Dudak Çatlamasına Ne iyi Gelir ?

DUDAK ÇATLAMASI
Dudak çatlaması genellikle soğuk ve kuru havaların sebep olduğu bir cilt problemidir.. Dudak çatlaması günlük hayatta bir çok faaliyetin engellenmesine sebep olabilmektedir. Örneğin yemek yeme , ağız açma kapatma da sorunlar ve hatta gülümsemeye bile engel olabilmektedir. Çatlamış dudakların temel belirtisi dudakalrda yarılmalar, çatlamalar , Dudak derisinde soyulmalar ve dudaklarda beyazlama olarak söylenebilir.

Dudak Kuruluğunun Nedenleri

-Vucudun Aşırı derecede su kaybetmesi
-Uzun süre birşey yememe veya içmeme
-Kuru hava
-Dudak ısırma ve dudakalrı dil ile yalayarak ıslanma
-Yüksek sıcaklıklar ve güneşe maruz kalma
-Diş hastalıkalrı
-B12 vitaminin eksikliği
-Havaya veya herhangi bir şeye karşı Alerji
-Kuru ve soğuk Hava

KURU DUDAKLAR İÇİN NELER YAPABİLİRİZ

 

Dudak Çatlaması
Dudak Çatlaması

Kuru, çatlamış dudaklar için :
Ovmak Aloe vera suyu, salatalık suyu, neem(Azadirachta indica ) özü ile kuru dudaklarınızı ovabilirsiniz. Gece yatmadan sür yagı veya tereyagı ile hafifçe ovabilirsiniz. Buna ek olarak gliserin veya süt içinde gül yapraklarını ezip yoğun kıvam haline getirerek dudaklarınıza sürebilirsiniz.Bu sayede dudaklarınız hem pembe görünmesini sağlayabilir hemde nem kaybını önleyebilirsiniz.
Dudak kuruması Bal da çok önemli bir tedavi yöntemidir..Kuruyan dudakalrına bal sürerek biraz bekleyin ve vazelin sürün. Biraz kuruduktan sonra ılık bir su ile dudaklarınızı temizleyin. Bu uygulamayı yaklaşık 1 hafta boyunca gün içinde iki üçkez yapın. Bu uygulamalardan sonra dudak çatlamaları tedavi olacaktır. Ayrıca dışarı çıkmadan önce mutlaka dudak nemledirici kullanın.

ÇATLAMIŞ DUDAKLARINIZA BUNLARI YAPMAYIN

-Dudaklarınızı dilinizle yalayıp ıslatmayın.
-Dudaklarınızın derisini kazımak için dişlerinizle kazımayın.
-Dudaklarınızın kurumasına sebep olacak rujlardan uzak durun.
-Dudaktaki deriyi soymayın.
-Diş macununuzu kontrol edin. Yan etki olarak dudakalarınızı kurutuyo olabilir.

dudak çatlamasına ne iyi gelir dudak kuruluğuna ne iyi gelir dudak kurumasına ne iyi gelir dudak çatlaması ne iyi gelir dudak çatlagına ne iyi gelir dudak catlaklarina ne iyi gelir dudak catlamasi dudak kuruluğu ne iyi gelir dudak yanmasına ne iyi gelir dudak kuruması nasıl geçer

2 Replies to “Dudak Çatlamasına Ne iyi Gelir ?

  1. En iyi çözümü ben buldum. Dudaklariniz kesin kurumayacak bu tarifi uygularsaniz . 100 % dogal çözüm.

    1 kahve kasigi bal, yarim kahve kasigi tatli badem yagi, 6 damla biberiye yagi ve yarim kahve kasigi portakal suyu. Hepsini karistirin 5 dakika, kücük kavanoz içine koyun buzdolabinda birakin. En fazla bir ay buzdolabinda kalabilir. Sabah ve aksam dudaginiza sürün, 30 dakika dudaginizda kalsin. Dudak kurumasi ve çatlamasi geçicek. Ben hep dudagimi yalardim ve çok kuru olurdu .bütün kremleri denedim sadece bu yemek tarifi çözüm verdi. Deneyin ve görün ne kadar etkili oldugunu. Fransa’da bir uzman doktor bu tarifi televizdan vermisti. 2 aydir uyguluyorum ve dudaklarim artik kurumuyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*