Anne Karnında 1 Aylık Bebek Gelişimi

Gebeliğin ilk Ayında Neler olur

Hamileliğin 1. ayında aslında henüz gebeliğin başlamaya başladığı bir aydır.
Anne adaylarının yumurtalıklarının birinde ,sağında veya solunda bir yumurta hücresi sıvı biriktirerek olgunlaşmaya başlar ve buna folikül adı verilir. Bu folikül; belli bir dönemde içinde ki olgun yumurta hücresini serbest bırakmak için çatlar ve bu olaya Yumurtlama denir.

Gebelikte ilk Ay bebek ve Belirtilerin Oluşması
Gebelikte ilk Ay bebek ve Belirtilerin Oluşması

Yumurta hücresi serbest kaldıktan Hemen sonra fallop tüpü adı verilen kanallara girer. Kanallara girdiginde şayet kanalda sperm bulunup yumurta ile karşılaşırsa döllenme olur. Döllenme gerçekleştikten sonra artık embriyo oluşmuştur. Bu embriyo bölünmeye başlayarak rahim içine doğru ilerler ve buraya yerleşir. Bu da yaklaşık olarak dollenme olan Ayın son haftasına Doğru olur. Ayın sonuna gelindiğinde 4-4,5 hafta gibi oldugunda artık embriyo rahim içine yerleşmiştir. Bu sırada vucutta Beta HCG salgılamaya Başlar. Bu hormonun salgılanmasıyla beraber vucut kendini gebelik şartlarını adapte etmeye çalışır. Beta HCG’nin salgılanmasının ardından yaklaşık 1 hafta sonra da idrarda gebelik testi sonuçları doğru bir şekilde alınabilmektedir.

Anne Karnında 1 Aylık Bebek

1 aylk bebek geliimi üç aylık gebelik bir aylık bebek anne karnında nasıl olur 1 aylık bebek gelişimi anne karnında hamilelik de bir aylik bebek te ne olusur anne karnindaki bebegin biraylik gelisimi anne karnında 1aylık bebek bebeğin 1 aylık hali anne karnında bir buçuk aylık bebek anne karnında1 ay 5 günlük bebek nasıl olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*