Boğaz Ağrısına Ne iyi Gelir ?

“Boğaz ağrısına ne iyi gelir, boğaz ağrısı, boğaz ağrısı nasıl geçer, boğaz acısına ne iyi gelir boğaz acısı nasıl geçer boğaz ağrısına iyi gelen bitkiler boğaz ağrısı nasıl geçer boğaz ağrısını ne geçirir”

Mevsimlerin ve havaların değişmesiyle boğaz ağrısı şikayeti olanlar artıyor. Peki boğaz ağrısını dindirmek için ne yapmak gerekiyor. Bu ve buna benzer soruların cevabını aşağıda ki yazımızda bulabilirsiniz.

Genellikle kış aylarında karşılaşılan ve daha çok çocuklarda karşımıza çıkan boğaz ağrısı bademciklerin iltihaplanması veya tozdan dolayı oluşmaktadır.
Normal bir düzeyde seyreden boğaz ağrılarını aşağıda yer alan bir kaç yöntemle iyileştirebilirsiniz. Ancak şiddetli ağrı varsa mutlaka doktor tedavisi yapılmalıdır.
Bir çok hastalıkta olduğu gibi boğaz ağrısı yaşadığınız zaman da bol bol su ve sıvı tüketmelisiniz. Nemli ortamlarda bulunmalı, Sigara içilen ve tozlu ortamlardan uzak durulmalıdır. Odanızın nemli bir havası olduğuna emin olun. Nem oranı düşün yerlerde boğazınız kuruyacağından ağrısı daha da artacaktır.

Çok Soğuk veya çok sıcak içeceklerden uzak durun. Mümkün oldukça ılık içecekler ve bol bol meyve sebze tüketin. Ağzınıza sürekli şeker veya pastil türevi şeyler alın. Bunlar tükürük bezlerini çalıştırdığı için boğazınız ıslak kalacağından boğaz ağrısı azalacaktır.
Tüm bunların yanında mutlaka antibiyotik ilaç kullanmanızda fayda olacaktır. Yukarda ki yöntemler ağrıyı azaltmak içindir. tedavi etme özelliği yoktur. (destek tedavi)

 

boaz ağrısına ne iyi gelir boğaz acısı nasıl geçer boğaz ağrısına ne iyi gelir boğaz acısına ne iyi gelir boğaz ağrısına ne iyi gelir uzman tv çocuklarda boğaz ağrısına ne iyi gelir boğaz ağrısına ne iyi gelir uzmantv boğaz yanmasına ne iyi gelir uzmantv boğaz ağrısini nasl iyileştirebilrm boğaz acısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*