Boy uzatma Yöntem ve Hareketleri

Bir insanın boy uzamasını etkileyen faktörler genel olarak, Kalıtsalığa bağlı etkenler ve beslenme alışkanlığına bağlı etkenler  olarak iki gruba ayırabiliriz. Ancak bunların yanı sıra yaşam tarzı da bu konuda etkili olmaktadır. Ayrıca tüm bunların yanında boy uzatma egzersizleri de bu konuda etkili olmaktadır..
insanda fiziksel büyüme çocukluk döneminde hızlıdır. çocukluk döneminin son zamanlarında yavaşlayan uzama ergenlikle beraber tekrar hızlanır. Birey ergenlik çağına geldiği zaman, büyüme oranları kızlarda 12 ve 17 yaşları arasında ; Erkeklerde ise 13 ila 18 yaşları arasındadır.
Her insan için bu aralık farklılık gösterebilmektedir. Boy uzatmak için bitkisel ilaçların yanında egzersiz ve düzenli bir yaşam tarzı ile beraber spor yapmakta önemlidir. Peki boy nasıl uzar ?

Boy uzatma yöntemleri Nelerdir ?

Boy Uzatma Yöntemleri
Boy Uzatma Yöntemleri

Boy Uzatma Yöntemleri : 1. Yöntem

Yeterli ve düzenli uyku. Çocukların gece uykusu 10 ila 12 saat yetişkinlede ise ortalama 7 saat olmalıdır.Vucut dinlenemezse gelişemez ve büyüyemez.

Boy Uzatma Yöntemleri : 2.Yöntem

Bol bol balık ve protein tüketin. Balık yiyemiyorsanız omega içeren tabletler kullanabilirsiniz. Yapılan araştırmalar ; yeterli ve dengeli beslenen insanların daha hızlı gelişim gösterdiği ve Boylarının daha hızlı ve daha çok uzadığı gözlemlenmiştir..

Boy uzatma Yöntemleri : 3. Yöntem

Günlük Sporunuzu mutlaka Yapın. Örneğin; Basketbol oynayın. Bu omurunuzun daha dik olmasını sağlayarak sizin daha hızlı gelişiminize imkan verir. Uzun süreli oturmayın ( bilgisayar başında vs )., Ağırlık kaldırmayın.

Boy Uzatma Yöntemleri : 4. Yöntem

Günlük beslenmenize dikkat edin. düzenli olarak kalsiyum, demir ve vitamin ihtiyacınızı karşılayacak şekilde beslenin. Bol bol meyve Tüketin.. Araştırma sonuçlarını tek başına bu besinler ile tutarsız olmasına rağmen, Beslenme Dergisi göre, proteinler ile birlikte çocuğunuzun büyümesine ekstra bir fayda sağlayacaktır.

Boy Uzatma Yöntemleri 5.yöntem

Çocuğunuzla birlikte düzenli olarak doktora gidin. Düzenli boy ve kilo ölçümleri yaptırın. Bodurluk erken saptanması gereken ve acil tedavi gerektiren bir hastalıktır. boy uzatma egzersizleri genetiğe bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir. Altında yatan sebepler arastırılıp tedaviye baslanmalıdır.

Boy Uzatma Egzersizleri

boy uzatma hareketleri hıçkırık boy uzatırmı boy uzatma egzersizleri boy uzatma boy uzatan tabletler boy uzmasaı boy uzatma yntemleri en etkili boy uzatma egzersizleri 9 aylık bebekte geniz akıntısı kusma cocuk gelisimi boy uzatma yontem