28 Nisan 2020

Evde Basen ve Kalça Eriten 5 Hareket

Basen ve kalça bölgesinde oluşan yağlanmalar her kadının canını sıkan temel sorunlardandır. Basen ve kalçalarda yağlar arttıkça sarkma ve portakal kabuğu görünümü başlar. Bu da istenmeyen bir durumdur.
Evde uygulayabileceğiniz Basen ve Kalça Eritme hareketleri sayesinde bu durumdan kurtulabilir,  basen ve kalça etrafında oluşan yağları eritebilirsiniz. Bu egzersizleri uygularken istikrarlı ve sabırlı olmalısınız. Yağ eritmek, zaman ve sabır isteyen bir durumdur.
Basen ve kalça yağlarını eritmek için her akşam yemekten sonra yazımızda yer alan egzersizleri uygulayabilirsiniz.

Tek Bacak Hareketi

arka-kalca-ve-basen-eriten-hareket-resimli-basen-eritme-popo eriten egzerisz

Tek Bacak Kaldırma Hareketi : Dizlerinizin üzerinde yere çöküp öne doğru eğilin ve kollarınızdan destek alın. Daha sonra bir bacağınızı yerden kaldırıp, dizinizi düzeltmeden geriye doğru götürün. Bu harekette önemli olan şey; Bacağınızı geriye kadar götürebildiğiniz kadar götürmek, havaya kaldırmak. Bu şekilde kalça içerisinde bulunan kasların tam kapasite çalışmasını sağlarsınız. Bu hareket ile kalça loblarının sıkılaşmasını ve bacakların ince ve sıkı olması hedeflenir.

Asma Köprü Hareketi

Kalca-sikilastirma-hareketi-ile-basen-eritme evde basen eritme resimli hareketleri

Asma Köprü hareketi ile Basen ve Kalça Eritme : İki bacağınızı birleştirerek sırt üstü yere uzanın. Ellerinizi kalçalarınızın yanına getirin ve bacaklarınızı düz bir şekilde havaya kaldırın. Bacaklarınız havadayken hafif açıp kapatın. Bir kere sağa sola doğru hareket ettirirken bir sonraki sefer yukarı aşağı şekilde hareket ettirin. 30’ar defadan 3 set şeklinde bu hareketi yapın. Hem göbek bölgesinde ki yağlar hemde basen ve kalça yağlarını eritebilirsiniz. Bu egzersizi ilk yaptığınızda erken yorulabilirsiniz, bu nedenle başlangıçta set sayısını az tutup zaman içerisinde arttırarak devam edin.

Makas Hareketi ile Basen Eritme

Yay-ok-egzersizi-ile-basen-ve-kalca-eritme-hareketi-evde basen ve kalça eritme hareketleri
Makas Hareketi ile Basen ve Kalça Eritme: Dizlerinizin üzerinde yere çökün ve ellerinizi omuz hizasında açıp destek alın. Sağ bacağınızı kaldırıp geriye doğru uzatın ve yukarıda doğru kaldırın. Aynı zamanda sol kolunuzu öne doğru düz olacak şekilde uzatın. Bu düzen içerisinde 10 defa sağ bacağınızı/Sol Kolunuzu, 10 defa da Sol bacak/sağ kolunuzu uygun şekilde hareket ettirerek en az 3 defa tekrarlayın. Bu hareketle Ön bacak kaslarınızı ve alt karın ve kasık kısmında oluşan yağların erimesini sağlarsınız.

Pati Çekme Harekete

yalanci-yuruyus-egzersizi-ile-basen-ve-kalca-eritme-baen nasıl eritilir kalça eriten hareketler
Bir diğer ismi yalancı Yürüyüş olan bu hareket ile basenlerinizin yağlarını hızlıca eriteceksiniz. Özellikle bacağın ön kaslarını çalıştıran bu egzersiz sayesinde zarif ve şekilli bacaklara sahip olacaksınız.
Ayak parmak uçlarınızın üzerinde durup yere paralele şekilde uzanın ve kollarınızdan destek alın.Daha sonra hafif doğrulup, her sefer bir bacağınızı içeri çekin. Dizleriniz göğüs ve karın kısmına değene kadar dizlerinizi içeri çekin. 20’şer defadan 2 set şeklinde bu hareketi uygulayın ve kalça yağlarını eritin.

İç Bacak Çalıştırma Hareketi

bacak-acma-hareketi-ile-basen-ve-kalca-eritme-hareketleri-resimli basen nasıl eritilir kalça nasıl eritilir evde spor hareketleri
Bacak Açma egzersizi ile Basen ve Kalça Eritme: Yanlamasına yere uzanın ve altta kalan bacağınızın dizini bükün. Üstte kalan bacağınızı hiç bükmeden yukarı doğru kaldırabildiğiniz kadar kaldırın ve yavaş bir hızda tekrardan aşağı indirin. Bacağınızı aşağı indirirken yere değmemesine dikkat edin. Bu hareketi 20’şer defadan 2 set olacak şekilde uygulayın. Bu egzersiz ile iç bacak yağlarının erimesini sağlarsınız. Böylelikle bacaklarınız incelir ve kalçalarınız ortaya çıkar.

Bonus Hareket : Squat

bacak-acma-hareketi-ile-basen-ve-kalca-eritme Squat nasıl yapılır Squat kalça büyütürmü
Squat Hareketi ile kalça Sıkılaştırma ve basen eritme: Amacınız dik, kalkık ve sıkı kalçalara sahip olmaksa, mutlaka Squat yapmalısınız. Squat üst kalça kaslarını çalıştırarak kalçaların daha dik ve sıkı görünmesini sağlar. Squat yaparsanız çıkık bir popoya sahip olabilirsiniz.
Ayakta durun ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Daha sonra sanki bir sandalyeye oturuyormuş gibi omurganızın şeklini bozmadan dizlerinizi bükerek eğilin. Bunu hareketi 15’er defadan 2 set yapın ve harika kalçalara sahip olun.

Basen ve Kalça Eritmek için Son Öneriler

Basen ve kalça kısmında oluşan yağları her ne kadar yukarıda yer alan resimli egzersizleri yaparak eritmeye çalışırsanız da, şayet beslenmenize dikkat etmiyorsanız faydasını çok görmezsiniz. Bu hareketlerden sonuç almak istiyorsanız mutlaka diyet yapmalı ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde bu hareketlerle yaktığınız yağları, yediklerinizle tekrardan yerine koyarsanız ve istediğiniz sonucu bir türlü alamazsınız.

Sıkı ve seksi bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bölgesel egzersizlerin yanında genel olarak size kalori yaktıracak olan sporları da yapmanız gerekir. İmkanınız varsa mutlaka tempolu yürüyüş yapın, bisiklet sürün. Bisiklet sürmek ve tempolu yürüyüş çok yüksek miktarlarda kalori yakmanızı sağlayacak ve hedeflediğiniz vücuda ulaşma süresini kısaltacaktır.

Asla Pes Etmeyin. Siz istediğiniz bunu başarabilirsiniz. Buna inanın. Sabırlı ve azimli olun. Güzel bir vücuda sahip olduğunuzun hayalini kurun ve kendinizi Motive Edin..

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir