27 Nisan 2020

Diş Ağrısına Ne iyi Gelir ?

Diş ağrısı, gün içerisinde karşılaşabileceğimiz en kötü ağrıların başında geliyor. Dişte sızı başladığı zaman yalnızca dişte kalmayıp, baş ve eklem ağrılarına da neden olabiliyor.

Diş ağrılarının en büyük sebebi, çürük oluşması. Dişte çürük oluştuğu zaman, bakteri oluşumu hızlanır. Bu bakteriler, yaşamlarını sürdürürken bazı sıvılar salgılarlar. Bu salgılarda dişte ki basıncı arttırarak ağrıya neden olur. Bir diğer durum ise; diş kökünün hava alması. Bu durumları ortadan kaldırdığınızda dişinizde ki ağrı da geçecektir.

dis-agrisi-evde-nasil-gecer

Diş ağrısına nasıl Geçer?

  • Dişlerdeki kalıntılar hem ağrıya sebep oldukları hemde bakteri üretimine sebep oldukları için dişler fırça ve diş ipi yardımıyla iyice temizlenmeli. dir. Dişler Temizlendikten sonra bir çay bardağı kadar suya bir çay kaşığı tuz katılarak karıştırılır. Hazırlanan karışımla Ağız güzelce gargara yapılır.
  • Ağrıyan Dişinizin üzerine ağrı kesici veya herhangi bir tablet yerleştirmeyin.ilaçların içinde bulunan kimyasal maddeler diş etinize ve köküne zarar verebilirler. Bu da diş ağrısını kesmek isterken başka bir sağlık sorunu meydana çıkacaktır. Dişte iltihaplanma veya şişkinlik oluşmuşsa Bu bölgeye soğuk ( buz koyma ) tedavi uygulanabilir.
  • Dişte çürümeden dolayı ağrı oluşmuşsa bu bölgeye karanfil yagı veya tomurcugu ile tedavisi yapılabilir. Karanfil yağını bir pamuk yardımıyla ağrıyan bölgenin üzerine yerleştirebilirsiniz. veya dilerseniz tomurcuğunu o bölgeye yakın tutarak emebilirsiniz.
  • Soğuğa maruz kaldıgında dişleriniz ağrıyorsa bu dişinizde çürük olduğunun göstergesidir. Tedavi edilmeyip enfeksiyon ilerlerse ancak kanal tedavisi ile ağrılarınızı dindirebilirsiniz.
  • Dişiniz Sıcaga Maruz kaldıgında ağrıyorsa Bu pulpa iltihabının çok ilerlediğinin göstergesidirSoğuk uygulama yaparak ağrınızı azaltabilirsiniz. Böyle bir durumda kanal tedavisi yaptırmanız gerekir. Ağrı kesiciler etkili olamayabilirler.
  • iltihaplanmış diş baskıya maruz kaldıgında yani dişinize baskı uyguladığınızda ağrı yapar. Bu durumda antibiyotik tedavisi uygulanmalıdır.

diş ağrısına ne iyi gelir evde hamilelikte diş agrisi nasil gecer hamilelikte diş ağrısına ne iyi gelir gebelikte 20 lik diş ağrısı hamilelikte 20 lik diş ağrısı hamilelikte yirmilik dis agrisi Di arsna ne iyi gelir diş şişkinliğine ne iyi gelir gebelikte 20 lik diş ağrısı nasıl geçer 20 lik diş ağrısına ne iyi gelir

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir