Anne Karnında 5 Aylık Bebek Gelişimi ve Göruntüsü

Anne Karnında 5 Aylık Bebek

Anne Karnında ki 5 Aylık bebeğin boyu Yaklaşık olarak 17-18 cm, kilosu ise yaklaşık olarak 300 gramdır.
Gebeliğin 5. Ayında Artık bebeğin saçları çıkmaya başlamıştır. Cildini koruyan ‘verniks‘ dediğimiz beyaz, yağlı madde gelişir. Anne karnında ki hareketleri artar.Kaslar gelişmeye başlamıştır. Gelişen kasları sayesinde tekme atma ve dönme hareketlerini kolaylıkla Yapar. Bir Kadın Göreceği En güze Şiddeti Bu ayda Görür :). Bu Hareketler ve dönmeleri anne hissedebilmektedir. Bebeğin artık tat alma duyusu gelişmiştir. Gebeliğin 5 Ayında bebek uyuma eylemini yapmaya başlamıştır. Organ gelişimi hala devam eder.

SESLERİ DUYABİLİR

Anne Karnında 5 Aylık Bebek Gelişi
Anne Karnında 5 Aylık Bebek Gelişi

Hamileliğin 5 Ayında bebek işitme sistemi gelişmiştir. Anne ve babanın sesini duyabilir. Anne ve babanın sesini tanır. Bu yüzden anne ve babanın bebek ile konuşması tavsiye edilmektedir. Bebeğin sağlığı açısından gürültülü alanlardan uzak kalmakta fayda vardır..
iç organlarında ki gelişim hızlı bir şekilde devam eder. Akciğer’in korunmasını sağlayan sulfat salgısı başlar.

KARIN BELİRGİNLEŞİR

Anne Karnı artık şişmiştir ve gebelik belirgin hale gelmeye başlar. Karın büyüdüğü için gebelikte çatlaklar görülebilir. Bu çatlaklara karşı kremler kullanılabilir.

Anne Karnında 5 Aylık Bebek Ultrason Görüntüsü

anne karnında 5 aylık bebek 5 aylık gebelik 5 aylik hamilelik 3 aylık bebek anne karnında anne karnında beş aylık bebek anne karninda 5 aylik bebek kilosu 5 aylık gebelik ultrason görüntüleri 5 aylık anne karnındaki bebek Anne karnindaki 5 aylik bebek 5aylik gebelik

22 Replies to “Anne Karnında 5 Aylık Bebek Gelişimi ve Göruntüsü

 1. Merhaba 20. Haftalık hamileyim bebegim 419 gr doktorum gayet sağlıklı dedi ama okudugum kadariyla kilosu fazla doguma kadar cok fazla kilo alir mi acaba?

  1. Merhaba türkan hanım. 20 Haftalık bir bebek için Kilosu normal. Önemli olan bebeğinizin sağlıklı olmasıdır.

 2. Hocam enilk erkek dedi şimdi erkek midir iki kızım var ve çok mide yanması başladı ilğilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum .

 3. Hocam ben5ci ayımdayım bana ilk 3buçuk aylıkken erkek şimdide kız dediler ben ne yapmalıyım ilerde gene deyişirmi.

  1. Merhaba Fatma hanım. Cinsiyetin değişmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Doktorunuz daha önce ki belirlemede net göremediği için böyle karışıklık olmuş olabilir. Yoksa bebeğinizin ilk günden beri cinsiyeti aynıdır.

 4. merhabalar ben leyla 17 haftalık hamileyim bebeğimin kilosu 190 gr normalmi bide karnım hiç çıkmıyo fazla kiloda almadım

  1. Merhaba Leyla Hanım. Gebeliğiniz henüz yeni Sayılır. Bir kaç hafta sonra karnınız şişmeye başlayacaktır. bebeğinizin kilosu için şu an birşey söylemek yersiz olacaktır ancak genel olarak ideal diyebiliz. Mutlu gebelikler.

  1. Merhabalar. Bebeğinizin Kilosu şu an için normal. 20 hafta sonunda bebeğinizin yaklaşık 300-320 gram olması beklenmelidir.

  1. Merhaba Hicran Hanım. Bebeğinizin Kilosu Normalin üstünde ancak Herhangi bir sağlık sorunu yoksa, korkmanızı gerektirecek bir durumda yok demektir.
   Bu ay içinde Herhangi bir test yaptırdınız mı ( üçlü test veya Dörtlü test ? )

  1. Merhaba Kader Hanım. Bebeğinizin kilosu Çok güzel. Herşey olması gerektiği gibi. Mutlu gebelikler..

  1. merhaba Elif Hanım. Bebeğinizin gelişimi normal. Bunları şimdeden düşünmenize gerek yok. Gebelikte bebek en çok 7. aydan itibaren hızlı kilo almaya başlar. Sizin içinde bulunduğunuz dönemde bebeğinizin iç organları oluşmaktadır

  1. Merhaba Sibel Hanım. Bebeğinizin ideal kilosunu ilerleyen aylarda daha net okuyabilirsiniz. Şimdilik daha yeni yeni oluşmaya başlamış organlar söz konusu. Özellikle 7. ayda bebeğinizin kilosunu kontrol etmeniz daha doğru olacaktır.

   Şimdi ki durumda ise bebeğinizin kilosundan çok sağlık durumunun nasıl olduğu önemli. Mutlu gebelikler geçirmeniz dileğiyle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*