Boyun Fıtığı ve Tedavisi

Boyun Fıtığı

Bu Yazımızda Siz değerli ziyaretçilerimize Boyun Fıtığı ve Boyun ağrısı tedavisi Hakkında hem bilgi hemde bu ağrılarla başa çıkmak ve karşılaşmamak için neler yapabileceğimizi kısaca anlatmaya çalışacağız. Yazımınızın Temel içeriği boyun fıtığına neyin iyi geldiğini, doğal tedavi yollarını içermektedir.

Boyun fıtığının nedenleri nelerdir?

-Psikolojik Nedenler
– Boyun omurları arasında bulunan ve hareket kolaylığı sağlayan kıkırdağın yıpranması
– Baş öne eğik olarak uzun süreli çalışma (masa başa işleri)
– Ani ve güçlü boyun hareketleri (ağır kaldırma, ani ters dönüşler)
– Geçirilmiş boyun travması
– Spor yaralanmaları
– Arabada ani fren yapılması veya trafik kazası
– Osteoporoz (kemik erimesi) boyun fıtığına yol açıyor.

Boyun Fıtığı Tedavisi
Boyun Fıtığı Tedavisi

Boyun Fıtığı Tedavisi

Boyun Fıtığı yaşayan hastalara başlangıç olarak psikolojik destek ve ilaçlı tedavi uygulanmaktadır. Kullanılan ilaçlar genel olarak kas gevşetici , ağrı kesici, Sinir Kasılmalarına Karşı Rahatlatıcı ilaçlar ve hastalığın giderilmesi için bir kaç özel ilaçtır. Boyun Fıtığı Ağrısı şiddetli olduğu için ilk yardımda bu ağrıyı dinderme hedef alınır.
Boyun Fıtığının temel nedenleri arasında psikolojik sebepler de yattığı için tedavi süresi boyunca hastaya psikolojik destek verilir.

Boyun Fıtığı tedavisinde fizik tedavi yöntemleri de kullanılır. Boyun fıtığı ağrılarında boyun bölgesine nöral terapi, soft lazer kızıl ötesi ışınları, vücudun iç noktalarına kadar iner ve ağrılı bölgelerdeki kanlanmaları sağlar. Kan akışını olumlu yönde etkiler. Sancıyan sinirlere kan akışı sağlandığından dolayı tekrardan hayata dönerler. Bu sayede bölgede iyileşme görülür.

Ağrılı bölgelerdeki adele spazmlarını gidermek için de ilaç tedavisine devam edilir. Boyun ve bel ağrıları vücut üzerinde en çok görülen ağrılardır.

Boyun fıtığına ne iyi gelir?

Boyun Bölgesine çok hafif ve bilinçli bir şekilde masaj yapılabilir.
Bu bölgede ki kasların soğuktan dolayı daha da gerilmesini engellemek için bir havluyu sıcak su ile ıslatıp boyuna sarılabilir.
Hafif bir şekilde boyun egzersizleri Yapılabilir.
Önemli : Boyun Fıtığı Tedavisi Mutlaka Fizik Tedavi uzmanları tarafından noroloji uzmanının da desteğiyle yapılmalıdır. Kendi başınıza uygulayacağınız bir tedavi istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Boyun Fıtığı Uzman Yorumu- Mutlaka izleyin

boyun fitigi agrisina ne iyi gelir boyun fıtığı nasıl geçer boyun fıtığı boyun fıtığı tedavisinde kullanılan ilaçlar boyun fıtığına doğal tedavi boyun fıtığının psikolojik nedenleri Boyunfıtığı belirtileri denge bozarmı Boyun agrisi boyun fıtığı tedavisi ilaçları boyunfitiginasilgecer

3 Replies to “Boyun Fıtığı ve Tedavisi

  1. Bir şey daha hocam. Sol tarafıma yatınca ağrı yapıyor kulağım ve tekrar gözüme başıma yayılıyor bu yanma.

  2. Merabalar hocam. B oyun mr ım istendi boyun düzleşmesi teşhisi koyuldu. fakat daha sonra konsantrasyon bozukluğu ve denge sorunumun devam ettiğini söyledim bu kez de beyin mr ı istendi ve normal çıktı sonuçlar. Fakat bu hala devam ediyor ve sol kulağımın arkasından sol gözüme kadar bir yanma gibi sanki gözümü bişey sıkıyomuş gibi oluyor. hatta bazen kulağımdan boynuma başımın arkasına kadar gidiyor. tekrar gittiğimde tiroidlerim yeterli çalışmadığı söylenip ultrason istendi bademciklerimde değil ama boğazımın arkasında sanki bir şey var gibi nefes alırken sorun değil ama yutkunurken sanki biraz zorluyor acıma yok falan yutkunamıyor gibi bi his veriyor. yemek yiyebiliyorum Hocam ne yapmamm lazım çok da korkuyorum 24yaşındayım

    1. Merhaba Seren Hanım. Boyun düzleşmesi ve Psikolojik nedenlerden dolayı bu hisleri yaşıyor olabilirsiniz. Korkmanızı gerektirecek birşey yok. Sakin ve rahat olmalısınız. Yanma hissi boyun kaslarınızın gerilmesinden kaynaklanıyor olabilir. Daha yavaş ve dikkatli hareket etmeniz gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*