Yüzdeki Sivilce izleri ve lekeleri Nasıl Geçer

Sivilce çokça karşılaştığımız, özellikle ergenlik döneminden itibaren yüzümüzde ve vücudumuzun diğer bölgelerinde ortaya çıkan , bakterilen neden olduğu iltihaplı bir cilt rahatsızlığıdır . Ergenlik döneminde çıkan sivilcenin temel sebebi, değişen hormon yapısı olsada, ilerleyen zamanlarda çıkan sivilcelerin temel nedeni ise stres olmaktadır. Sivilcelerin çoğalması kişinin psikolojisini de etkilediği için, rahatsızlık çok ilerlemeden tedavi edilmelidir. Özellikle yeni yeni çıkan sivilceler, bitkisel ve doğal yöntemlerle tedavi edilirken, ilerlemiş durumlarda, sivilce kremleri ve sivilce hapları ile tedavi edilebilmektedir.
sivilce-izi-nasil-gecerTedavi edilmeyen sivilceler zamanla yerlerini sivilce izlerine bırakmaktadır. Sivilce ilzeri için evde hazırlayabileceğiniz maskelerle, ilaç kullanmadan bitkisel yöntemlerle tedavi edebilirsiniz. Ancak bu doğal çözümlerin etki edebilmesi için izlerin yüzeye yakın olması gerekir. Derin izler için Peeling veya ilaçlı tedavi uygulanması gereklidir. Şimdi Bu maskelerimize geçerek, sizi sivilce izlerinden kurtarmaya çalışalım.

Sivilce izlerine Doğal Elma Sirkesi !

Elma, bir çok cilt problemi için oldukça faydalıdır. Bu yüzden içerisinde elma özü bulunan birçok ürün cildinize iyi gelecektir. En çok yoğun olarak Elma sirkesinde bulunduğu için cilt sağlığı ve sivilce izleri için oldukça faydalı olmaktadır..
Yüzünüzde sadece Lekeler varsa, bir miktar Elma Sirkesine pamuğu bandırıp masaj yaparak yüzünüzü temizleyin. Bunu her akşam yatmadan önce uygulayın.
Sivilce izleri ile birlikte Sivilcelerde varsa ;
1 tatlı kaşığı elma sirkesi
1 Dilim Limon
1 Fincan Musluk suyu
Üçünü de karıştırıp yine bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürüp, temizleyin. Ovalar gibi sürmeniz daha iyi olacaktır. Sivilceleriniz çok ise her akşam yatmadan önce sürebilirsiniz. Şayet sivilceler tek-tük ise 2 günde bir uygulayabilirsiniz.
sivilce-izleri-nasil-gecer-sivilce-izleri-icin-maske

Doğal Cilt nemlendiri ve Leke arındırıcı BaL !

Binbir bitkiden elde edilen Bal içerisinde bulunan bitki özleri sayesinde cildinizin daha parlak ve nemli olmasını sağlar. İçerisinde çokça minareller bulunduğu içinde, cilt lekelerini giderir. Yoğunluğundan dolayı bakteriler üreyemedikleri için de sivilcelerin kurumasını sağlar ve var olan sivilceleri yok eder.

Bal maskesi ;
1 çorba kaşığı bal
2 çorba kaşığı yoğurt
1 Dilim Limon.
Yukarıda ki malezemeleri bir kapta güzelce karıştırın. Karışımı hazırladıktan sonra, tüm yüzünüzemaske halinde sürün. Yoğurt kurumaya başladıktan 5 dk sonra, ılık su ile yüzünüzü güzelce yıkayın. Bu maskeyi Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Sivilce izlerine Doğal peeling: Toz Şeker !

Doğal bir peeling ( Ölü cilt arındırıcı, cilt soyucu) görevi gören toz şeker, yüze uygulandığında ölü deriyi temizler, sivilce ve sivilce izlerini geçirir, yok eder.
Ilık su ile yüzünüzü güzelce yıkayın. Hafif nemliyken toz şekeri alıp yüzünüze sürün ve erimesini sağlayın . yaklaşık 10 dk bu şekilde bekledikten sonra yine ılık su ile yüzünüzü güzelce yıkayın. Cildinizde şekerin kalmadığına emin olun.
sivilce-izlerine-ne-iyi-gelir

Salatalık Maskesi ile Lekelere Elveda Deyin!

Salatalığın cilt için faydalarını bilmeyenimiz , duymanayanımız yoktur. özellikle göz altı morlukları ve torbaları için kullandığımız salatalık, aslında cilt lekeleri ve sivilce izleri içinde oldukça faydalıdır. Evde hazırlayabileceğiniz doğal bir cilt kremi olan bu maskemizle, Doğal ve parlar bir cilde sahip olabilirsiniz.

Salatalık maskesi ;
1 Adet salatalığı kabukları ile birlikte blendırda püre haline getirin. Daha sonra bu salatalığın içine Yüzünüzün genişliğine göre yoğurt ilvae edip güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı akşam yatmadan önce güzelce yüzünüzü temizledikten sonra sürün ve en az 20 dk bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve hiç nemli kalmayacak şekilde kağıt havlu ile kurutun.

 

sivilce izlerini yok etme ölü deriyi arttırıcı sivilce kremleri yüzümüzde çıkan sivilcelerin leke bırakmaması için sivilce izlerine yogurt ölü sivilceler için ergenlik sivilceleri ne iyi gelir doğal sivilce soydurucu ciltteki kırmızı sivilce lekeleri nasıl geçer cilt lekelerine maske ceradolin krem ne işe yarar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*