23 Nisan 2020

Erken Boşalma Nedir ? Erken boşalma Nasıl Tedavi edilir ?

Erken Boşalma türkiyede erkeklerde en sık karşılaşılan cinsel sorundur.Çoğu erkek bu rahatsızlığı dile getirmediği için tedavi olamamaktadır. Oysaki doğru bilgilendirme ve Tedavi yöntemleriyle bu sorun kolaylıkla ortadan kalkmaktadır.

Erken Boşalma nedir?

erken-bosalmamak-icin-ne-yapmaliErken Boşalma Türk Erkeklerinde en çok yaşanan Problemdir. Erken Boşalma ; Cinsel ilişki sırasında hem kadının hemde erkeğin doyuma ulaşmadan boşalmanın olmasıdır. Bu Yüzden Erken Boşalma hakkında söylenen şu kadar süreden önce Boşalma Erken Boşalma sayılır gibisinden Söylentilerin doğruluğu yoktur. Her Erken Boşalma ; hastalık olarak değerlendirilmemelidir. Kişilerin içinde bulunduğu psikolojik durumlar buna sebep olabilir. Ancak ilişkilerin yarısından fazlasında Erken Boşalma meydana geliyorsa bu aşama da tedavi edilecek seviye de olduğu söylenebilir. Bunun dışında tedavi gerektirmez ve normal olarak karşılanır.

Türkiye de Genel olarak Normal  boşalma  süresi 5-7 dk olmaktadır.

Erken Boşalma Tedavisine gelmeden önce Neler Yapmak Gerekir ?

Üreme sistemiyle ilgili yapılan tetkikler varsa bu tetkik sonuçları ile birlikte doktorunuza başvurunuz. Erken Boşalma Sorununu Konuşmaktan utanıyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın doktorunuz daha önce sizin gibi birden cok kişiyle bu konuşmaları yapmış olacaktır. Yani sizin için özel olan bu konuşma doktorunuz için alışılan bir durum olacaktır. Bu yüzden utanmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Erken Boşalma Tedavisin de kullanılan yöntemler nelerdir?

Cinsel Terapi Yöntemi

Cinsellik hakında sıradan konuşmalar yapılarak hastanın utanma duygusunu atlatması sağlanır. Erken Boşalmaya sebep olan konular hakkında hasta bilgilendirilmesi yapılır. Bazı durumlarda doktor sizden ilişkiye girmeden bir-iki saat önce masturbasyon yapmanızı isteyebilir. Bu durum az da olsa ilişki sırasında geç boşalmanızı sağlayabilir. Bu konuşmanın temel amacı edindiğiniz cinsel alışkanlıkların ögrenilmesi ve bu alışkanlıklarınızı değiştirmenizdir.

Sık Bırak- ve Geri çekilme Yöntemi

erken-bosalma-tedavisi-ne-yapmaliBu yöntem hastalar üzerinde en etkili ve en çok kullanılan yöntemdir. Normal önsevişme yaşanır . Erkek boşalacagını anladıgı zaman Penisin baş kısmını sıkar, bir süre bekler ve sonra tekrar ilişkiye döner.
Geri çekilme yönteme ise Penis vajina içinde sertleşir erkek boşaldıgını anladıgı zaman Penisi vajinadan çıkarır ve bekler. Penisteki kasılmalar gectiği zaman tekrar ilişkiye dönülür. Bu şekilde Boşalma olmadan ilişki yaşanılır. Bu yöntem sayesinde Boşalma kontrolü ögretilir.
Boşalmaya sebep olan kaslar erkeğin Penis ile anüs arasında bulunan kaslar tarafından sağlanır. Bu yüzden bu kasları gevsetmeyi ögrendiğiniz zaman boşalmanızı da kontrol edebilirsiniz.
Bunun da en etkili ilişki sırasında anüs kısmını dışa doğru ittirmektir. ( Dışa doğru ıkınmalısınız. )

ilaç Tedavisi

Erken Boşalma da en son olarak ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar genel olarak antidepresan ilaçlar olmaktadır. Bunun Yanın da Penise sürülen kremler de kullanılmaktadır. Bu kremler penisteki sinirleri uyuşturarak Erken Boşalmayı engelleyebilmektedir.

erken boşalma nasıl tedavi edilir normal boşalma süresi nedir  erken boşalma nedir erken boşalan erkekler tedavi  erken boşalma süresi nedir erken   geç boşalma yontemi nelerdır erken bosalma tedavisi ne Kadar surer

You may also like...

4 Responses

 1. Canan dedi ki:

  🔴 Erken Boşalma Sorunu Ve Doğal Tedavi Yöntemlerini Keşfedelim..
  ⚫ Videoyu İzledikten Sonra Yorumlarınızı Bekliyorum..

  • admin dedi ki:

   Video desteği için teşekkür ederiz. Okumaktan sıkılan ziyaretçilerimiz, videonuzu izleyerek bilgi edinebilirler.

 2. melek dedi ki:

  erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdiğimde bosalmıyorm ama ılıskıden bı yarım saat snra yogun akıntım oluyo sanki o an bosalıyomusm gbı neden ılıskı esnasında degılde sonradan böyle bir akıntı olur ?

  • admin dedi ki:

   ilişki sırasında vajinanın kayganlaşması için sıvı salgılanır. ilişki süresince de tahrik ve uyarılma devam ettiği için bu böyle devam eder ve kiltoris sürekli olarak şişer. Ancak ilişki sonlandırıldığında vajina içinde ki salgı durur ( Aniden Kesilme olmaz ama ). Sizin doğrulmanız ve uyarılmanın bitmesiyle beraber vajina içinde biriken bu sıvı dışarıya akmaya başlar.

   Dikkat etmeniz gereken bu sıvının rengi ve kokusudur. Şayet kokulu bir ve Şeffaf dışı bir renkse doktora gitmeniz gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir