Evde Sivilce Maskesi

Bir çok insanın yaşadığı problemlerin başında sivilce geliyor. Haliyle sivilce problemi yaşayanlar, Sivilcelerden kurtulmak için evde kolay yapılan Sivilce Maskelerini deniyor. Vucuda herhangi bir kimyasal ilaç almadan doğal içeriklerle yapılan bu sivilce maskeleri çoğu zaman da işe yarıyor. Nasıl ki her sivilcenin çıkmasının nedeni farklı ise aynı şekilde sivilceler için maskelerde de bu farklılık görülebilmektedir.

Sivilce Maskesi Tarif 1

Sivilce maskesi yapımı için, daha çok evde kolaylıkla bulabileceğimiz ürünler tercih ediliyor. Bu ürünlerin içinde de en çok kullanılan ve tercih edileni Limon ve Kabartma Tozudur. Sivilcelerin kurutulması için oldukça etkili olan Limon-Kabartma Tozu maskesi, hem kullanımı hemde yapımı oldukça basit.
Hazırlanışı :
Sivilceli bölgeye yetecek kadar kabartma tozunun içine kıvama gelene kadar limon suyu katarak karıştırın. Karışımı hazırladıktan sonra sivilcelerin olduğu bölgeye sürerek kabartma tozunun kurumasını bekleyin. Kurumaya başladığında yüzünüzde gerilme hissi uyanacaktır. Dökülmeler başladıktan yaklaşık 5 dk sonra yüzünüzü güzelce yıkayın ve ıslak kalmayacak şekilde kurulayın.

Altın Maske : Yumurta Akı

Cilt için mükkemel bir besin kaynağı olan yumurta akı, cilt sorunlarını çözmede oldukça işe yarıyor. Yumurta akı, limon suyu, bal ve maya ile organize edilen öncelikli maskeler, insanların dikkatini topluyor ve gayet kaliteli bir şekilde yüzde yer alan sivilcelerin, akne ve benzeri hastalıkların çözümüne olanak sağlıyor. Bu sayede daha da hızlı bir yüz hattı düzenine kavuşabiliyorsunuz.

Bir Diğer Tarif Arasında İse Ayva Çekirdeği İle Yapılan Yüz Maskesi Var!

Yeteri kadar ayva çekirdeği desteği ve özel pudra karışımı ile, oldukça etkili bir yüz maskesi yapabilirsiniz. Bu sayede etkin sonuçları da rahatlıkla üretebilirsiniz. İnsanların, en kaliteli maskeyi yapma çabasına bakar iseniz, genellikle farklı karışımları bir araya getirerek ortada daha etkin sonuç vereceğini düşündüğü maskeleri çıkarmak oluyor. Bu yüzden dikkat etmelisiniz ki, sağlıklı bir maske için genellikle özenle hazırlanmış tarifler gerekiyor. Bu yüzden birbirinden farklı aşamalar ve çalışmalar neticesinde, sizin için daha kaliteli işler ortaya koyulabilecek. 10 adet ayva çekirdeğini bulun ve bir bardak su içinde bekletin. Lakin bu bekletme süresi ortalama olarak 5 gün sürsün. Elde edilen bu suyu, bir yemek kaşığı bebek pudrası ile karıştırın ve ortaya yüz maskesi kıvamında bir yoğunluğa sahip olan bu güzel maske çıksın. Bu karışımı uygular iken, pamuk kullanılsın. Bu karışım, sivilcelerinizi kurutacak ve geçmesinde ciddi derecede katkıda bulunacaktır.

 

sivilce maskesi kabartma tozu limon maskesi kabartma tozu maskesi kabartma tozu ve limon maskesi kabartma tozu sivilce maskesi Kabartma tozu Sıvilce limon kabartma tozu sivilce kabartma tozu limon sivilce limon kabartma tozu maskesi kabartma tozu sivilce gemermi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*