Evde Siyah Noktalar için Kesin Çözüm YENİ !

Siyah noktalar en çok yağlı ve gözenekli ciltlerde görülmektedir. Beslenme biçimi, sigara, hava kirliliği ve ciltte bulunan yağ bezeleri siyah nokta oluşmasının en önemli sebpleri arasında yer alır. Bu durumlara dikkat ederek siyah nokta oluşumunu azaltmamız mümkün. Dikkat etmenize rağmen siyah noktalar oluşuyor ve doktora muayene olma şansınız yok ise evde hazırlayıp uygulayacağınız maskelerle siyah noktaları yüzünüzden bir nevi olsun temizleyebilirsiniz.
siyah-noktalara-cozüm-evde-dogal siyah noktalara kesin çözümHangi maskeyi kullanırsanız kullanın , siyah noktaların ciltten kolay temizlenebilmesi için cildinizi yumuşatmanız gerekir. Böylelikle siyah noktalar kolay çıktığı gibi, çukurlar ve izlere neden olmazlar.
Cildi yumuşatmanın en etkili yöntemi Buhar banyosudur. Bunu da ;
Bir tencerenin içine bir miktar su koyup ocakta ısıtın. Kaynama noktasına gelen suyu ocaktan alın. Başınızı bir havlu ile örtüp tenceredem çıkan buhara yüzünüzü tutun. Böylelikle buhar cildinize iyice tenefüz eder ve yumuşatır. Cilt yumuşatma işlemi bittikten sonra sıra Siyah nokta temizleme maskesini uygulamaya geliyor.

Siyah Noktaları Temizlemek için Maskeler

Siyah noktalar cildinizin çok altında yer almıyorsa, ve sayıca fazla değilse maske yapmadan temizlemeniz mümkün. Bunu da bir Şırınga ile yapabilirsiniz. Bir Şırınganın iğnesini çıkarın ve siyah noktanın üzerine hafif bastırın ve Kauçuğu çekin. Bu çekmeden dolayı oluşan emme basıncı ile siyah nokta gözenekten dışarı çıkacaktır. Siyah noktaları kesinlikle elle sıkmayın. Deri hücrelerinin ölmesine neden olursanız daha büyük problem olan Lekelere neden olabilirsiniz.

Doğal Cilt Temizleme Toniği

Maskelerden sonra veya Makyaj temizle toniği olarakta kullanabileceğiniz bu tonik ile cildinizi hem beslemiş hemde temizlemiş olacaksınız.
1 Fincan doğal gül suyunun içine 1 yemek kaşığı kadar limon suyu karıştırın. Maskelerden sonra veya akşam yatmadan önce bu tonik ile yüzünüzü temizleyin. Çok faydasını göreceğinize emin olabilirsiniz. Böylelikle Toniklere de para vermemiş olursunuz.

Kahve Telvesi

Türk kahvesini içtikten sonra kalan telvesini maske yapıp yüzünüze sürerek siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Telveyi siyah nokta olan bölgelere maske şeklinde sürün ve yaklaşık 1 dk bekleyin. Süre sonunda ılık su ile cildinizi güzelce yıkayın. Yıkama işleminden sonra yukarıda tarifi yer alan tonik ile cildinize temizleyin.

Yumurta Akı Maskesi

Yumurta akının cilde birçok faydası olduğunu biliyoruz. Özellikle cilt lekelerinde kullanılan yumurta akı, şeker ile karıştırılıp cilde sürüldüğünde doğal bir Peeling ( Piling) etkisi yaratıyor. Yumurta akı cildi besleyip onarırken şekerde ölü deriyi temizleyerek hem var olan siyah noktaları temizler hemde yeni siyah nokta oluşmasını engeller.
Maske için Gerekli Malzemeler
*1 adet yumurtanın akı
*3 çorba kaşığı toz şeker
Yumurta akı ile şekeri karıştırıp güzelce çırpın. Daha sonra bu karışımı yüzünüzde siyah nokta olan bölgelere sürün. Yaklaşık 10 dk içinde maskenin kurumaya başladığını göreceksiniz. Maske kuruduktan sonra tıpkı ağda yapar gibi yüzünüzden soyun. Maskeyi uygularken ince bir tabaka şeklinde sürmeye çalışın. Özellikle burun üstünde ki siyah noktaları temizlemede oldukça etkili oluyor.
Şeker cildi soyduğu için ( Doğal Peeling) Haftada en fazla iki kere denemenizi öneriyoruz.
Maskeyi çıkarma işlemi bitikten sonra yüzünüzü ılık su ile güzelce yıkayın ve Tonik ile temizleyerek işlemi bitirin.

evde siyah nokta temizleme siyah noktalar için evde yapılabilecek maskeler siyah nokta sıkma hızlıca siyah nokta nasıl giderılır siyah noktalar için evde maske siyah nokta temizleme evde siyah noktaya ne iyi gelir siyah noktalar için maske evde siyah maske yapimi siyah noktalar için maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*