Tretin Krem ile Sivilce ve Leke Tedavisi

Genel olarak sivilce ve sivilce izleri için kullanılan Tretin krem, Cilt Hücrelerini besleyerek yenilenmesini sağlamaktadır. Ciltte Peeling etkisi yaratan Tretin Krem, Sürülen bölgede ki ölü deriyi soyarak bu bölgede ki izlerin ve sivilcelerin geçmesini sağlamaktadır. Sivilce ve Sivilce izlerinde sadece ülkemizde değil bir çok avrupa ülkesinde de doktorlar tarafından önerilen bir kremdir. İçerisinde 0,05 oranında Tretinoin bulunan Tretin krem, ağır yan etkileri olan Roacuttane tablet tedavisine başlanmadan önce kullanılması tavsiye edilmektedir. Kremin yetersiz olduğu durumlarda Roaccutane tablete geçilmesi daha doğru bir karar olmaktadır. Kremin Tam olarak etki gösterebilmesi ve tedavinin olumlu sonuçlanması için en az 3 ay kullanılması gerekmektedir. Tretin Krem Fiyatı Yaklaşık 15 tL’dir.

Tretin Krem Kullanımı ; Tretin krem Nasıl Kullanılır ?

Tretin Krem ile Cilt Yenileme
Tretin Krem ile Cilt Yenileme

Güneşle etkileşiminden dolayı genellikle Son Bahar veya kış aylarında kullanılması tavsiye edilir. Krem sürüldükten sonra kesinlikle güneşe çıkılmamalıdır. Bu yüzden Kremin gece kullanılması daha doğru bir karar olacaktır. Şayet kremi kullanıp dışarı çıkmanız gerekiyorsa, minimum 50+ faktör güneş koruyucu kullanılması gerekir. Tretin krem‘in en önemli etkileriden biri cildi kurutmasıdır. Tedavi boyunca cildinizde kuruma olacağı için mutlaka A ve E vitamini barındıran cilt besleyici ve Nemlendirici kremi yanınızda bulundurmalı ve bu kremleri kullanmalısınız.
Tretin krem, başlangıç olarak cildinizin alışması için ilk olarak günce bir defa ( Akşamalrı yatmadan önce Sürün), yaklaşık 3-4 gün sonra ise sabah ve akşam kullanımı uygun olacaktır. Yaklaşık Mercimek Tanesi kadar büyüklükte Tretin krem alıp, Cildinizde ki sorunluyu bölgeye sürüp güzelce yedirin. Krem kullandıktan yaklaşık bir hafta sonra cildinizde kuruma, pullanma ve dökülmeler başlayacaktır. Bu etkileri gördüğünüzde kesinlikle Kremi kullanmayı bırakmayın. Çünkü bu sonuçlar tamamen tedaviye yönelik Tretin kremin gösterdiği etkilerdir.
Yukarda ki durumlar dışında cildinizde herhangi bir yan belirti ( Aşırı kızarma, Kaşıntı vb ) görüldüğünde kremi kullanmayı bırakıp, durumu doktorunuza bildirin. Şayet çok hassas bir cilde sahipseniz, Tretin kremi gün aşırı olarak kullanmanız daha doğru olacaktır. Ciltte Peeling etkisi yarattığından dolayı, göz çevresi gibi hassas bölgelere sürmeyin. Bunun dışında gönül rahatlığı ile doktorunuzun size tavsiye ettiği gibi kullanabilirsiniz.

 

tretin krem tretin tretin kullananlar tretin krem kullananlar tretin krem nasıl kullanılır tretin nasıl kullanılır tretin krem fiyatı tretin sivilce lekeleri tretin kullanimi tretin sivilce kremi

One Reply to “Tretin Krem ile Sivilce ve Leke Tedavisi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*