bel-fitigi-tedavisi-nasil-tedavi-edilir

Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilmektedir ?

Bel Fıtığı; Omur disklerinin arasında bulunan kayganlaştırıcı sıvının azalması ve bu omurların arasında ki sinirlerin sıkışması ve ezilmesi sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Eskiden büyük bir problem olan bu rahatsızlık, günümüzde lazer kullanılan operasyonlarla ameliyat edilip tedavi edilebilmektedir. Tedavide önemli olan hastanın, kendisine dikkat etmesi ve verilen talimatlara düzenli olarak uyulmasıdır.

Bel Fıtığı Tedavisinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir ?

bel-fitigi-tedavisi-nasil-tedavi-edilirBel Fıtığı tedavisinde , Fıtığın durumuna göre ve hasta şikayetine göre tedavi uygulanır. Eger hastanın herhangi bir fiziksel güç kaybı yoksa Sadece ilaçlarla ( Kas gevşetici, Antieflamatuar ilaçlar) ve yatak istirahatı ile bu bel ağrılarının ( bel Fıtığı) tedavisi gerçekleştirilebilir.
bel Fıtığı şikayeti ile gelen hastaların %70’e yakını bu ilaç tedavisi sonucu sağlığına kavuşmaktadır. Burada önemli olan Hastanın istirahat etmesi ve ağır yük kaldırmamasıdır.

Bel Fıtığı ileri Safhalara gelmişse fizik tedavi merkezlerinde , ultrasyon ile, elektro terapi, soguk sıcak uygulamar ve bel Fıtığının en önemli Tedavilerinden olan EGZERSİZ’ler ile tedavi devam ettirilir. Hastanın durumuna göre eger bel Fıtığı ilerlemişse Fizyoterapi Yani Fizik tedavi yöntemi uygulanır.

Tedavinin Temel Amacı Hastanın Ağrılarını Dindirmeye Yardımcı olmaktır.
Bel fıtıgında Korse Kullanımı Faydalı olabilir. Ancak uzun süre kuşşanıldığında Bel kaslarının tembelleşmesine sebep olarak daha büyük sorunlara yol açabilir.

bel fıtığı tedavisi bel fıtığı elektroterapi ibrahim saraçoğlu L5 s1 için en yeni tedavi bel fıtığı fizik tedavi elektroterapi bel fitigi elektroterapi tedavisi bel fitigi elektro terapi yorum bel fitığı hastalarında elektroterapi bel fıtığı ilaçla tedavi edilirmi bel fıtığı nasıl tedavi edilir lokman hekim bel fıtığını nasıl tedavi ediyordu

“Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilmektedir ?” hakkında 2 yorum

  1. L5 S1 düzeyinde 11*10mm boyutlarında ekstrüde kese izlenmiştir.dural keseye bası mevcuttur.spinal kanal daralmıştır.sağ S1 sinire bası saptanmıştır.. korpusu anterior köşelerinde yağlı dejeneratif sinyal değişiklikleri izlenmiştir. Bel agrisi sikayetiyle gittigimizde hemen emar cekildi çekilen emar sonucu yukardaki gibidir. Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

    1. Merhaba Sibel Hanım. Bel Fıtıgı bulgularına rastlanılmış. Sinirlerin geçtiği omur kemiklerinin içi deliklidir. Bu delikte bir daralma söz konusu. Bu daralmadan dolayı, bacaklarda uyuşma ve bel ağrısı söz konusu olacaktır. Fizik tedaviye başlamanızda yarar var. Aksi halde Cerrahi operasyon gerekebilir. Geçmiş olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir