Evde Saç Rengini Açmak için Doğal Yöntemler

Saçınızın renginden sıkıldınız ve değiştirmek, kendinizde bir değişiklik yaratmak istiyorsunuz. Bunu yaparkende kimyasal boyalar kullanmak yerine doğal yöntemlerle nasıl saç rengini açabiliriz diye google’de arama yapıyorsunuz ( Bilmeyeceğimizi Sandınız dimi :D ) Tamam tamam, doğru yazıyı buldunuz. Artık aramaya bir son verebilirsiniz. Birçoğumuzun bu konuda bilgiye , doğal sac-rengini-acmak-icin-dogal-yontemleryöntemlere ihtiyacı oldugunu bildiğimiz için, forumlarda, bloglarda, videolarda bu konuyu araştırdık ve en çok işe yarayan yöntemleri sizin için bu yazıda bir araya topladık. Bu yöntemlerle sizde doğal yöntemlerle Saç rengini açabilirsiniz. Kullanılan malzemelerde hemen bulabileceğiniz malzemeler üstelik. işte Saç rengini açmak için Doğal Yöntemler….

Saç Rengini açmak için Papatya

papatya suyu ile saç açma papatya saç rengini açar mı sac-rengini-acmak-icin-papatyaBu işi en iyi yapan bitki Papatya. Özellikle sarı yapraklı ve solmuş papatya bu işi çok iyi yapıyor. Papatya çayı hazırlayıp, hafta da Bir iki defa saçlarınızı yıkadığınızda hem renginin açıldığını göreceksiniz hemde saçlarınızın çok güzel parlamasını sağlayacaksınız.
Papatya Çayının Hazırlanışı
6 bardak kadar suyu bir tencerede yada demlikte kaynatın. Su kaynadıktan sonra içine yarım bardak papatya ilave edip yarım saat boyunca dinlenmesini, demlenmesini bekleyin. Çayı demlemeye bıraktığınızda sizde saçınızı yıkayın ve hafif nemli kalacak şekilde kurutun. Çay soğuduktan sonra nemli saçınıza demlenmiş papatya suyunu süzüp tüm saçınıza uygulayın. Uygulama bittikten sonra, yaklaşık 45 dk boyunca bu şekilde bekleyin ve daha sonrasında saçınızı yıkayabilirsiniz. Bunu haftada 2 kere yapıyorsunuz ve mükkemel saçlara sahip oluyorsunuz.

Saç Rengini Açmak için Limon

limon saç rengini açar mı sac-rengini-acmak-icin-limon-suyuHemen hemen her araştırmamızın altından limon çıkıyor. Sivilce ve siyah noktaları geçirmek için oldukça etkili olan limon, aynı zamanda saç rengini açmak içinde çok işe yarıyor. Saç rengini açmada ki özelliğini sizin için araştırdık ve bir çok kişinin olumlu sonuç aldığını gördük. Limonun jöle etkisi yaptığını, yani saçları sert ve parlattığını bilmeyenimiz yoktur. içerisinde ki asitler sayesinde kısa süre içinde saç rengini de açıyor. Bunu da öğrenmiş olduk.

Peki Limonla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Limon ile saç rengini açmayı düşünüyorsunuz, bilmeniz gereken ilk şey mutlaka güneşinde gerekli olduğudur. Saçlarınıza limon sürdükten sonra güneşe çıktığınızda, renk açma özelliği katbe kat artıyor. 3 Bardak suya 1 bardak sıkılmış limon suyunu koyup çalkalayın. Evinizde sprey şişesi varsa, bu şişenin içine bu karışımı döküp saçınıza güzelce sıkın ve güneşe çıkıp gezin. Bir kaç saat bu şekilde saçınızda kaldıktan sonra güzelce yıkayın. Limon konusunda da dikkat etmeniz gereken, asitli oldugu için saç derisini tahriş edebilir.

Saç rengini açmak için Bal

bal-sac-rengini-acarmiSon yöntemimiz bal ile saç rengini açmak. Oldukça basit olan bu yöntemle hem saçlarınız için gerekli olan proteinleri almış olacaksınız hemde saç renginiz açılmış olacak.
Bal ile Saç Rengi Nasıl Açılır?
Bu yöntemi akşam yapmak en doğrusu. Çünkü karışımı saçınıza sürdüğünüzde bone ile kapatmanız ve yaklaşık 8-10 saat bu şekilde beklemeniz gerekir.
Gelelim uygulaması ve hazırlanışına ;
Yarım bardak kadar saç kremi ile, 1 bardak kadar balı güzelce karıştırın ve bol bol saçınıza sürün. Sürme işlemi bitikten sonra bir bone ile saçınızı örtün ve yaklaşık 8-10 saat bu şekilde bekleyin.

Yukarıda yazdığımız yöntemlerin hepsi denenmiş ve olumlu sonuç alınmış yöntemlerdir. Sizinde deneyip sonuç aldığınız farklı bir yönteminiz varsa, Yorum bölümünden bize iletirseniz, Sizin yönteminizi de yazımıza ekleyeceğiz. Böylelikle, bu yazımız güzel bir Kaynak olacaktır. :)

 

aspirin ile saç rengi açma saç rengini açmak için doğal yöntemler doğal saç rengi açma yöntemleri saç rengini açma yöntemleri aspirin saç rengini açar mı saç açma yöntemleri saç rengi açma yöntemleri aspirinle sac acma saç açmak için doğal yöntemler doğal saç açma yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*