Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer ?

Pastil : Boğaz ağrılarında en çok kullanılan tedavi yöntemidir. Emilerek boğazın ıslak kalmasını sağlar ve bu sayede boğazı yumuşatır.
Sıcak suya katılmış Pekmez boğazda oluşan gıcığı almak için kullanılabilir.
Adaçayı Karışımı: Kaynatılmış bir bardak kadar suyun içine bir kaşık adaçayı katarak karıştırın. Bu karışımı yaptıktan sonra yaklaşık 10 dakika daha kaynatın. Sonra gargara öncesi bal ve elma sirkesinden bierr çay kaşığı ekleyin.

Tuzlu Su: Bir miktar suyun içine yeteri kadar tuz katarak gargara yapın. Tuzlu su hem öksürüğe faydalıdır hemde boğazı yumuşatarak ağrıyı azaltır.
Sıcak İçecekler
Sıcak içeceklerden, özellikle de çay, boğaz ağrısına iyi gelmektedir.
Sahlep : Sahlep yüksek ısısı sayesinde boğazınızı yumuşatırken içinizi ısatarak vucut ısınızı yukseltir.
Ballı ve Elma Sirkeli Çayı: Bir bardak sıcak suya bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra yavaş yavaş için.

Nane Çayı: paket talimatlarına göre nane çayı hazırlayın ve daha sonra 3 çorba kaşığı bal, 2 yemek kaşığı limon suyu ve bir tutam kırmızı biber ekleyin. Bu yöntemin her zaman işe yaradıgından için emin olabilirsiniz.

Vucudunuzda herhangi anormal bir durum sezdiğinizde hemen doktora başvurunuz. ( Titreme, Aşırı terleme, ishal vb )

hamilelikte boğaz ağrısı nasıl geçer boğazı ne yumuşatir hamilelikte boğaz agrisi boğaz ağrısı nasıl geçer gebelikte boğaz ağrısı nasıl geçer hamilelikde bogaz agrisi boğazları ne yumuşatır gebelikte öksürük nasıl geçer hamilelikte boğaz ağrısı ve öksürük hamilelikte boğaz ağrısı tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*