Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesi

Uzun zamandır bilinen Faydaları sayesinde bir çok insanın tercih ettiği ve kullandığı elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı oldugu da ortaya atılan iddaalar arasında. Elma sirkesi uygun ve düzenli bir şekilde tüketildiğinde sindirim sistemini denetleyerek zayıflamaya yardımcı olduğu söyleniyor.
Sabahları bir tatlı kaşığı bal ile Elma Sirkesi beraber içildiğinde zayıflamaya yardımcı oluyor.

Elma Sirkesinin Faydaları

Sivilce tedavisi

içine Su katılarak inceltilmiş Elma Sirkesini Sivilceye Sürün. Bir süre bekleyin ve ardından Duru , ılık su ile Elma Sirkesi uygulanan bölgeyi temizleyin. Elma sirkesi cildinizi yumuşatırken diğer taraftan da Aknelere sebep olan toksik maddeleri yok ederek Sivilceleri Geçirecektir.

Boğaz ağrısı

Elma Sirkesi, Farenjit, Larenjit ve diğer boğaz ağrılarında tedavi amaçlı kullanılabilir. 1 bardak suyun içine yaklaşık 1 tatlı kaşığı sirke koyarak gargara yapmak boğaz ağrısını geçirmeye yardımcı olacaktır.

Cilt Lekeleri

Bir Bardak Suya yaklaşık 2 yemek kaşığı Elma Sirkesi koyun ve kısık ateşte kaynatın. Kaynayan Suya yüzünüzü tutun . Buharı cildinizin yumuşamasına sebep olacaktır.
Migren
Bir tasa eşit miktarda su ve elma sirkesi koyup kaynatın. Altını kısarak yüzünüzü buhara tutun. Bu şekilde 3 dakika kadar soluk almanız, migren ağrılarının yok olmasını sağlayacaktır.
Yorgunluk ve uykusuzluk
1 litre suya 3 yemek kaşığı elma sirkesi ve bir fincan bal ilave edin. Her gece yatmadan önce 2 yemek kaşığı için. Uykusuzluğunuzun ve yorgunluğunuzun kaybolduğunu göreceksiniz.

Elma Sirkesi Faydaları
Elma Sirkesi Faydaları

Kaşıntılar
Böcek ısırmalarına, kurdeşene bağlı kaşıntılarda, arı sokmalarında ve cilt çatlaklarında, sorunlu bölgeye sürülecek elma sirkesi rahatsızlığı giderecektir.
Mide bulantısı
Mide bulantısının önüne geçmenin yolu; ılık elma sirkesine bir bezi batırıp sonra sıkmak ve bu bezi midemizin üstüne yerleştirmektir. Bez soğudukça ılık bir bez ile işlem tekrarlanmalıdır.
Varisler
Varislerin yol açtığı ağrıdan şikâyetçiyseniz, sirkeli bir bezi bacaklarınıza sarın ve 30 dakika bekletin. 30 dakikalık süreyi bacaklarınızı yukarı kaldırarak geçirin. Bu işlemi sabah-akşam tekrarlayın.
Nasırlar
Bir dilim bayat ekmeği elma sirkesine batırıp nasırlı bölgenize koyarak gece boyunca orada tutun. Sabah uyandığınızda sertliğin kaybolduğunu göreceksiniz. Bir başka yol ise ılık suyun içine yarım bardak sirke koyup, yarım saat nasırlı bölgeyi bu suda bekletmek ve sonra bir havlu ile kurulayıp ponza taşı ile bölgeyi ovuşturmak…
Kepeksiz saçlar
Saçlarınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

 

elma sirkesinin faydalari elma sirkesinin faydalar elma sirkesinin faydaları ibrahim saraçoğlu elma sirkesi zayflama gece yatmadan önce elma sirkesi elma sirkesi faydaları sirkenin sivilce faydalar elma sirkesi elma sirkesi ile gargara yapmak Yatmadan evvel 1 bardak suya bir yemek kaşığı elma sirkesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*