2 Mayıs 2020

En Etkili Basen Eritme Hareketleri YENİ!

Basen Eritme Hareketleri ile hem kalça bölgesinde ki fazla yağlardan hemde bu basenler nasıl erir deme derdinden kurtulabilirsiniz. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu hareketlerle, spor salonlarına gitmeden kalça ve basenlerinizi şekillendirebilirsiniz.

Basen Eriten Hareketler Konu Başlıkları

Başlangıçta sizi zorlayan hareketler olsa da, bir süre sonra vücudunuz kendisini bu egzersizlere alıştıracak ve artık size zor gelmemeye başlayacaktır.

Peki Hangi Hareketler Basen Eritir ?

Türk kadını, anatomik yapısından dolayı bölgesel kilo almaya oldukça yatkındır. Özellikle bel,karın ve göbek etrafında ki yağlanmalarla birlikte, Basen ve Kalça bölgesinde de sarkmalar ve yağlanmalar oluşmaktadır. Hemen hemen her 3 kadından 1’inde görünen bu durumdan dolayı, birçok kadın bölgesel anlamda zayıflamak, basen ve kalça eritmek için evde uygulayabileceği Basen Eriten hareketler arıyor.Bu nedenle bizde, sizin bu arayışlarınıza cevap verebilecek, Evde uygulayabileceğiniz Basen eritme hareketlerini bir arada getirdik.

Basen bölgesinde ki yağlardan, 4 hafta boyunca yazımızda yer alan egzersizleri yaparak kurtulabilir ve sıkı bacak ve kalçalara sahip olabilirsiniz.

Köprü (Bridge) Hareketi

basen eritme, basen eritme hareketleri, basen eritme sporu, evde basen eritme hareketleri resimli basen nasıl erir basen nasıl eritilir

Basen Eritme Hareketi 1 : Köprü & Bridge Hareketi

Basen eriten hareketlerden biri olan köpru hareketi, sadece basen eritme değil, aynı zamanda göbek eriten de bir harekettir. Bacaklarınızı büküp arasına bir tane yastık alın ve dizlerinizi birleştirin. iki elinizi yanınıza uzatıp ayaklarınızı yerinden oynatmayacak şekilde kalçalarınızı havaya kaldırıp aşağı bırakın. 20 defalık 2 set şekilde bu hareketi tekrarların.

Squat ile Basen ve kalça Eritme

squat-nasil-yapilir-basen-eriten-hareketler Kalça Eritme Hareketi resimli Basen Eritme Hareketleri Bacak Eritme Hareketleri resimli

Basen Eritme Hareketi 2 : Squat Hareketi

Elleriniz belinizde, bacaklarınız omuz hizasında açık olacak şeklde düz bir zemin üzerinde pozisyon alın. Daha sonra bu pozisyonunuzu koruyarak, dizlerinizi bükün ve kalçalarınızı dışarı doğru çıkarın. Bu şekilde 15 defa 2 set şeklinde yapın. 2. haftadan itibaren ise ellerinize ağırlık alıp o şekilde yapabilirsiniz. Bu hareketi yaptığınızda kalçalarınızın sıkılaştığını hissedeceksiniz. 4 hafta boyunca düzenli uyguladığınızda basenlerinizin hızlı bir şekilde eridiğini göreceksiniz.

Bacak Açma Egzersizi

bacak-acma-hareketi-basen-eriten-hareketler iç bacak eritme hareketleri basen eriten hareketler kalça eritme sporu evde basen eritme

Basen Eritme Hareketleri 3 : Yan ve iç Bacak Çalıştırma Hareketi

Düz bir zemin üzerinde yan duracak şekilde yere uzanın,alt kısımda kalan dirseğinizi büküp baş kısmına destek yapın. Üst tarafta kalan elinizide vücudunuzun doğrultusunda kendinize yapıştırıp uzatın. Bu pozisyonu aldıktan sonra, üst kısımda kalan bacağınızı bükmeden yavaşça kaldırın ve açın. Açma sınırına ulaştıktan sonra yine yavaşça (birden indirmeyin bacağınızı) bacağınızı aşağı doğru getirip diğer bacağınızla birleştirin. ilk etapta 10×2 set şeklinde başlayın daha sonra bu sayıyı arttırarak devam edin.

Ters Bacak-Kol Hareketi

Ters-bacak-basen-eritme-hareketi Bird Dog egzersizi kalça eritme hareketi basen eriten hareket hızlı basen eritme hareketi

Basen Eritme Hareketleri 4: Bird Dog- Ters Bacak-kol Hareketi

Düz bir zemin üzerinde omuz genişliği hizasında diz ve kollarınızın üzerinde şekilde ki gibi durun. Sağ bacağınızı geriye doğru, doğrusal bir şekilde uzatın. Sağ bacağınızı geriye doğru uzatırken aynı zamanda sol kolunuzu da ileri doğru uzatın. Bu hareketin en önemli kısmı; bacağınızı geriye doğru uzatırken yukarıya doğru da kaldırabildiğiniz kadar kaldırmanızdır.

Yalancı Adım Hareketi

yalanci-bacak-acma-hareketi-kalca-eritmek-icin Basen bölgesi nasıl erir bacak nasıl sıkılaşır Basen Yağları Nasıl erir

Basen Eritme Hareketleri 5: Yalancı Adım Hareketi

Ellerinizi belinize getirip ayakta düz bir şekilde durun. Daha sonra bir ayağınızı 1 adım mesafede öne doğru atıp, önde olan ayağınızın dizi büküp ağırlığınızı üstüne verin. Daha sonra tekrardan doğrulup, ayaklarınızı yine ilk pozisyonda ki gibi yanyana getirin. Sırasıyla ayaklarınızı değiştirip bu tekrarı en az 15 defa yapın.

Yan Bacak Eritme Hareketi

yan-bacak-eritme-hareketi Basen yağları eritme Kalça Yağları eriten hareketler resimli

Basen Eritme Hareketleri 6 : Yan ve İç bacak Çalıştıran Hareket

Bacak arka kısmının yanı sıra, bacak yan kısımlarında oluşan yağları da eritip kasa çevirmenin hızlı bir yolu bu hareketten geçiyor. Bacakalrınızı yan yana getirip, kalçalarınızı dışarı doğru çıkarın ve Sol bacağınızı dışarı doğru açarak sağ bacağınızın dizini bükerek eğilin. Sol bacağınızı dışarı çıkarırken ağırlığınızı sağ bacağa, sağ bacağınızı dışarı çıkarırken ise sol bacağa vermelisiniz.

Basen Eritmek için Diyet Uygulayın

Yukarıda yer alan hareketler, tek başına basenlerinizin erimesine yetmeyebilir. Zayıflamak istiyorsanız beslenmenize de çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle yüksek kalorili ve Basit şeker içeren gıdalar tüketildiğinde, Kalça, bacak ve basen bölgesinde yağlanmaya sebep olur. Böyle yanlış bir beslenme biçiminiz varsa en kısa zamanda terk edin. Aksi halde yukarıda yer alan Basen eritme hareketleri ile harcadığınız kalorileri, tükettiğiniz bu gıdalardan dolayı geri alırsınız ve boşuna kendinizi yormuş olursunuz. Bu hareketlerin faydasını görmek istiyorsanız mutlaka Diyet ile desteklemelisiniz.

Basen Eritme Hareketleri VİDEO

Yukarıda yer alan egzersizlere ek olarak video da yer alan hareketleri de uygulayabilirsiniz. Birçok hareket ortak olmasına karşın bazı egzersizlerde farklılıklar görülebilir. Basen ve Bacak eritme hareketlerinin sayıları çok fazladır. Biz size bu hareketlerden Birkaç tanesini gösterdik.

You may also like...

2 Responses

 1. Basen eritmek için ne yapmalıyım dedi ki:

  Merhaba. Kalçalarımda ve bacaklarımda yağlanma oldu. Sürekli evde olduğum içinde yediklerim direkt yağa dönüşüyor. Bu hareketleri ne kadar süre uygularsam sonuç alırım ?
  Bide ben kalçalarımın büyümesini istemiyorum. Spor yaparsam yağları eriyince küçülürler mi ? İnsanların bana bakmasından rahatsız oluyorum artık. Basen eritmek için ne yapmalıyım yardım edin lütfen : )

  • admin dedi ki:

   Merhabalar.
   Basen ve Kalça bölgesinde ki yağlar, genellikle Yüksek kalorili hazır gıdalar tüketildiğinde oluşuyor. Özellikle Hamburger, Kola ve Enerji içeceğinin fazla tüketilmesi, basen ve kalçaların yağlanmasına neden olur.

   Evde Basen eritmek için yazımızda yer alan hareketleri uygulayabilirsiniz. Hangi hareketi kaç defa yapacağınız konu içerisinde Sayı ve Set olarak verilmiş. Ancak uzun zamandır evde olduğunuzu ve Spor yapmadığınızı varsayarak şöyle bir öneride bulunabiliriz.

   Başlangıçta bu hareketleri yapabildiğiniz kadar yapmaya çalışın ve çok zorlandığınız yerde bırakın ve sayısını/süresini aklınızda tutun veya Not edin. 1 hafta boyunca bu sayıyla çalışmaya devam edin. 1 Hafta Sonra Her harekete 5 sayı ekleyin.

   Düzenli olarak bu hareketleri yaptığınızda 4 hafta içerisinde basen bölgesinde gözle görülür derecede incelme olacaktır. 3 ay sonunda ise neredeyse tüm yağları eritmiş olursunuz.

   Yağ yakmak için iki önemli durum vardır. Düşük kalorili beslenmek ve Spor yapıp, kalori harcamak. Kendinize inanın. Başaracaksınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir