16 Mayıs 2020

Fito Krem Ne işe Yarar ? Kullanıcı Yorumları

Fito Krem ; Cilt yenileyici özelliği sayesinde, özellikle yara tedavisinde kullanılan kremlerden biridir. İçerisinde ki triticum vulgare etken maddesi sayesinde yaraların iyileşmesinde etkiliyken, etilenglikol monofenil eter sayesinde ise ağrı kesici özellik taşır.

Fito Krem’in çokça kullanılmasının asıl sebebi ise, yara ve yara izlerinin, lekelerin oluşmasını engellemektir. Madecassol krem ile benzerlik göstermesine rağmen, madecassol gibi yaraların sulanmasını sağlamaz. Bu nedenle açık yaralarda Fito krem daha çok tercih edilmektedir.

Fito Krem Ne İşe Yarar ?

Fito Krem ne işe yarar, Fito Krem Faydaları, Fito Krem Sivilce Geçirir mi, Fito Krem Yüze Sürülür mü

Fito Krem Ne işe Yarar ? Kullanım Alanları

Fito Krem; gösterdiği etkilerden dolayı oldukça geniş alanda kullanımı tercih edilmektedir. Genellikle yara izinde ve kesiklerin tedavisi için kullanılsa da, cilt lekeleri, yüzeysel yara izleri, sivilce ve sivilce izleri gibi durumlarda da tercih edilmektedir.

Fito Kremin Kullanıldığı işe yaradığı Alanlar ;

 • Sivilce ve izlerini Geçirmeye Yarar : Yüzde veya vücudun herhangi bir yerinde çıkan sivilceleri ve bu sivilcelerin neden olduğu izleri geçirmek için FİTO KREM tercih edilebilir. Kremi uygulamadan önce mutlaka cildinizin temizleyin ve kurutun. Bunu yapmanız daha hızlı etki göstermesini sağlayacaktır.
 • Cilt Lekelerini Geçirir: Fito krem, özellikle cilt lekeleri konusunda oldukça etkilidir. Düzenli kullanıldığında eski, yeni fark etmeksizin hemen hemen her türlü yara izi, sivilce izi ve cilt lekelerinde önemli bir etkiye sahiptir. Sivilce oluşumu sırasında, sivilceleri yok etmek ve kurutmak için sivilcelere sürebilirsiniz.
 • Su çiçeği izlerini Yok etmeye Yarar : Su çiçeği gibi ağır rahatsızlıklar sonucu oluşan yara izlerinin yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Genellikle yüzeysel ve çukur çukur görünüme sahip olan ciltlerde, yenilenme yaparak bu görünümü ortadan kaldırır.
 • Yara ve Kesikleri iyileştirir: Herhangi bir sebepten dolayı oluşan yarave kesiklerin iz bırakmadan iyileşmesini sağlamak için kullanılmaktadır.
 • Ameliyat veya kaza sonucu oluşan derin yaralarda dahi kullanılan fito krem, yeni hücre oluşumunu tetikleyerek kısa sürede yaraların iyileşmesini sağlar.
 • Yanık Tedavisinde Kullanılır : Fito krem, hem ağrı kesici hemde cilt yenileyici özelliğinden dolayı, yanık gibi ağrılı ve geniş alanda etkili olan durumlar için de oldukça etkilidir. Yanık oluşan yüzeye ince bir tabaka halinde sürüldüğünde, kısa süre içerisinde rahatlama sağladığı gibi, birkaç kullanım sonrasında da yanığın iz bırakmadan tamamen geçmesini sağlayacaktır.
 • Ameliyat Sonrası Kullanım : Ameliyat sonrası yaranın iyileşmesini ve dikiş izlerinin oluşmasını engellemek için kullanılabilir.
 • Egzema Tedavisi : Egzema tedavisinde, yardımcı kremler ile birlikte kullanılır. Etkili bir krem olduğundan dolayı, diğer ilaçlarla kombine edilerek farklı rahatsızlıklarda olumlu sonuçlar alınabiliyor. Bu nedenle çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Fito Krem; aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü cilt probleminde kullanım alanı buluyor. Çok az yan etkiye sahip olmasından dolayı da cilt problemi yaşayan kişilere, doktorlar tarafından reçete ediliyor. Evinizde bulunan eski kremleri, tarihi geçmediği süre içerisinde kullanabilirsiniz. Basit kesiklerde ve sivilce oluşumunda erkenden kullanırsanız, durum ilerlemeden ve iz bırakmadan geçmesini sağlamış olursunuz.

Fito Krem Nasıl Kullanılır ?

Fito Kremi sürme ihtiyacı olan bölgeyi, krem sürmeden önce temizleyin. Bunun için alkollü ıslak mendiller kullanarak veya açık yara değilse su ile yıkayıp kurutabilirsiniz. Cilt yüzeyini temizledikten sonra ince bir tabaka halinde ovarak kremi sürün.
Göz çevresi gibi hassas bölgelere uygulamaktan kaçının. Daha çok kalın deri tabakası olan bölgelerde kullanıma uygundur.

Açık Ameliyat yaralarında, sargı bezine sürüldükten sonra yara üzerine yerleştirilir ve bu şekilde stabil hale getirirlir.

Kremi günde iki defa (12 saat aralıklarla) kullanabilirsiniz.

Fito Kremin Yüze Uygulanması

Cilt problemlerinin geneli yüz çevresinde oluşmaktadır. Özellikle sivilce gibi büyük bir kesimin sorunu haline gelen durumlarda, fito krem kullanılabilir. Ancak kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken şey, göz çevresine çok yaklaşmamanız. Bu bölgede bulunan deri çok ince olduğundan zarar görebilir.

Fito Krem Sivilce Tedavisinde Kullanımı

Sivilceler için fito krem, Fito Krem Sivilceler için Kullanılır mı, Fito Kremi sivilceler için Kullananlar, Yüzdeki Sivilcelere Fito Krem

Yüzde ki Sivilce için Fito Krem Kullanımı

Fito Krem; Barındırdığı etken madde sayesinde, kırmızı ve iltihaplı sivilceler üzerinde oldukça etkilidir.
Yüzde, Alında veya vücudun herhangi bir yerinde çıkmış olan sivilceleri geçirmek için Fito kremi kullanabilirsiniz.
Antibakteriyel ve cilt yenileyici özelliği sayesinde sivilce oluşumuna neden olan bakterileri öldürerek sivilceleri kurutur. Aynı zamanda sivilce iyileştikten sonra kalan izleri, cildi yenileyerek yok eder.

Madecassol krem ile birlikte dönüşümlü kullanıldıklarında sivilceleri hızlı bir şekilde yok ederek pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar. Bu kremlerden birini sabah diğerini akşam veya Birer saat arayla ikisini sabah akşam sivilce olan bölgeye sürdüğünüzde, bu sivilcelerin 3 gün gibi kısa bir süre içerisinde tamamen yok olmasını sağlar. Sizinde sivilcelerden yana problemleriniz varsa ve daha önce FİTO KREM kullanmadıysanız, sizde deneyebilirsiniz.
Kremi ilk önce ufak bir bölgede deneyin. Etken maddesi sizde alerjik reaksiyona sebep olmazsa, tüm vücudunuzda kullanabilirsiniz.

Fito Kremin Yan etkileri Nelerdir ?

Fito Kremin bilinen çok az yan etkisi bulunmaktadır. İçerisinde ki etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde alerjik tepkilere bağlı olarak cilt kızarıklığı ve yanmaya sebep olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda, kremi kullanmayı bırakın ve kremi sürdüğünüz yeri yıkayıp durumu doktorunuza bildirin.
Çok azda olsa ortaya çıkan Fito Krem Yan Etkileri ;

 • Kullanılan yerde kızarıklık.
 • Ciltte şişkinlik ve yanma hissi oluşması
 • Nefes darlığı ve yutkunmada zorluk çekme

Yukarıda yer alan yan etkiler çok az görülür. Genelde herhangi bir yan etki göstermez.

Fito kremi Hamilelikte Kullanımı

Hamilelikte bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak yinede bu kremi kendi başınıza kullanmanız sakıncalı olabilir. Hamilelik sırasında ilaç kullanımı bebeğide etkilediği için dikkatli olmak gerekir. Ancak Haricen deriye sürülerek kullanılan ilaçların bebek üzerinde etkisi çok azdır. Yine de Doktorunuza danışmadan kullanmayın. Alerjik reaksiyona sebep olup, gebelik sürecini olumsuz etkileyebilir. Dikkatli ve doktor kontrolünde kullanmak önemlidir.

Fito Krem Kullananlar ve Yorumları

Fito Krem Kullananlar Fito Krem Yorumları Fite Krem kullanıcı Yorumları Fito Krem işe yarıyor mu

Fito Krem Kullanan Kullanıcı Yorumları

Fito krem kullananlar, aldığı sonuçları paylaşan kişiler, genellikle olumlu sonuç aldıklarını dile getirmektedir.
Fito Krem Kullananların yorumları;

 1. Yaraları hızlıca geçiren güzel bir krem. Dudağımın kenarında yer alan ve ağzımı açıp kapatmama engel olan yaraya 3 defa sürdükten sonra yarayı iyileştirdi – [Ekşi Sözlük Yazarı]
 2. Sinek ısırığı sonucu oluşan şişlik, kızarıklık ve kaşıntıyı ilk kullanımda geçirdi. – [Twitter Kullanıcısı]
 3. Cildimde oluşan yara için doktorum tarafından önerildi. Yarayı çok kısa sürede iyileştirdi ve herhangi bir iz bırakmadı. Arkadaşlarımdan Sivilceler için kullananlar oldu ve çok faydasını gördüklerini söylediler. Sadece yüze değil, tüm vücuda uygulanabiliyor. –  [KızlarSoruyor Üyesi ]
 4. Madecassol krem ile karıştırıp kullanıldığında etkisi çok daha iyi olmaktadır. Özellikle cilt lekeri, sivilce ve yara izlerinde ikisini karıştırıp kullanınca çok hızlı etki aldım. [Pinterest Kullanıcı Yorumu]

Yukarıda yer alan kullanıcı yorumları da gösteriyor ki; Fito krem birçok alanda güzel sonuçlar alınmasını sağlıyor. Bu yazıyı ilk okuduğunuzda farklı düşüncelere kapılsanız dahi, kullandıktan sonra sizde aynı düşüncelere sahip olacaksınız. Farklı kişilerden alınacak yorumlar, Bu kremi kullanmak isteyenler için oldukça önemlidir. Bu nedenle sizde tecrübelerinizi yazımızın altında bulunan Yorum alanından bizlere ve bu yazıyı okuyanlara ulaştırabilirsiniz.

Fito Krem Kullanılmalı mı ? Editör Tavsiyesi

Özellikle yara ve sivilce problemi yaşayan kişiler daha önce bu kremi kullanmadılarsa, listelerine ekleyebilirler. Yara iyileştirme konusunda oldukça etkilidir. Farklı krem kombinasyonlarıyla birlikte kullanıldığında çok daha iyi sonuçlar alınabiliyor. Yanık tedavisinde silverdin, Sivilce ve Lekeler için Madecassol krem ile birlikte kullanıldığında çok iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Sorununuz ne olursa olsun, kullanacağınız krem veya ilaç fark etmeksizin Doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız. Fito krem yan etkisi çok az olmasına rağmen, sizde yan etki göstermeyecek diye bir garanti yoktur. Bu nedenle reçetesiz ve kendi başınıza kullanmamalısınız. ilaçlı tedavilerde Doktor tavsiyesi şarttır. Fito Kremin Fiyatı : 19.40 liradır. Reçete ile alındıgında , emekli ve yakını 2 lira, SGK çalışan ise yalnızca 4 lira gibi bir fiyatı öder. 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir