10 Mayıs 2020

Eczanede Satılan En iyi Sivilce Kremi Hangisi ?

ilk olarak ergenlik döneminde karşılatığımız sivilceler, ilerleyen yıllarda da karşımıza çıkabilmektedir. Birçok tedavi yöntemi olmasına rağmen bazı durumlarda sivilcelerden kurtulmak oldukça zor olabiliyor. Evde uygulanan doğal yöntemler, yetersiz kaldığında ilaçlı tedaviye başlamak son çare oluyor.

en iyi sivilce kremi eczanede atılan sivilce kremi sivilceler-icin-en-etkili-sivilce-kremi Sivilcelere için hangi krem Etkili Sivilce kremi Sivilceyi bir günde geçiren krem 1 Günde Sivilce GeçirmeÇoğu zaman Evde elimizde bulunan bu kremlerin aslında sivilce içinde etkili olduklarını bilmiyor olabilirsiniz. Şayet bu kremlerden herhangi biri varsa, sivilceleriniz için kullanabilirsiniz. Evde kreminiz yoksa, Eczanede satılan bu kremleri alabilir, Aile hekimine yazdırıp daha uygun fiyata SGK ile eczaneden temin edebilirsiniz.

Sivilce Tedavisinde Kullanılan En iyi Kremler

Sivilceler; bir çok kişi için içinden çıkılmaz bir durumdur. Bunların çözümleri için bir çok yöntem mevcuttur . Bu yöntemlerden bir tanesi de sivilce kremleridir. Bu kremler ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Doktorlar tarafından en çok önerilen sivilce kremlerini ve nasıl etki ettiklerini yazımızda bulabilirsiniz.
Tedavide Kullanılıp En iyi sonuç aldıran ve sivilceleri geçiren kremler;

  • Acnelyse Sivilce Krem : Cilt yenileyici ve Sivilce kurutma özelliğine sahiptir.
  • Clindoxyl Sivilce Kremi: İltihaplı ivilcelerin içinde ki irini kurutur ve sivilce çıkmasını engeller.
  • Benzamycn Krem : Evde karıştırıp hazırlayacağınız bu krem, En iyi sivilce kremlerinden biridir. Fiyatı diğerlerine göre pahalıdır.
  • Azalderm Krem : Cilt nemlendirici, Sivilce ve siyah nokta geçirmek için kullanılır.
  • Madecassol Krem : Sadece Sivilce geçirmek için değil, aynı zamanda cilt lekelerinde de oldukça etkilidir.
  • imex Sivilce kremi: Sivilce tedavisinde çok tercih edilmektedir. iltihaplı sivilce ve kırmızı izlerde etkilidir.
  • İsotrexin Sivilce Kremi: Cilt yenileyici özelliği bulunur. Sivilceleri kurutup deriyi döker. Yüzeysel lekeleri giderir ve cildi pürüzsüzleştirir.
  • Fucidin Krem: Etkili bir antibiyotik krem olduğu için sadece sivilce tedavisinde değil, aynı zamanda yara tedavisinde de kullanılmaktadır.

Yukarıda yer alan kremlerle ilgili daha detaylı bilgiyi aşağıda listelemeye devam ediyoruz. kremlerle ilgili sormak istediklerinizi, yorum alanını kullanarak bize iletebilirsiniz.

Acnelyse Sivilce Kremi

Sivilce ve cilt lekelerinde en çok tercih edilen kremlerin başında Acnelyse krem geliyor. Cilde sürüldüğünde, yağ bezelerini kurutarak sivilcelerin çıkmasını engellerken, çıkan sivilcelerinde hızlı bir şekilde kurutarak geçmesini sağlar.
Acnelyse Sivilce Kremi; Cilde sürüldüğünde, hücrelerin yağ salgılarını kontrol ederek cildin kurumasını sağlar. Bu nedenle kullanıldıktan sonra yüzde veya sürüldüğü yerde soyulmalara neden olur. Cilt üzerinde ki ölü derinin temizlenip daha duru bir cilde sahip olmanızı sağlar. Evde kimyasal peeling etkisi yaratır. Bu nedenle doktor kontrolünde ve önerisi doğrultusunda Acnelyse krem kullanmanızı öneririz.

Clindoxyl Sivilce Kremi

Sivilce problemi yaşayan hemen hemen herkesin mutlaka adını duyduğu Sivilce kremlerinden biri de Clindoxyl jel’dir.
Acnelyse krem gibi, bu kremde sivilceleri kurutarak tedavi etmektedir. Bu kremin en etkili yanı, yalnızca çıkan sivilceleri değil deri altında biriken ve sivilce çıkmasına neden olan yağ bezelerinide kurutması ve gözenekleri açmasıdır.
Güneş ışığıyla etkileşime girdiğinden dolayı gece sürmenizi öneririz. Aksi halde lekelere sebep olabilmektedir. Bu nedenle doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmamanızı öneririz..

Benzamycin Sivilce Kremi

Uzun vadeli tedavi gerektiren durumlarda en çok tercih edilen Sivilce kremlerinin başında Benzamycin Krem gelmektedir. Aylık tedavi şeklinde uygulanan tedavilerde, benzamycin krem çok iyi sonuçlar vermektedir.
Karışım şeklinde hazırlanan benzamycin krem, düzenli olarak kullanıldığında %95 sivilceleri tedavi etmektedir.

Azalderm Sivilce Kremi

Cilt nemlendirici etkisinden dolayı yalnızca Sivilce tedavisinde değil, aynı zamanda siyah nokta ve cilt lekeleri içinde kullanılmaktadır. Antibakteriyel olduğundan dolayı birçok cilt probleminde olumlu sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.
Cildi soyma etkisinden dolayı, cilt lekelerinde, sivilce izlerinde ve su çiçeği gibi nedenlerden dolayı oluşan çukurlu lekelerde kullanılabilmektedir. Düzenli kullanımda diğer kremlerde olduğu gibi güzel ve istenilen sonuçlar vermektedir.

Madecassol Sivilce Kremi

Daha çok leke giderici krem olarak bilinen madecassol krem, yalnızca lekelerde değil sivilce ve diğer birçok cilt rahatsızlığında oldukça etkilidir. Yanık tedavisi sonra ciltte leke kalmaması içinde kullanılan madecassol krem, yüzünüzde çıkan sivilcelerin iz bırakmadan kaybolmasını sağlayacaktır. Şayet daha önceden sivilce izi veya çeşitli nedenlerden dolayı yüzünüzde oluşan lekeler varsa madecassol krem kullanarak bu izlerden ve lekelerden kurtulabilirsiniz.

İmex Sivilce Kremi

Fondotene benzer bir yapıda olan imex krem, sivilce tedavisinde oldukça etkili ve en çok tercih edilen kremlerden biridir. Sivilcelere sürüldüğünde oluşan sebumları kurutarak sivilce oluşumunu ve çıkan sivilcelerin kurutulmasında etkilidir. Fondoten gibi kapatıcı olduğu içinde yüzünüzde çıkan sivilcelere sürdüğünüzde, sivilcelerin görünmesini engellerken aynı zamanda tedavi edilmesini ve sivilcelerden kurtulmanızı da sağlar.

İsotrexin Sivilce Kremi

İçerisinde bulunan etken maddelerden dolayı cilt yenileyici özelliği vardır. Cilde sürüldüğünde, cildi kurutur ve soyulmasına neden olur. Etkili sivilce ve leke giderici kremlerdendir. Doğru kullanılmadığı taktirde ciltte çatlamalara ve derin cilt soyulmalarına neden olabilir. Bu nedenle İsotrexin krem, doktor tarafından önerilmediği sürece kullanılmasını önermiyoruz.

Fucidin Sivilce Kremi

Antibiyotik içeriğe sahip olan Fucidin krem, Sadece sivilce tedavisinde değil, ciltte oluşabilecek her türlü olumsuz durum için kullanılabilir. Yaralarda, yanıklarda ve diğer cilt rahatsızlıklarında kullanılabilir.
iltihaplı sivilceleri geçirmek için fucidin kremi kullanabilirsiniz. Ciltte soyma veya herhangi birşey yapmaz. İçinde irin bulunan sivilcelere ( iltihaplı sivilceler ) sürüldüğünde 1 günde sivilceyi geçirebilmektedir.

Uyarı : İlaç kullanımı alerjik reaksiyonlara neden olabildiğinden dolayı kendi başınıza herhangi bir krem kullanmanızı önermiyoruz. Sizin için en doğru tedaviyi ve uygun olan kremi doktor muayenesinden sonra doktorunuz size önerecektir. Unutmayın ki sivilce tedavisinde önemli olan sivilcelerin oluşma sebebini bilmektir. Sivilce oluşum sebebine bağlı olarakta uygun sivilce kremi doktorunuz tarafından size önerilecektir.

Benzer Yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir