Saglikli Olmak adına herşey..

Yüzdeki Sivilce izleri Nasıl Geçer Ne iyi gelir ?

Cilt Lekeleri Neden Olur ?

Ergenlik döneminde oluşan sivilceler zaman içinde geçsede, bu sivilcelerin sebep olduğu lekeler maalesef ciltte kalmaktadır. Sivilceler ilk çıkmaya başladıkları andan itibaren hayatımızı olumsuz etkilemeye başlar. Özellikle bakım anlamında görsel olarak kendimizi kötü hissetmemize sebep olur. Bu yüzden Yüzümüzde çıkan sivilceleri Patlatarak yok etmeye çalışırız. Ancak bu yaptığımız büyük bir hatadır. Çünkü Sivilce tedavisi Leke tedavisinden çok daha basittir ve biz sivilceye patlatarak leke oluşmasına neden oluyoruz. Yağlı Ciltlerde sivilce daha çok oluşurken, beyaz cildi ve açık ten rengine sahip olanlarda Sivilceler daha belirgin olmaktadır.

Leke Oluşumu Nasıl Engelleyebiliriz ?

sivilce-lekeleri-iyi-gelen-maskelerBeslenme ve Cilt temizliğine dikkat ederek hem sivilce oluşumunu hemde lekelerin oluşmasını engelleyebiliriz. Ancak ergenlik Döneminde, Genç kızlarda Adet döneminde vb durumlarda oluşan sivilcelerin genel nedeni hormonal olduğu için bu dönemlerde stresten uzak kalmak iyi olacaktır. Hormonal dengenin değişmesine bağlı olarak oluşan sivilceler, bu dengenin tekrar sağlanması sonucu kendiliğinden geçeceği için korkmanıza gerek yok. yeter ki Sıkıp patlatmak gibi hatalar Yapmayın.

Peki Yüzde ki Lekeler Nasıl Geçer ? Ne Yapmalı ?

Sivilce Lekeleri, Fazla derin değilse doğal maskelerle geçebilir. Ancak Oluşan leke derin ise, ilaçlı ( Lekeler için Krem), Lazer veya Kimyasal Peeling gibi tedavi yöntemleri ile geçebilir. iaçlı tedavilerde, Benzamycin, ClindoxyL, imex, iSotrexin, Madeccasol, Hametan, Expigment ve daha bir çok kremden faydalanılmaktadır. Bu kremlerin seçimi uzman doktor tarafından cildiniz ve lekeniz için uygun olanı recetelendirilir.
Yukarıda adını yazdığımız Leke ve Sivilce Kremleri, oldukça etkilidir. Kendi başınıza alıp kullanmayınız. Lazer tedavilerde ise Cilt uzmanının bulundugu kliniklerde yaptırmalısınız. merdiven altı diye tabir edilen ve uzman bulunmayan Yerlerde kesinlikle Lazer yaptırmayınız.
Cilt lekeleri için Pleeng Yapmak, Deriyi soyduğu için yüzeysel lekeleri de kolaylıkla geciriyor. Ancak dikkat etmeniz gereken ; deriyi çok ince soymak aksi halde çok daha kötü sonuçlara maruz kalabilirsiniz. Bunun için mutlaka ama Mutlaka Cilt uzmanı olan yerlerde yaptırın.
Lekeleriniz Yüzeysel ise, Evde maske hazırlayarak doğal yollarla Çözüm üretebilirsiniz. Kullanabileceğiniz Maskeler ;

MASKELER:

sivilce-lekeleri-icin-maskeler
Marul Maskesi: Cilt ve Sivilce Lekeri için, 2,5 Su Bardagı suyun içine yaklaşık 4 yaprak Marul koyup kaynatın. Suyu bir şişenin içerisine koyun ve her sabah akşam bir pamuk veya peçete yardımıyla bu karışım ile cildinizi temizleyin. Lekelerinizde azalma oldugunu göreceksiniz.
Sinir Otu Maskesi: Sinir Otu blendır veya Ezme yöntemiyle Suyunu çıkarın. Sivilce ve Leke olan yerlere bu suyu alıp değdirerek sürün. Yaklaşık 30 Dk yüzünüzde kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.
Ceviz Yaprağı Maskesi: 2 Bardak kadar suyun içersine, bir miktar taze Ceviz yapragını demleyin. Daha sonra Bu suyu cildinize uygulayın.
Bal Maskesi: Cilt ve Sivilce lekeleri için oldukça etkilidir. İçerisind ebol miktarda bulunan protein ve vitaminler sayesinde cildinizi besleyerek hem lekeleri giderir hemde sivilce oluşmasını engeller. Bir miktar balı alıp cildinize doğrudan uygulayın. Yaklaşık 20 dk yüzünüzde kaldıktan sonra ılık su ile durulayın.

Süt’ün içerisine bal ilave edip cildinize sürmeniz Müthiş bir etki yaratacaktır. Bildiğiniz gibi hemen hemen her cilt ürününde süt özü bulunmaktadır.
Limon Maskesi: Limon suyunu sıkıp, içerisine aynı oranda gül suyu ilave edin ve her akşam yatmadan önce bu tonik ile cildinizi temizleyip uyuyun. Sabah kalktıgınızda Yüzünüzü yıkarsınız.
Maya Maskesi: Aspirini (çocuk aspirini değil) limon suyunda eritin ve yaş mayayı da koyup iyice karıştırın. Lekeli yerlere sürün. 15-20 dakika bekletip durulayın. Sonra güneş kremi kullanın ki cildi muhafaza etsin.

Sivilce ve Lekeler için Limon-Bal Maskesi

limon-bal-maskesi-sivilce-lekeleri-nasil-gecer
Sivilce Lekeleri ve Cilt bakımı açısından oldukça faydalı olan, Antiseptik Limon ile birlikte kullanıldığında harika sonuçlar yaratıyor. Balın yoğunluğundan dolayı, Bakteriler üreyemezken, Limonun asidik özelliğinden dolayı da bakteriler ölür. Böylelikle Yüzünüzde sivilce adına birşey kalmaz.
Çil, Güneş lekesi vb Lekeler içinde oldukça faydalı olan Limon ve Bal maskesi hem kolay hazırlanması hemde her mevcim bulunmasından dolayı çok tercih edilen bir maske.

Bir Yemek Kaşığı balın içerisine, 1 Dilim limonu sıkıp karıştırın. Hafif cıvıyacaktır. Daha Sonra Balı alıp tüm yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 40 Dk yüzünüzde bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü güzelce durulayın.

Maskeyi temizledikten sonra cildinizin pamuk kadar yumuşak oldugunu farkedeceksiniz. Bir kaç kullanımdan sonra da sivilce ve lekelerin yok olmaya başladıgını ve cildinizin Pürüzsüz bir hale geldiğini göreceksiniz.

 

sivilceden kalan lekeler nasıl geçer sivilce lekelerine ne iyi gelir yüzdeki lekelere ne iyi gelir yüz sivilce ve leke ne iyi geliyor sivilceyi erken ne degdirir sivilce lekelerıne ne ıyı gwlır sivilce lekelerine ne iyi geliyor sivilce lekelerine en iyi ne gelir ciltteki sivilceler neden mor lekeler birakir yüzdeki sivilcelere lekelere ne iyi gelirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir