bebeklerin-gazi-nasil-alinir

Bebeklerin Gazı Nasıl Alınır ?

Bebeklerde gaz oluşmasından dolayı anneler çoğu zaman uykunun ne olduğunu unutuyorlar. Bebeklerde gaz çıkarma yöntemlerininden önce Bebeklerde gazın neden meydana geldiğine bakalım biraz.

Bebeklerde neden Gaz olur ?

Bebeklerde gaz olmasının bir kaç sebebi olabilir. Genel olarak bebekler meme emerken veya biberondan mama emerken hava baloncukları da yutarlar. Yutulan bu hava baloncukları bebeğin karnını şişirerek bağırsaklarında sindirim düzensizliğine sebep olur bebekte sancı yapar.
Bebek anneden beslendiği için annenin ne yediği de önemlidir. Unutulmamalıdır ki annenin yediği besinler süte karışır ve bu şekilde çocuk beslenir. Örneğin anne acı besinler tükettiği zaman cocukta sancılanma görülebilmektedir. Bunun için Anneler beslenirken dikkatli olmalıdır.

Bebeğin Gazı Nasıl Çıkarılır ?

Bunun için Bir kaç yöntemden bahsetmek mümkündür. Bunların arasından sizin bebeğiniz için uygun olanı iyi sonuç vereni kendiniz seçmelisiniz. Bebeğin bağırsaklarında ki sıkışan gazı dışarı çıkarırken, kusma da olabileceğinden yanınızda mendil veya peçete bulunması iyi olacaktır.

Bacaklarını İçeri Doğru itip Bırakın

bebegin-gazi-nasil-alinir-bacak-cukme

Bebeğinizi sırt üstü uzatın. iki ayağından tutun ve dizlerinden bükerek içeri doğru itip bırakın. Bu hareket eklem baskılarına neden olduğu için yeni doğmuş bebeklerde uygulamak yerine, 5-6 ayını doldurmuş bebeklerde uygulamak daha sağlıklı olacaktır.

Bebeğin Karnını Ovun

bebegin-gazi-nasil-alinirBebeğinizi dizinize yüz üstü uzatın. Hafifce karnını ovun. Bir Süre sonra bebeği ters cevirin ve karın üstü uzatın. Hafifce sırtını ovarak vurun. Bunu yaparken bebeğin kusma ihtimali olduğu için önlem alın.

Sırtını Sıvazlayın

sirt-ovalayarak-bebek-gazi-almaBebeğinizi omuzunuza yaslayın. Yavaş bir şekilde sırtına vurun. Bunları yaparken bebeğinizin kasılmamasına dikkat edin. bebeğin pozisyonlarının rahat olması gerekmektedir. Yani bebeğin popo kısmı Kasılmamalıdır.

Gaz Giderici Damla Kullanın

ilaç. Eger bebeğinizde sürekli olarak gaz problemi varsa doktorunuz tarafından gaz giderici damlalar istenerek bunlar kullanılabilir. Bu damlalar kullanıldıgında bebek gazı giderilir ve bebeğin rahat bir uyku gecirmesi sağlanır.

bebeklerin gazı nasıl alınır  bebeklerde gaz nasıl çıkarılır Bebek gazı nasıl çıkar bebek beslendikten sonra gazı nasıl çıkarılır bebeğin gazı nasıl çıkarılır  çocuğun gazı nasıl alınır bebeklerde baloncuk nasıl gecer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir