Doğru Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj bir kadının güzelliğine güzellik katan, en kolay ve eh hızlı yöntemlerin başında gelmektedir. Peki Kadınlar, kendileri için oldukça önem taşıyan makyajı Nasıl Yapıyor ve yaptıkları makyaj doğru bir makyaj mı ? Onlarca Makyaj Malzemeleri arasından Kendinize uygun makyajı seçebiliyor musunuz, Seçtiğiniz Makyaj Malzemesi güzelliğinize güzellik katıyor mu? işte Bu soruların cevabını arayan bayanlar için bu yazımızda Makyaj Naasıl Yapılır, Makyaj yaparken neye ve nerelere dikkat etmeliyiz onu anlatmaya çalışacağız.

Günlük olarak en çok kullandığımız makyaj malzemeleri;

fondöten, allık, rimel , göz kalemi, far ,pudra ve vazgeçilmezimiz ruj

Doğru Makyaj Yapmak için Taktikler

 

Makyaj Makyaj Yapma teknikleri Makyaj Nasıl yapılır Makyaj Yaparken Neye dikkat etmeliyiz
Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Fondoten cildinizi kusursuz göstermek için belkide en önemli makyaj malzemelerinin başında gelmektedir. Cildimizin rengine uygun bir Fondoten  seçimiyle güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmasak bile bunu öyle gösterebiliriz :)

Föndoten Kullandıktan sonra uygulamamız gereken bir diğer makyaj malzemesi, Pudradır.Ciltte ki parlamayı yok etmek ve tenimize mat bir görünüm vermenin en kolay yolu pudra kullanmaktır. Yazın ve kışın aynı renk pudrayı kullanmayın. Çünkü yazın cildimiz yoğun olarak güneş gördüğü için ten rengi bronzlaşır. Bu bronzlaşma sonucu Kış için aldığınız pudra teninizle ton farkı yaratabilir. Bu yüzden 1-2 ton daha açık bir Pudra kullanmanız daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Far seçerken toz farlardan seçmek her zaman daha avantajlıdır.Çünkü toz Far’ın uygulaması daha kolay ve görünümü iki kat daha parlak ve etkin gösterir. Ayrıca Far seçerken düşünmemiz gereken bir değer şey, Göz rengimiz ve giymeyi düşündüğümüz kıyafetin rengidir. Kıyafetimiz ve göz rengimizle uyumlu bir Far seçmemiz görünüşümüze ayrı bir güzellik katacaktır.
Göz Kalemi, Gözümüzü olduğundan daha büyük veya daha küçük göstermek için kullanılan bir diğer makyaj malzemesidir. Etkileyici bakışlara sahip olmak için Göz kalemini de amacımıza uygun kullanmak bize ayrı bir hava katacaktır.

Allık cildimizdeki prüzleri yok etmek ve saklamak için kullandığımız bir diğer makyaj malzememizdir. Burada önemli olan Allık fırçasının uzun ve yumuşak tüylü olmasıdır. Bu sayede uygulaması daha kolay ve daha dogru sonuç almamızı sağlar.
Rimel gözleri iri göstermek için kullanılır.Kirpikleri kısa, uzun ,hacimli ve hacimsiz olanlar için özel rimel çeşitleri mevcuttur ve rimel alırken kirpik yapımıza dikkat ederek satın almalıyız.Kirpiğimizi beslemek için ise şeffaf rimelleri tercih etmeliyiz.

Ruj bir kadının yüzünü belirginleştiren en önemli makyaj malzemesidir.Dudağın şekline göre dudak kalemleriyle dudağa şekil verdikten sonra kullanılan kalemin bir ton koyusunu yada şeffaf parlatıcıları çizilen çerçevenin içine uygulayınız.

Makyaj konusunda bir kaç ipucu vermek istiyorum.Örneğin yuvarlak bir yüze sahipseniz yüzünüzü daha ince göstermek için allığınızı elmacık kemiğinin altından şakaklara doğru sürmelisiniz.Yüzününüz köşeli ise elmacık kemiğinin üzerine ve çene çizgisine sürülen allık yüzde daha yumuşak bir görünüm sağlar.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Yukarıda yer alan Videoda gördüğünüz gibi kısa sürede doğal bir güzelliğe sahip olabiliyoruz. Önemli olan Makyajı nasıl yaptığımızdır. Kendimize ayıracağımız 15 dakika ile kat kat daha güzel görünebiliriz.

 

makaj nasıl bebeklerde yuzde cikan sivilceler doğru makyaj nasıl yapılır makyaj nasıl yapılır makyak nasıl yapılır gözleri nasıl güzel gösterebiliriz allik far fondoten kullanmadan dogal makyaj 17 haftalık gebelik resimleri nasıl gezmek için makya yaparım bronzlastikatn sonra ton farkliliklari nasil giderilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*