Gebelikte Cinsel ilişki Ne zaman Tehlikeli olur

Gebelikte cinsel ilişki, Hamileliğin kaçıncı ayına kadar cinsel ilşkiyegirilebilir, Gebelikte ne zamana kadar cinsel ilişkiye girilebilir, Gebelikte cinsel ilişki zararlımıdır, Gebelikte cinsel ilişki Bebeğe zarar verirmi

Hamilelikte cinsel yaşamın ne kadar süre devam edeceği bebeğin gelişimi veya seviyesiyle alakalı değildir.

Bazı kadın doğum doktorları doğum süresi geçmiş, henüz başlamamış doğumlarda çiftlere cinsel ilişki önerebilir. Çünkü cinsel ilişki sırasında salgılanan bazı hormonlar doğumun başlamasını sağlayabilir. Ancak bu, erken doğum olabilir anlamına gelmez.

30. haftada, henüz bebek olgunlaşmamışken çiftler birlikte olursa bu durum doğum başlatmaz ama yapılan bazı çalışmalar, gecikmiş olan doğumlarda cinsel ilişkinin doğumu başlatabildiğini gösteriyor.

Hamilelikte cinsellik kısıtlaması yok

Hamilelikte cinselliği kısıtlayıcı olan şey hamileliğin kaçıncı ayında olduğunuzdan ziyade hamilelikte bir sorun olup olmadığıdır.

Hamilelikte cinselliği kısıtlayan nedenler
Düşük riski
Erken doğum riski
Kanama
Enfeksiyon
Hamilelikte yukarıda bahsettiğimiz riskler söz konusu değilse cinselliğin kısıtlanmasına gerek yoktur. Ama bunun dışında bebeğin bulunduğu aşama da cinsellikte belirleyici etkendir.

Hamileliğin her aşamasında cinsel yaşam belli kurallara bağlı olarak sürdürülebilir. Tabii ki bu arada cinsellikte pozisyon önemlidir.

Hamilelik süresinde, çiftler bebeğe baskı olmayacak pozisyonlarda birlikte olmalı, cinsellik sırasında eşi hamile olan erkek daha yumuşak davranmalıdır.

Bu kurallara bağlı kalınarak, hamileliğin hangi ayı olduğuna bakılmaksızın cinsel yaşam devam edebilir. Ancak eğer hamilelikte sorun varsa cinsellik ertelenmelidir.

cinsel iliski sonrasi gebelik ne zaman olur hamilelikte ilişkiye girmek bebeğe zarar verirmi gebelikte ilişki bebeğe zarar verirmi hamilelikte cima hamileyken ilişkiye girmek bebeğe zarar verirmi hamilelikte ilişkiye girmenin zararları Gebelıgın kacıncı ayında sac boyanır hamilelikte ne zaman ilişkiye girilir gebelikte ilişkiye girmek bebeğe zarar verirmi hamilelikte cinsel ilişki ne zaman tehlikelidir

2 Replies to “Gebelikte Cinsel ilişki Ne zaman Tehlikeli olur

    1. Gebeliğin her anında ilişki yaşanabilir. biz ilk 2 ay ve 7. aydan sonrasını tavsiye etmiyoruz. Ancak gebeliğinizde herhangi bir anormal durum yaşanması durumunda ilişkiye girmemeniz önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*