7 Mayıs 2020

Bebeğin Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belli olur ?

Kadın doğum uzmanlarının bu soruya verdikleri cevap genel de,”Bebeğin cinsiyeti Yumurta döllendiği andan itibaren bellidir. Babadan gelen spermin taşıdığı kromozom türüne göre bebeğin cinsiyeti atanır. Yumurtayı dölleyen Sperm Y kromozomuna Sahipse Bebek erkek, X kromozomuna sahipse de kız olmaktadır. Bunu dışardan görmek içinde Fetusun yani bebeğin ultrasyonla görülebilecek kadar büyük olması gerekmektedir. Genel olarak Bebek 14 haftalık olduktan sonra cinsiyet tespiti yapılabilmektedir.

Bebeğin Cinsiyetinin Öğrenilmesi

bebegin-cinsiyeti-kacinci-haftada-belli-olurBebeğin cinsiyeti, üreme organlarının oluşumunu sürdürürken ultrason sonucunda görünür hale geldiğinde öğrenilebilmektedir. Kesin bir sonuç olmasa dahi Doğum uzmanı doktorların ultrason kontrolü sonucu belirttikleri ilk cinsiyet tahmini %95 oranla doğru çıkmaktadır.

Hamileliğin 4 ayına girildiğinde (12-14 hafta) artık bebeğin cinsiyeti ultrasonda görülür hale gelmektedir. Sizde bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız, hamileliğinizin bu döneminde doktorunuzdan cinsiyetine bakmasını isteyebilirsiniz.

Bebeğin Cinsiyeti Neye Göre Belirlenir?

Sperm hücreleri hem x hemde y kromozomları taşıyabilmektedir. Kadın yumurtaları ise sadece X kromozomunu taşımaktadrı. Erkek bireyin Kromozom Yapısı YX kadınların ise XX’tir. Eger Spermden Gelen Krom Y olursa çocuk erkek oluyor.
Burdan da Anlaşılacağı gibi Bebeğin cinsiyetini Erkege ait olan spermler belirlemektedir.

Çin Takvimi Takvimi ile Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme

cin-takvimi-ile-cinsiyet-belirlemeHalk arasında bebeğin cinsiyetini öğrenme yöntemleri arasında belkide en çok kullanılan yöntem Çin Takvimi yöntemidir. Çinlilerin yüzyıllar önce oluşturdukları bir tabloya göre bebeğin cinsiyetinin belirlenebildiğine inanılıyor. iddalara göre de bu %90 başarı ( doğru tahmin ) oranına sahip bir yöntemmiş.
Çin Takvimine Göre Annenin yaşı ile gebe kaldığı ayın kesiştiği noktada bulunan cinsiyet bebeğin cinsiyetidir. Ancak Çin Takviminin herhangi bir bilimsel tarafı yoktur. Hatta Şöyle bir nokta Söz konusudur “Bebeğin cinsiyetini belirleyenin erkek oldugu ıspatlanmış bir veridir. Ancak Çin Takviminde Kadın cinsiyet belirleme elemanı olarak ele alınmıştır.”

bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur cinsiyet kaçıncı haftada belli olur erkek bebek cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur bebek cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur bebe?in cinsiyeti ka??nc? haftada belli olur bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda belli olur bebeğin cinsiyeti kaçıncı hafta belli olur bebeklerde cinsiyet kaçıncı haftada belli olur cinsiyet ka??nc? haftada belli olur bebekte cinsiyet kaçıncı haftada belli olur

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir