28 Nisan 2020

Erkekler için Lazer Epilasyon

Yakın zamana kadar Lazer epilasyonun sadece bayanlara özgü bir işlem olduğu düşünülürdü. Erkeklerde ise daha çok metroseksüel erkeklerde, vucut geliştirme ( Body) yapanlarda veya Spor dallarıyla ilgilenen erkeklerin kullandığı bir yöntemdi. Ancak doğuştan genetiğinde kıllı olma olan erkeklerde de artık Lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

erkek-lazer-epilayon-merkeziErkeklerde Lazer Epilasyon özellikle Bel ve Göğüs gibi bölgelerde uygulanmaktadır. Ancak Artık Lazer epilasyon Göz çevresi gibi yumuşak doku içeren ve hassas olan bölgeler hariç tüm vucuda yapılabilmektedir.
Erkekler de artık bayanlar gibi vucutlarını sergilemek için tüysüz bir vucuda sahip olmak istiyor ve lazer epilasyon ile bu amacına ulaşabiliyor. Erkeklerde lazer epilasyon erkeklerde sakal üstü, sırt, omuz, göğüs, ense ve boyun bölgelerinde daha çok uygulanmaktadır.

Kılların Tamamından Kurtulmak Mümkün müdür?

Gerek baylar gerekse bayanlarda lazer epilasyon kıllarda önemli oranda kalıcı azalma sağlayarak hayat kalitesine ciddi katkıda bulunmaktadır. Ancak bu yöntemle kılların %100 temizlenmesi mümkün değildir. Baylarda cilt/kıl yapısı ve bölgelere göre ortalama 6 – 10 seansta %60 – %80 oranlarında kalıcı azalma sağlanabilmektedir. Cilt renginin çok koyu olması veya cilt ve kıl renginin birbirine çok yakın olması halinde gerekli seans sayısı daha fazla, elde edilecek kalıcı epilasyon başarısı daha düşük olabilmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılmalıdır?

Cilt/kıl yapısı ve bölgelere göre değişkenlik göstermekle birlikte erkeklerde tedavi genelde 6 – 10 seans sürmektedir. Bacak, göğüs ve yüz bölgeleri tedaviye daha iyi cevap vermektedir. Sırt, omuz, ense ve üst kol bölgeleri ise kılların derin yerleşimli olması sebebiyle lazer epilasyona daha dirençlidir. Diğer bölgelere göre daha fazla seans gerektirebilir ve tedavi sonunda elde edilen kalıcı azalma oranı daha düşük olabilir. Göğüs ve bacak bölgeleri için ortalama 6 – 8 seans yeterli olurken, sırt, omuz ve ense bölgelerinde ortalama 8 – 10 seans gereklidir.

Erkek lazer epilasyon işleminde de açık ten ve koyu kıl yapısına sahip bireylerde bayanlarda olduğu gibi genelde alexandrite lazer tercih edilmektedir. Ancak omuz, sırt, ense ve kol bölgelerinde ürettiği 1064 nm dalda boyundaki ışığın daha derine ulaşabilmesi sebebiyle Nd Yag lazer epilasyon cihazı kullanılabilir.

Koyu cilt/açık renk kıl yapısına sahip bireylerde sonuç almak göreceli olarak daha zordur. Gerekli lazer epilasyon seans sayısı daha fazla, işlem sonunda elde edilecek kalıcı azalma oranı da daha az olabilir. Bu tip bireylerde de Nd Yag cihazlar kullanılır.

Erkek Lazer Epilasyon Seans Araları Ne kadardır?

Erkek lazer epilasyon da vücut bölgelerinde seans aralıkları başlangıçta 6 – 8 hafta, yüz bölgesinde 4 – 5 haftadır. İlerleyen seanslarda seans araları giderek açılır.

Erkeklerin Dezavantajları

Erkekler hormonların baskısı ile sürekli yeni kıl üretme eğilimindedir. Kıllar kendi haline bırakıldığında da özellikle 27 yaşına kadar bazı bireylerde sürekli yoğunlukları artar. Bunun sebebi daha önce kıl üretmemiş potansiyel köklerin aktif hale geçmesidir. Tedavi sürecinde bir yandan aktif büyüme evresindeki kıllar kalıcı olarak yok edilirken diğer yandan aynı bölgede yeni kıllar çıkmaktadır.

Lazer epilasyon işleminin etkili olması için kıl köküne bağlı bir kıl gövdesi olmak zorundadır. Bu kıl gövdesi üzerinde ısıya dönüşen ışık enerjisi köke iletilerek bir daha kıl üretmeyecek şekilde harap olmasını sağlamaktadır. Daha önce kıl üretmemiş kökler işlemden etkilenmemektedir.

Bazı bireylerde belli bir seans sayısından sonra 4 – 6 ay kıl çıkmamasına rağmen, bu süre sonunda yavaş yavaş tekrar işlem yapılan bölgede kılların çıkıp yoğunlukların arttığı görülebilmektedir. Uzun aralıklarla yapılacak ikame seansları ile tedavi etkisi sürekli kılınabilir.
Erkeklerde Lazer Epilasyon Seansları ne Kadar Sürer?
Seans süreleri çalışılacak bölgenin alanına göre değişmektedir.
Omuz ve sırt 30 – 40 dakika,
Bacaklar 30 – 40 dakika,
Göğüs 20 – 30 dakika
Elmacık Bölgesi 5 – 10 dakika
Kollar 20 – 30 dakika

erkekler iÇin lazer epilasyon erkekler için lazer epilasyon erkeklere epilasyon yapan yerler erkek sırt bel lazer epilasyon erkek lazer epilasyon yorumları sagliklibirey net erkek sağlığı lazer epilasyon erkekler için erkegelazer yapan yerler epilasyon yapan yerlerin adresi epilasyon yapan erkekler baylar icin lazer epilasyonu

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir