Yüzde ki Siyah Noktalara Çözüm

Siyah nokta temizliği çoğu zaman yanlış yapılmaktadır. Bu durum ciltte daha çok hasara neden olur. Bilmeniz gereken şey siyah noktaların çoğalmasına bağlı olarak sivilce çıkabilmektedir. Siyah noktalar cilt kirliliğinden kaynaklandığı için, cilt temizliği siyah nokta tedavisinde oldukça önemlidir.
Yüzünüzde ki Siyah noktaları temizlemek için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz maskeler mevcut. Sizde bu maskeleri uygulayarak Siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Siyah Noktalar için Maske Tarifleri

Karbonat ve Elma Sirkesi

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir, Nasıl Geçer ?
Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir, Nasıl Geçer ?

Ciltteki ölü tabakayı ve yağları temizleyen, cildi rahatlan karbonat siyah nokta temizliğinde de önemli bir yer tutmaktadır. Elma sirkesi de antibakteriyel özellikleri sahiptir ve ciltte ki mikropları öldürür. bu iki malzemeyi küçük bir kapta koyu kıvamlı bir macun olana kadar karıştırıp siyah noktalı bölgeye uygulayın. Birkaç dakika sonra ılık su ile yıkayın. Bu karışım cildinizde kalan ölü hücrelerden arınmanızı sağlayacak ve gözenekleri açacaktır.

Limon suyu ve toz şeker Maskesi

Limon suyundaki asit ve diğer maddeler siyah noktaları geçirme konusunda oldukça etkilidir. Tüm cilt tiplerinde sıkıntısız kullanılabilir. Şeker ise tırtıklı olması nedeniyle peeling özelliği yatacaktır ve ölü hücrelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Şeker ve limon suyunu birbirine karıştırıp cildinize sürün . 10-15 dk. bekleyip ılık su ile durulayın.

Yumurta akı Maskesi

Yumurta akı kuruduğunda cildi gerer ve sıkılaşmasını sağlar.Yani sadece siyah noktalara iyi gelmez. Gözeneklerim sıkışmasını sağlar ileride siyah nokta oluşumuna da engel olur.
Yumurta yı kırıp, akını ince bir tabaka şeklinde cildinize uygulayın ve kurutun. Ardından da üzerine ikinci bir katman daha yumurta akı sürün. 15 dk. kadar daha bekletip kuruttuktan sonra ılık su ile ıhavluyu ıslatıp silin.

 

karbonatla siyah nokta temizleme yüzde siyah noktalar siyah noktayı ne geçirir limon karbonat siyah nokta elma sirkesi karbonat siyah nokta limon ve karbonat siyah nokta karbonat limon siyah nokta sıyah nokta bır kac dk da nasıl gıder siyah noktalar için yumurta akı siyah noktalar icin karbonat limon

2 Replies to “Yüzde ki Siyah Noktalara Çözüm

    1. Kozmetik ürünler elbette yararlı olabilir ancak biz doğal yöntemleri kullanma ve uygulama taraftarıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*