Saglikli Olmak adına herşey..

Yumurtlama Günü Hesaplama testi

Yumurtlama Günü Hesaplama

Çiftler arasında yaşanılan ilişkilerde hamilelik olasılığının en yüksek olduğu dönem yumurtlama dönemidir. Bu yüzden bebek isteyen Çiftlerin için bu tarihin önemi oldukça büyüktür. Yumurtlama dönemi genelikle Adet tarihinden 14 gün önce gerçekleşir. Genel olarak hesaplanması adet tarihinin 2’ye bölünmesi yani ortası yumurtlama dönemine denk gelir. Bu hesaba göre 28 günde bir adet olan bir kişinin 14. günü olası yumurtlama dönemdir. Yani adetin ilk gününden itibaren 14. gün adet bu kişinin Yumurtlama günüdür. Böyle bir durumda, Adetten itibaren 12. günden itibaren gün aşırı olarak ilişkiye girmek hamilelik olasılığını arttıracaktır.
(Not: Her gün ilişkiye girmek sperm sayısını çok azaltacağı için önerilmez, bu nedenle iki günde bir ilişki önerilir.)

Yumurtlama Günü Hesaplayıcı

 

Adet dönemleriniz ortalama kaç gün sürüyor:  gün

(Bir adet kanamasının  başladığı ilk günden diğer adet kanamasının başladığı ilk güne kadar geçer süre)En son hangi tarihte adet kanamanız başladı (son adetin ilk günü):

Ay:
Gün:
Yıl:

Yaklaşık yumurtlama (ovulasyon) tarihiniz:

yumurtlama-gunu-hesaplamaYukarıda ki hesaplayıcıya gerekli bilgileri girerek yumurtlama gününü hesaplayabilirsiniz. Sonuçta çıkan tarihten 2 gün öncesinden ilişkiye girilmeye başlanmalıdır. ilşki SOnuçta çıkan tarihten sonra da yaklaşık 1 hafta devam edilmelidir. Ancak erkekte sürekli boşalma olması, Sperm kalitesini düşürür ve gebelik ihtimalini azaltır. Bu yüzden ilişkinin gün aşırı yapılması ve bu dönemde beslenmeye dikkat edilmesi önerilir.

 

zekayı acan bikiler ibrahim sarac oglu 7aylık bebek anne karnında kaç kilodur 6 aylık hamile bebek kilosu anekarnında dörtaylık bebek görüntüsü dört aylik da hamilelik gebelikte 7 buçuk ay ultrason yumurtlama dönemi hesaplama yumurtlama günü hesaplama testi yumurtlama tarihi hesaplama son 3 ay+2 thoughts on “Yumurtlama Günü Hesaplama testi”

  • Merhaba hocam bi sorum.olacakti sevgilime ilişkiye girdik ilişki sırasında kondom yırtılma ama içime biraz da dışarıya bosaldi aradan 20 dkka geçmeden ella hapi aldım yuttum ertesi gün daha 1 tane daha aldım siz hamilemisin çok korkuyorum

    • Merhabalar. Yumurtlama Günü hesaplama
      Bu adresimizden yumurtlama gününü hesaplayıp, ilişki yaşadığınız tarihi de bize iletebilir misiniz.

      Ertesi gün hapları %95 oranında gebeliği engelliyor. Kullandıgınız tabletten dolayı adet tarhinizde değişim meydana gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir