“Boyun Fıtığına Ne iyi Gelir” için 4 Yorum Yapıldı.

 1. caner dedi ki:

  merhaba hocam ben 40 yaşındayım boynumda ve omzumda ağrılar oluşuyor 3 ve 4 haftadır ağrıyor bütün kas gevşeticilerini kullandım 5 tane iğne vurdurdum sizin fikriniz nedir

  • admin dedi ki:

   Ağrılarınızla ilgili biraz detay verseydiniz daha doğru bir yorum yapabilirdim. Ancak şu an sizin anlattıklarına bakarak şunu diyebilirim. Sizin kullanmış oldugunuz ilaçlar kas tutulmalarında etki gösterebilir. Şayet Fıtık durumu söz konusu ise mutlaka Beyin cerrahi, Noroloji gibi bölümlere gitmeniz gerekir. Zira boyun fıtığı noropatik bir ağrıdır.

 2. Gülsen dedi ki:

  Merabalar hocam. benim sol ensemden başıma doğru vuran bir ağrım var genellikle geceleri meydana çıkıyor. 23 yaşındayım. Daha önce de aynı şekilde yaşandı ve kolum uyuşması üzerine acile gittim fakat ağrı kesici yapıp kas gevşetici vererek bıraktılar. kaslarımı çok sıkmışım öyle denildi. yattığım şrkli yastığımı sordular. ama ensemin altından başlayarak boynumdan özellikle sol kısmından başlayarak başımın önune kadar kulak hizama gelen ağrım var daha çok yanma gibi. karıncalanma gibi. gece uyuyamıyorum lütfen yol gösterin teşekku ederım

  • admin dedi ki:

   Merhabalar Gülsen Hanım. Boyun bölgesinde ki yanmaya benzer ağrılar genellikle sinirsel olan ağrılardır. Kas ağrıları daha çok tutulma şeklinde ve 2-3 günlük yaşanan ağrılardır. Yatma şekli ve yastığınızla alakalı oldugunu da düşünmüyorum açıkçası. Sinirsel ağrılar olduğu için bu tür ağrılar Noropatik tedavi görmeniz gerekebilir. Bunun için Beyin Cerrahi veya Noroloji bölümünde muayene olmanız daha uygun olacaktır.

   Size sormak istediğim uyuduğunuz ortamdan biraz bahseder misiniz ? Klima mı kombi mi Soba mı ? ve Bu ağrı kendini gösterdiğinde Beyine giden Damarlarınız da Sertlik veya Şişme oluyor mu ?