Epimedium Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

EPIMEDIUM(AZGIN TEKE BITKISI)

Epimedium bitkisi ( Azgın Teke otu ) , erkeklerde testosteronlara etkisinin bulunması nedeniyle, cinsel arzuyu artırmak için kullanılmaktadır. Afrodizyak etkisi yarattıgı bilinen bir gerçektir. ilk Zamanlarda Çin’de bir çok amaç için kullanılan Epimedium bitkisi Daha sonralarında dünya geneline yayılmış ve bizim ülkemizde de kullanılmaya başlanmıştır..
Epimedium ( Azgın Teke otu )’un keşfi ile erkeklerin en büyük sorunu olan sertleşme, ereksiyon, iktidarsızlık ve cinsel isteksizlik gibi problemlere çözüm olmuştur. Epimedium ( azgın teke otu ) bitkisinin afrodizyak etkisi doktorlar tarafından onaylanmış ve bir çok doktor tarafından da hastalarına bu bitkisel ilac önerilmektedir.
Kısacası;
Epimedium ( azgın teke otu ) Erkeklerde Cinsel Gücü Artırmaya Yarayan bir Bitki Familyasıdır.

Epimedium Zararları Nelerdir

Epimedium Kan basıncını arttırdığı için kalp ve tansiyon rahatsızlığı olan kişilerin kullanması uygun değildir. Epimedium’u kullanırken mutlaka size gerekli olan kadar kullanın. Fazlası ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.
Hamile olan kadınlara epimedium kullanılmamalıdır

epimedium nedir epimedium epimedium zararları epimedyum nedir epimedium faydaları epimedium ne işe yarar epimedium bitkisi azgın teke otu azgın teke otu faydaları epimedium nedir ne işe yarar

3 Replies to “Epimedium Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

  1. Bir çok sitede epimedium’un tansiyonu yükseltmediği, hatta yüksek tansiyonu düşürdüğü yazıyor. Siz kalp ve tansiyon rahatsızlığı olanların kullanmaması gerektiğini söylüyorsunuz! Bilimsel veri olarak hangisi ve neden doğru? bilgi verirseniz sevinirim.

    1. Merhaba Fatih Bey. Epimedium içerisinde ki maddeler kan basıncının artmasına sebep olur. Bu sebepten ötürü Çarpıntılara neden olabilir. Kalp ve Kan basıncı (Tansiyon) üzerinde herhangi bir etki gösteren her türlü gıda veya ilacın, Kalp ve Tansiyon hastaları için yan etkileri olabilir. Şayet kullanacaksanız, Doktorunuza danıştıktan sonra kullanmanız daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*