırarak daha güzel bir karına sahip olmanızı sağlar.
· Egzersiz yapma fırsatınız olmuyorsa sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce açık havada derin nefes alıp yavaşça verin. Bunu Yaklaşık 30-35 Kere yapın.
· Masa başında çalışıyorsanız karnınızı içeri çekin ve göğüs kısmını öne gelecek şekilde oturmaya çalışın. Bu sizin kaslarınızın çalışmasına sebep olacaktır.
· Yağ oranı nerede fazla ise, ilk o bölge zayıflamaya başlayacaktır. Bu yüzden yüzünzün zayıflamasından ve benzeri durumlardan korkmayın.

Simit bölgesini eritmek için ne yapmalı
· Karın bölgesine masaj yapmak, bu bölgede ki kan dolaşımını artıracaktır. Böylelikle hem sindirim sisteminiz düzene girer hemde ödemi atmış olursunuz.
· Su zayıflamaya da yardımcıdır. Günde en az 3 litre su tüketmeye Özen gösterin.
· Tuzu azaltın. Herhangi bir rahatsızlığınız yok ise iyotlu tuz tüketmeye özen gösterin.
· Her besinden yeteri kadar almanız gerektiğini unutmayın. Bir besini tamamen kesmek Çok yanlış bir davranıştır.
· Yemeklerinize metabolizma hızlandırıcı besinler ekleyin. Bunlar ; Acı biber, Limon, Yağsız Yoğurt vb..
· Pilav, makarna, tatlı, mantı, çorba ve börek gibi yemekler bel çevresinde yağlanmaya neden olur. Bu yemekler mümkün oldugunda öğle yemeğinde tüketilmeli, Akşam yemekleri daha hafif hazırlanmalıdır.
· Kuruyemiş ve kuru meyveler tüketin. Ancak fazla tüketmeniz vücutta yağlanmaya neden olur. Lazım oldugu kadar tüketmeye özen gösterin.
· Light gıda ve içeceklerin kilo aldırmadığı düşüncesinden kurtulmaya çalışın. Fazla tüketildiğinde bu gıdalarda kilo yapar.
· Mümkün oldukça Sık Sık beslenmeye özen gösterin. uzun süre aç kalmak, Karın bölgesinde yağlanmaya neden olur. Vücudun kendini koruma iç güdüsü oldugundan dolayı, besin depolar.

Zayıflamak isteyenler için Son Sözleriniz Nelerdir ?

Her insanın yaşam koşulları, yaşam tarzı ve beslenme şekli farklıdır . Bu yüzden beslenme kişiye özeldir ve önemli olan herkes için sürdürülebilir bir beslenme alışkanlığının edinilmesidir. Bu yüzden çokça duyduğunuz ve o an popüler olan diyet veya kürleri uygulamaya çalışmayın. kendi metabolizmanızı tanımaya ve günlük kalori ihtiyacınızı algılamaya çalışın. Böylelikle gereğinden fazla kalori alımı yapmaz, Zayıflamaya başlarsınız. Umarım herkes, istediği fiziğe kavuşur ve bunu gerçekleştirmek için de gerekli olan iradeyi gösterir. Teşekkür Ederim

 

göbek yağlarını ünlüler nasıl yakıyorlar gobek yağlarını aldırma yontemleri hasan fındık göbek yaglarının alınması alınma riskleri varmıdır simit karın organ yağlanması nasıl yok edilir karın bölgesi yaglanma nasıl gecer alt karın yağlanması nasıl geçer gobek iç organların yağlanmasını eritecekçAy göbek deliği ağrısı bel simidi nasıl eritilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*