Saglikli Olmak adına herşey..

Yüzdeki Sivilce izleri Nasıl Geçer ?

Sivilceler hem sağlık açısından hemde görünüm açısından rahatsız edici şeylerdir. Aknelerin çıkması kadar, Akne sonrası oluşan lekelerin kalıcı olması da en çok karşılaşılan cilt problemlerinin başında gelmektedir. Özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin bilinçsizce Patlatılması veya sıkılması, Yüzde sivilce izlerinin oluşmasına neden olmaktadır..
Dikkat : Sivilce izini geçirmek, sivilceyi geçirmekten daha zordur. Bu yüzden yüzünüzde sivilce oluştuğunda, hızlı bir şekilde önlem almayı çalışın ve kesinlikle patlatma veya sıkma gibi yanlış uygulamalar yapmayın.

Sivilce izleri için Doğal Yöntemler

sivilce izi tedavisiSivilce sonrası yüzünüzde oluşan leke ve izler için evde hazırlayabileceğiniz çeşitli maskelerle, bu leke ve sivilce izlerini geçirebilirsiniz. Kolay hazırlanması ve uygulanması ile birlikte herhangi bir yan etkisi olmayan ( içerikte ki maddelere karşı alerjiniz yoksa ) bu doğal maskelerle sivilce izlerini geçirebilirsiniz. Sivilce tedavisinde en sık kullanılan doğal maskeleri aşağıda sıraladık.
sivilceleri sıkmak ve patlatmak izleri ve lekeleri çoğaltır

Limon Suyu

Limon suyu birçok cilt probleminde oldukça yararlıdır. Cilt beyazlatan limon, sivilce sonrası oluşan izlerde ve diğer cilt lekelerinde renk açıcı özellik göstererek lekeyi giderir. Ayrıca ; Asidik olmasından dolayı bakterilerin ölmesini sağlayarak sivilce oluşumunu engeller.
Limon ; güneşten dolayı oluşan Çiller içinde etkilidir.
Bir Fincanın içerisine Aynı oranda limon ve musluk suyunu karıştırın. Bir pamuk ile sivilcelerinizin olduğu yerlere sürüp bu bölgeleri temizleyin. Yaklaşık 25-30 dk sonra da yüzünüzü duru ve ılık su ile yıkayın.
Limonun pH değeri 2 olduğu için asidik özellik gösterir. Uzun süre cildinizde kalması zararlı olabilir. Limon uygulamasından sonra cildinize nemlendirici sürmeyi unutmayın.
sivilce izleri için limon maskesi

Yüzde ve Alında Çıkan Sivilceler NasıL Geçer ? Öğrenmek için Tıklayın

Karbonat İle Doğal Peeling
Karbonat maskesi cildinizde ki ölü hücrelerin dökülmesini sağlar. Böylelikle rengi koyulaşan ölü deri yüzünüzden uzaklaşır ve leke görünümü ortadan kaybolur.
Maskenin yapılışı ; 1tatlı kaşığı kadar Karbonatın içerisine 1 tatlı kaşığı kadar limon suyu ilave ederek karıştırp macun haline getirmek. Daha sonra bu macunu yüzünüze sürüp kurumasını bekleyin. Kuruyup dökülmeye başladıktan sonra, yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve Nemlendirici sürün.
Karbonat sadece su ile kullanıldıgında sivilceye uygulanmamalıdır. Aksi halde iltihabın daha da yayılmasına neden olabilir.
Bal ile Sivilce lekelerine Elveda Deyin.
Sivilce kızarıklıkları için oldukça etkili olan bal; hem cildi besler hemde sivilce izlerini ve cilt lekelerini giderir.
Bal cildinizi nemlendirir. Antibakteriyel özelliği sayesinde sivilceleri söndürür. Cildi yumuşatır ve besler. Böylelikle leke ve sivilce izleri geçer.
Özellikle Kuru cildi olanlar Bal maskesini tercih edebilir.
sivilce lekeleri için bal maskesi

Şems Aslan ve Ender Saraçın Önerileriyle ;Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Öğrenmek için tıklayın

Buz ile Leke oluşumuna Dur Deyin
iltihaplı sivilceler üzerinde etkili olan buz, sivilce kızarıklığını ve sivilcenin büyümesini, yayılmasını engeller. Sivilce izi ve leke olan bölgelere buz sürerseniz bu bölgede ki hücrelerin uyarılmasını sağlarsınız. Böylelikle buz sürdüğünüz kısımlara daha çok kan pompalanır ve lekelerin görünümü azalır.
buz ile cilt lekeleri nasıl geçer

Lekelere En iyi Çözüm : Salatalık Maskesi

Salatalığın cilt için ne kadar faydalı olduğunu bilmeyenimiz duymayanımız yoktur. Göz çevresi gibi hassas bölgelerde bile gönül rahatlıgıyla uygulayabileceğiniz salatalık maskesi sayesinde ; Sadece sivilce izleri için değil, diğer bir çok cilt Lekeleri içinde çözüm bulmuş olacaksınız.
Salatalık maskesi aynı zamanda göz etrafında oluşan kırışıklıkların ve göz altı torbaları ile birlikte göz altı morluklarının da ortadan kalkmasını sağlamaktadır.
Cilt tipinize göre, uygun olan salatalık Maskesi tarifini öğrenmek için ;
Salatalık Maskesi Adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

derinin altındakı siyah nokta Gül suyu bebek pudrasi sivilce izlerini geçirir mi bal sivilçeyi yok edilirmi erkekler için yüzdeki lekeler nasıl giderilir yüzdeki sivilce izlerini ve ölü deriyi nasıl gecer7 thoughts on “Yüzdeki Sivilce izleri Nasıl Geçer ?”

 • Merhaba ben 27 yaşındayım çocuklukdan göz altında bir benim vardı şimdi yüzümde kırmızı renkli benler çogalmaya başladı doktora gittim pek ilgilenmiyor güneş kremi kullanıyorum am genede gün geçtikçe bnler çogalmaya başladı bitkisel yolla bnler yok edilir mi bnler çıkması engellenirmi yardımcı olurmusunuz

  mail adresimi alta yazdım burdan cevp yazarmısınız

  engin*****@*****.com

  • Merhaba Engin bey. Bitkisel yöntemlerle bu tür benler değilde, daha çok güneş lekesi şeklinde oluşan cilt lekeleri tedavi edilebilmektedir. Sizde ki durum daha çok cildinizin sağlığıyla ilgili bir durum gibi görünüyor. Bunun için muayene olmanız ve bu benlerin oluşum nedenlerinin araştırılması gerekiyor. Pigmentlerin yapısını bozan herhangi bir hastalık olabilir.

   Gittiğiniz doktorun muayenesinden memnun kalmadıysanız, farklı bir doktora gidip tekrardan muayene olun. Ancak bilmeniz gerekir ki ben oluşumu tek başına bir hastalık olmadıgı için birşey yapma gereği kalmıyor ( Çoğu hastanın ilaca ihtiyacı olmamasına rağmen, “Doktor bir ilaç bile yazmadı” denilmemesi için, hekimler ilaç yazıyor.

   Sizde ki durum da böyle birşey olabilir. Güneş cilt lekerinin oluşmasında en büyük sebeplerden biri. Koruyucu krem kullanmaya devam edin. Bir süre sonra benler hala çoğalmaya devam ederse, işte o zaman gerekirse özelde bir doktora muayene olun. Ama mutlaka muayene olun.
   Geçmiş olsun..

 • Merhaba. Ben karbonat ile doğal peeling uygulamasında karbonat yerine kabartma tozu kullanabilir miyim?

 • merhaba hocam benim yaş 16 karnitin kullanıyorum sporcuyum yüzümde sivilceler çıkıyor sıkıncada iz kalıyor kanıyor bu izleri nasıl geçirebilirim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir