Cilt Yenileyen Bitki

Cildi Yenileyen Bitki : Biberiye

Biberiye yıllar önceden de bitki uzmanları tarafından el üstünde tutulan bir bitkiydi. Ancak sağlık açısından bu kadar faydalı olduğu bilinmiyordu. Günümüzde ise artık biberiyenin bir çok etkisi gün yüzüne çıkmış durumda.Genel olarak yemeklere tat vermesi için kullanılan biberiye tam bir estetik uzmanı aslında. Sağlığın ve Estetiğin ana bitkisi olan biberiye, şifalı bitkiler içinde en çok tercih edilen bitkiler arasında ilk sırada yer almaktadır. Özellikle saç ve cilt problemlerinde doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığında cilt onarıcı ve cilt yenileyici olduğu bilinmektedir.

Cilt yenileme ve Yaşlanmayı Önleyen Altın Bitki : Biberiye
Cilt yenileme ve Yaşlanmayı Önleyen Altın Bitki : Biberiye

Biberiye içeren cilt bakım ürünleri, yağlı ciltlerin temizlenmesi, yağ dengesini ayarlaması, onarımı ile saç dökülmesini önleyici ve saçı besleyici etkisi kanıtlanmıştır. Özellikle karma ciltlerde kan dolaşımını hızlandırarak yaşlanmaya karşı doku onarıcı, cilt Yenileyici ve antioksidan etkisi bilinmektedir.
Kan dolaşımını hızlandırdığı için kan ile cilde giden besin miktarı arttırır. Artan bu besin miktarları sayesinde cilt kırışmaz ve yaşlanmaz. Biberiye bu özelliği sayesinde cilt yaşlanmasını engelleyen bitkiler sınıfına girmektedir.

ANTİOKSİDAN ETKİSİ

Kaynamakta olan bir bardak suya 1 tutam biberiye atılır. Bir taşım kaynatılır ve 10 dakika bekletilir. Elde edilen tonik; ciltte de antioksidan etki sağlar. Aynı zamanda kolay hazırlanan bu toniğin yara iyileştirici etkisi de vardır.

HAMİLELER DİKKAT!

Biberiye özellikle hamile kadınların dikkatli kullanmaları gereken bir bitki olduğu için yüksek dozlarda almamaları gerekiyor. Biberiye yağı ise aşırı dozlarda mide, bağırsak problemleri yaratabileceği için aynı şekilde dikkatli kullanılmalıdır.

coraspin maskesi cildi yenileyen bitkiler coraspin cilde faydaları ibrahim saraçoğlu cilt yenileme cilt yenileyen ilaclar cilt yenileyen bitkiler cildi yenileyen vitaminler cilt yenileyen besinler cilde bilinmeyen dogal bitkiler cildi onaran besleyen yenileyen bitkisel kür İbrahim Saraçoğlundan

2 Replies to “Cilt Yenileyen Bitki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*