Saglikli Olmak adına herşey..

Zayıflamak için Bunları Yapmayın !!

Hiç bir zorluk çekmeden Zarif ve güzel görünmeyi hangimiz istemez ki ? Bunun farkında olan birçok fırsatçı, insanalrın bu isteklerini arzularını kullanarak kendilerine çıkar sağlıyor.
Sağlık bakanlığının yetersiz denetimi sonucu artık TV’lerde bile Zayıflama ürünleri ile ilgili reklamlar görür olduk. Bilmeniz gereken ve sormanız gereken Şey ; Hani ilaçlar reçetesiz satılmazdı ?. Eğer bu sorunun cevabına inanıyorsanız zaten sorun yok. Ama yeteri kadar ciddiye almıyorsanız büyük hata yapıyorsunuz.

zaiflama-yapilan-yanlislarBu tür ürünlere yönelmek, Zayıflamaktan çok, hem sağlığınıza hemde cebinize zarar veriyor. Öyle ki; Kullandığı Zayıflama Hapları Sonucunda Hayatı kaybedenleri bile gördük. En çok atılan Naraları Başlıklar halinde ele aldık.

1- Bir ayda 20 kilo Verdiren Diyet.

1-haftada-10-kilo-verdiren-diyetBöyle yalan dolan sözlere kesinlikle inanmayın. Size bunu kim ve nerede söylüyor olursa olsun; bu mümkün değildir. Bu Sözü kullanan kişinin amacı Para kazanmaktır. Hızlı birşekilde uygulanan Şok diyetlerde bile çok yüksek kilo kaybı yaşanmaz. Ancak bu Şok diyetler sonucunda Bünyeniz zayıf düştüğü için bir çok rahatsızlık başgösterebilir.
Bilmeniz Gereken ; “Hızlı Zayıflamak, Sağlığımızı tehlikeye Atan Durumları da beraberinde getirir”

2- Zayıflama Hapı Yalanları

zayiflama-hapi-zararlari“Zayıflama Hapları ve Zayıflama ilaçları” kullanıp sağlığından olan onlarca kişi oldugunu görüyoruz. Hata bazen bu durum Ölümle sonuçlanabiliyor. Zayıflama Hapları ile ilgili Haber sitelerine bakarsanız birçok haber görürsünüz. Zayıflama Haplarını satan kişilerin amacı, Kilo problemi olanların Sırtından para kazanmaktır. Bunu nasıl yapacaklarını da iyi Öğrenmişler.
Tanınmış bir kişi ile çekilen bir reklam Filmi, Bu reklam filminde verdiği kiloları Kullanmadıgı Hap sayesinde verdiğini söyleyen bir Şahıs… Zayıflama hapları yerine, Diyetisyen taraflarından Kan şekerini düzenleyici bazı ilaçlar kullanılabilmektedir. Bu yüzden Nelerden bahsettiğimizi iyi Anladıgınızı umuyoruz.
Bilmeniz Gereken ;” Zayıflama Hapları Size birşey Kazandırmaz, Hapı Size Satana Kazandırır…”

Bu Diyeti Uyguladı 1 Haftada 15 Kilo verdi !

Diyetler Kişiye özeldir. Sizin metabolizma hızınız, gün içinde almanız gereken kalori miktarı vb şeyler, bir başkasından çok daha farklı olabilir. Bu yüzden bir diyeti uygulamadan Önce mutlaka Diyetisyen bir uzman ile iletişime geçin. internette veya TV de gördüğünüz diyetleri uygulamaktan kaçının. Gerçek Diyet Listelerinde Her gıdadan Yeteri kadar Bulunur. Şu tip öneriler çok tehlikelidir: “Sadece simit yiyerek zayıflayın… her gün bir bardak sirke için… sadece lahana ile zayıflama diyeti… sadece karpuz yiyip incecik olun…”
Doğru planlanmış diyet listelerinde Bütün gıdalar bulunur. Şayet Diyetisyene vereceğiniz paranız yoksa bile, internette okuduğunuz bir diyetin gerçekliğini mutlaka araştırın. Önerilen Diyetin bir uzman tarafından kaleme alındıgına ve Diyet ile ilgili olarak gerekli uyarıların yapıldıgına Emin olun.
Bilmeniz Gereken ;” Tek tip gıdalardan Oluşan Diyetler; Zayıflatmaz, hasta Eder…”

4-Zayıflama bantları ve Zayıflama Ayakkabısı

zayiflama-bandi-zararli-miSağlıklı Zayıflamak için kesinlikle Spor yapmak gerekir. Ancak her sporu yapmakta doğru değildir. Örneğin Sürekşi Pilates, Bodybuildings ve benzeri sporları yapmak, Size çok yorara ve yıpratır. Bu yüzden Daha az tempolu ve aynı zamanda eglenebileceğiniz ( Örneğin ; Fitness) Spor türlerini tercih edin.
Kolunuza, Göbeğinize Bant-Kemer takarak Zayıflama Hayalleri kurmayın. bunlar sadece bir aldatmacadır. Zaten reklamlarında oynayan Kişilere bakarsanız, O kemere hiçte ihtiyaçları olmadıgını görürsünüz ( Kaslı bir erkek, ince belli bir Kadın).
Yine aynı şekilde son zamanlarda çokça reklamına denk geldiğimiz Zayıflama Ayakkabısı Yalanı !.. Ya arkadaşlar Sizleri Zayıflatan ayakkabı değildir, Yaptıgınız eylemler sonucu Harcadıgınız Kalorilerdir. Bir eylemde bulunun, Kalori yakın isterseniz Çıplak Ayaklı olun fark etmez. Bu tür ürünlere Para verip Motivasyonunuzun Bozulmasına Fırsat vermeyin
Bilmeniz Gereken ; “Zayıflamak için, Kalori Harcamalısınız, Para Değil..”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir