asiri-terleme-sebepleri-neden

Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır ?

Her Ne Kadar Terlemenin insan sağlığı için yararlı oldugunu Söylesekte Bazen bu durum aşırıya Kaçıp rahatsız edici seviyelere gelebilmektedir. inSanın Normal olarak terlemesini Sinir Sistemi kontrol etmektedir. Ancak bazı durumlarda hormonların az veya çok salgılanması da vucudun terleme düzenini bozabiliyorBu yüzden Stresli oldugunuzda daha çok Terlersiniz..
Hormon salgılayan troid bezi rahatsızlıkları , böbrek üstü bezleri rahatsızlıkları, diyabet, menopoz ve Obezite gibi sağlık sorunları da aşırı terlemeye neden olabilmektedir.

Terlemenin inSan Üzerindeki Etkisi

fazla-terleme-nedenleri-tedavisiİnsanlar normalden fazla terlediği zaman fiziksel ve ruhsal olarak rahatsız olmaktadır. Aşırı terleyen insanlar gunluk yaşamlarında büyük sıkıntılar çekmektedir. Terleme bakteri oluşumunu hızlandırdıgı için ter kokuları meydana gelmekte ve insan kendini rahatsız hissetmektedir. Koku oluşmasının dışında ; Ellerde terleme oldugunda tokalaşmamak, Kıyafette ıSlaklık izleri, Genital bölgelerde terlemeler ve buna bağlı kaşıntılar gibi sorunları da beraberinde getiriyor.

Aşırı Terlemenin Nedenleri Tespitinin Yapılması ?

Aşırı Terleme Şikayeti ile doktora başvurdugunuz da ilk önce kilo kontrolü yapılmaktadır. Hastanın kullandıgı ilaçlar psikolojik durumu döz önunde bulundurularak Bir endokrin uzmanı tarafından testler Yapılır. Bu testler sonucunda hormonlara bağlı olarak terleme olup olmadıgı belirlenir.

Aşırı Terleme Nasıl Tedavi Ediliyor ?

İyontoforez Yöntemi : Bu Tedavi şeklinde Aşırı Terleme şikayeti olan hastanın el ve ayaklarına orta derece de elektrik verilmektedir. Orta derece de terleme yaşayan hastalar üzerinde olumlu etkisi çok fazla görülmektedir.
Botulinum toksini ile Tedavi : Bölgesel terlemeler için kullanılan doğal bir zehir türüdür. Terbezlerinin çalışmasını yavaşlatmak için kullanılmaktadır. Botulinum toksini bir pamuk veya bez yardımıyla Terlemenin oldugu bölgeye Sürülerek uygulanmaktadır. Kullanımından sonra terleme de yaklaşık 4 kat azalma olmaktadır. Ancak ter bezleri kendini yenilediği için 9-12 ay aralıklarla tekrar bu yöntem uygulanmalıdır..
Cerrahi tedavi Yöntemi : Rahatsızlığı yukarda ki yöntemlere cevap vermeyen hastalarda uygulanmaktadır. Temel olarak hastanın terlemesine sebep olan sinirlerin kesilmesi şeklinde ifade edilebilir. Terlemenin aşırı oldugu bölgeye ait sinirlerin kesilmesi sonucu o bölgede terleme azaltılmakta yada yok edilmektedir.

nasıl terleyebilirim terlemiyorum nasıl terleyebilirim terleme hormonunu yok etme ter bezlerinin yavaslatmak icin bitkiler nasıl terleyebiliriz aşiri terlemeden nasil testler yapiliyor nasıl çabuk terleyebilirim Lazer Aşırı terleme tedavisi gripkennasilterliyebiliriz endokrinde tat ve koku testi niye yapilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir