Enerji veren Bitkiler

Enerji vererek halsizliğe iyi gelen bitkiler sayesinde artık daha enerjik olacaksınız.
Halsizlik ve yorgunluk hissi insan yaşamını olumsuz etkileyen ve yaşam performansını düşüren olumsuz durumların başında gelmektedir. Özellikle sabahları uyanmada zorluk çekilmesinde büyük etkenleri olmaktadır.
Halsizlik ve yorgunluk hissinin birçok sebebi olabilir. Ancak halsizliğinde bazı hastalıkların habercisi olabileceğini unutmayın.

Halsizliğe iyi gelen bitkiler

Enerji vererek Halsizliğe İyi Gelen Bitkiler
Enerji vererek Halsizliğe İyi Gelen Bitkiler

-Bir miktar kaynamış suyun içine pelin otu, esmer şeker ve bir miktar bal ilave edildikten sonra bir bardak içebilirsiniz.
-Sabah uyandıgınızda aç karna yarım çay bardağı pekmez içmek hem enerji verir hemde bağışlıklık sistemini güçlendirir.
-Taze sıkılmış limonu bir bardak suya katarak gün içinde içebilirsiniz.
-2 şeftali,4 erik ve 4 bademin çekirdekleri çıkartıldıktan sonra blenderdan geçirilir ve yenir.
-Et kaynatıldıktan sonra suyu süzülür, içine bal ve biraz sirke ilave edilerek şerbet yapılır, aç karnına birer bardak içilir.
-Kuru kayısı, Kuru incir, Kuru üzün ve yaban mersimi Kurusunu ara öğünlerde atıştırmalık olarak yemek gün içinde müthiş bir enerji verir. Bunları tüketirken yanında bir bardak sütte içmek büyük fayda sağlayacaktır.
-Karbonhidrat grubu besinler de enerji verir. Bunlar pilav, makarna, kekler. Ancak kilo probleminiz varsa pilav yerine ekmek yemeyi tercih edin. Çünkü ekmek kan şekerini daha uzun süre düzende tutarak açlık hissi oluşmasını geciktirir.
Ancak bu enerji veren besinleri tüketirken dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü aşırı tüketimi vucutta yağlanmaya sebep olarak kilo yapar.

Enerji veren Besinler ve Çaylar

enerji veren bitkiler halsizliğe iyi gelen bitkiler enerji veren bitkisel çaylar enerji veren besinler ibrahim saraçoğlu enerji veren bitki çayları halsizliğe iyi gelen yiyecekler halsizliğe iyi gelen bitki çayları enerji veren caylar enerji veren şifalı bitkiler halsizliğe iyi gelen bitki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*