“Bebeğin Kalp Atışları Ne zaman Duyulur” için 10 Yorum Yapıldı.

 1. şükran dedi ki:

  Merhabalar benim hesabima gore tam 6 haftalik hamileyim ultrasona gore 6+6. kese gorundu fakat hem ultrason hemde alttan muayeneneden kalp atisi duyulmadi. Mide bulantim devam ediyor doktor 1 hafta bekleyelim kalp atisi duymazsa aliriz dedi.
  cok tedirginim sizce normal mi

  • admin dedi ki:

   Merhaba Şükran Hanım. Bebeğin Kalp atışı genellikle 6+ haftalarda duyulmaktadır. Şayet 7. Haftanın bitimine rağmen kalp atışı duyulmazsa, kürtaj ile gebeliğin sonlandırılması gerekebilir.

 2. şeyma dedi ki:

  Merhaba ben son adet tarihime göre 8+2 günlük gebeyim fakat ultrasyondan doktor baktığında yumurtamanın geç olduğunu ve bundan dolayı 6+3 haftalık gebe olduğu söyledi bebeğimin kalp atışları ultrasyondan görülmedi doktorum 1 hafta sonra tekrar gelmemi istedi sizce bu durum normal midir?Şimdiden tesekkürler.

  • admin dedi ki:

   Merhaba Şeyma Hanım. Gebelik 1 hafta önce veya sonradan takip edebilir ancak arada 2 hafta olması ve bebeğin kalp atışlarının duyulmaması normal gibi görünmüyor. Doktorunuzun dediği gibi tekrardan bir muayene olmanızda ve ultrasonda yeniden gözlemlenmesinde fayda vardır.

 3. kader yurt dedi ki:

  Mrb ben 13.09.2014 tarihinde hastaneden kan testi sonucum 45,08 cikti 17.09.2014 tarihinde 361.8cikti.ben yarin hastaneye tekrar gidicem acaba kalp atisini veya kese oluşumunu gorebilirmiyiz cokk acil yardimci olursanizz sevinirmm..

 4. Gizemm dedi ki:

  Doktora göre bana 4,5 haftalık hamilesin dedi 1 hfta sonra 6+3 dedi karnımdan bakılınca kese göründe ama bebekle ilgili birsey söylemedi kalp atışlarını duyamadık. haftaya tekrr cagırdı. bu ikinci gebeliğim ilk gebeliğimdede duyamadık bebek ölü dedi bunda da duyulmuyo aynı olma ihtimali varmı acaba doktora göre 45 günlük bna göre 39 günlük bi aydınlatırmısınız beni acaba :(

  • admin dedi ki:

   Merhaba Gizem Hanım. Bebeğin kalp atışlarının duyulması, Her annede ve gebelikte farklı olabilir. Bebeğin sağlığı açısından korkunuz var ise, bakmanız gereken bebeğin gelişiminin devam edip etmediğidir. 1 hafta aralıklarla muayene olmuşsunuz ve bebeğinizin kütlesine bakılarak kaç haftalık olduğu söylenmiş. Yani bebeğinizde büyüme devam etmiş. (4,5 haftalık görünürken, daha sonraki ultrasonda 6+3 olarak gözlemlenmiş ) Bu sonuçta bebeğinizin sağlıklı olduğunun bir göstergesi.

   Daha önce ki gebeliğin sonlanmasının sebebi neydi ? Önemli olan aynı sebepten dolayı bu gebeliğinde sonlanmasını engellemek. Bu yüzden düzenli kontroller yaptırmanız oldukça önemlidir.

 5. Hanan dedi ki:

  Thanks for all these tips!Wish I’d known them a few months ago when I wrote a post about great poucrde from the USA. I made some really funny photos for that one! yikes. cheers, Lash

 6. gülderen dedi ki:

  kızım 8 haftalık gebe veilk hamileliği doktoru vaginal ve karınüstü ultrason tetkiklerinde kalp atışlarını duyamadı ve hemen kürtaj yapmak istedi.başka doktora gittik.o da duyamadı ve 1 hafta sonra bir kez daha kontrole çağırdı.bebek ölü müdür umut varmıdır kese çok rahat görünüyor ve ceninde görünüyor

  • admin dedi ki:

   Merhaba Gülderen Hanım. Cenin de Büyüme devam ediyor mu ? Şayet büyüme devam ediyorsa kalp atışlarının duyulmaması gebeliğin sonlandığı anlamına gelmez.

Yorum Yap

*