“Gebelik Döneminde Cinsel ilişki Tehlikeli mi ?” için4 Yorum Yapıldı.

 1. Fatma dedi ki:

  Merhaba, ben su an gebe degılım ama sıkıntımı paylasabılecegım baska uygun bır baslık goremedım. Ben bundan 3 hafta once esımle olan bır cınsel bırlesme sırasında ve sonrasında benı tum gun etkıleyecek bır rahatsızlık yasadım. 4 yıllık evlıyım bır dogum yaptım. Cınsel ılıskı sırasında bır kasılma ve agrı basladı. Agrı oldugu halde esımı yarıda bırakmak ıstemedım bısey demeden devam edıldı. Ilıskı bıttıkten sonra agrı va kasılma benı aglatacak kadar devam ettı. Vucudumda bır tıtreme basladı. Guc bela kendımı banyoya attım. Sıcak su rahatlatır dıye. O anda da bırden vucudum agırlastı halsızlestım mıde bulantısı ıle bırlıkte ıstıfra ettım. Gun boyu agrıyı cektım. Uzanıp dınlenırsem gecer sandım ama daha sonra ayakta ev ıcınde yuruyus yaparak rahatladıgımı hıssettım. Bunu boylelıkle gecırdık. Bunu kucuk caplı anlık olarak yasıyordum ama bu defa tum gun surdu ve benı korkuttu. Buna ne neden olmustur? Korkmamı gerekyıren buyuk bır sıkıntı olabılır mı?

  • admin dedi ki:

   Merhabalar. ilişki sırasında yaşadığınız ağrı Vajinal bir ağrımıydı ?. Bu şekilde bir kasılma , kaslarınızın aşırı bir şekilde gerilmesine neden olmuş olabilir. Her ilişki sırasında bu veya buna benzer kasılmalar yaşıyorsanız sebebi Vajinismus olabilir. Bunun için Psikolojik destek almanız gerekebilir.

   • Fatma dedi ki:

    Agrı Vajınal degıldı. Kasıklarımda ıc kısımlarda cıddı bır kramp seklındeydı. 4 yıllık evlıyım ve son bır yılda ara ara oluyor bu. Yınede vajınısmus olabılır mı?

    • admin dedi ki:

     Elbette olabilir. Vajinismus Vajina kuruluğudur. Sizin yaşadığınız bu durum psikolojik nedenlerden dolayı da olabilir. Muayene olmanızda fay var. Geçmiş olsun

Yorum Yap