Saglikli Olmak adına herşey..

Yılan Yağı Saça Faydaları-Nasıl Kullanılır ?

Yılan yağı nedir ne işe yarar?

Saçlarını uzatmak isteyenlerin, en çok merak ettiği doğal yağların başında yılan yağı geliyor. Hemen hemen her yerde, saç uzatmayla ilgili bir araştırma yapsanız, aldığınız ilk cevap Yılan yağı oluyor. İnsanlar arasında bu kadar yaygın olunca, haliyle yılan yağı ile ilgili sorularda fazla oluyor. Yılan yağı ile ilgili en çok karşılaştıgımız soruların başında Yılan Yağının nasıl kullanıldığı ve işe yarayıp yaramadıgı soruları geliyor. Size kısaca şunu söyleyelim ; Evet Yılan Yağı gerçekten işe yarıyor. Amacınız saç uzatmak ise kesinlikle yılan yağını denemelisiniz. Yılan yağının tek faydası, saç uzatmak değildir. Şayet saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız, Yılan yağı kullanarak saç dökülmesini azaltabilir hatta tamamen önleyebilirsiniz.

Yılan yağı saçlara iyi gelir mi faydaları nelerdir?

yilan-yagi-saca-faydalariYılan Yağı, incelmiş, kırılgan ve zayıf saçları besleyerek, erken uzamasını, dökülmesini ve kırılmaların azalmasını sağlar. Genetik olarak yaşanılan saç dökülmesinde bile etkili olan yılan yağı, Saç dökülmesine sebep olan birçok durumu ortadan kaldırır ve dökülmeyi azaltır. Herkeste aynı etkiyi gösteremeyebilir. Bu bazen sizden kaynaklandığı gibi bazende aldığınız ürünün kalitesizliğinden kaynaklanabileceğini unutmayın. Bu yüzden ilk denemenizde işe yaramadıysa, Farklı bir markaya ait veya doğal olarak bulabileceğiniz biryerden satın alıp denemenizi öneririz. Netice itibari ile güzel saçlara sahip olmak istiyorsak biraz çaba da göstermemiz gerekir.

Yılan yağı nasıl kullanılır?

Yılan yağının yaygın olmasından dolayı, birçok yerden satın alabilirsiniz. Özellikle eczanelerden almanızı tavsiye ederiz ( Aktarlardan doğal olarak bulma imkanınız varsa, çok daha iyi olur ). Eğer uğraşmak istemiyorsanız, internetten de satışını yapan sitelerden satın alabilirsiniz.
Yılan yağını aldıysanız ; ilk 1 hafta boyunca her gün ggünde 1 kere saçınıza sürüyorsunuz. Zaten 1 hafta sonra etkisini görmeyebaşlarsınız. 1 Haftadan sonra, 2 günde bir kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer saçlarınız çok kırılgan ve dökülme fazla ise; Yaklaşık 3 hafta boyunca her gün sürmenizde fayda var. Düzelme olmaya başladıysa; azaltıp haftada 3 gün kullanarak devam edebilirsiniz. Yılan yağını Saç dökülmesi için kullanacaksanız, Diplerine parmak ucuyla yağı sürüp masaj yaparak güzelce yedirin. Yılan yağı saçta yaklaşık 2 Saat kaldıktan sonra Şampuanınızla yıkayabilirsiniz.

Yılan Yağı Sabunu

yilan-yagi-sabunu-nasil-kullanilirYılan yağını kullanmakta problem yaşıyorsanız, bunun yerine Yılan Yağı Sabununu da terc,h edebilirsiniz. Yılan yağı ile aynı etkiyi göstermese de ona yakın bir etki göstereceğine emin olabilirsiniz ( Bazı durumlarda Yılan Yağı Sabunu yağdan daha da etkili olabilir. Bu sizin saç tipine ve sorununuza bağlı olarak değişiyor. )

  • Kırılgan saçların güçlenmesini ve dökülmesini engeller..

 

  • Saçların Hızlı uzamasını sağlar.

Sabunu nasıl kullanmanız gerektiğine gelirsek ; Öncelikle saçlarınızı şampuan ile yıkayıp temizlenmesini sağlayın. Daha sonra yılan yağı sabununu elinizle köpürtün ve saçınıza sürün. Sürerken parmak uçlarıyla diplere masaj yaptırıp yedirmeye çalışın. Köpük yaklaşık 4-5 dk saçınızda kaldıktan sonra su ile durulayın.
Yılan Yağı Sabunu ücreti yaklaşık 10 tL civarındadır. Eczanelerde veya internette kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yılan yağı fiyatı Ne kadar ?

Yılan yağı, diğer kozmetik ürünleri kadar pahalı değildir. Satıldıgı yere göre farklılık gösterse de yaklaşık 15 lira civarında yılan yağı bulabilirsiniz.

 

yılan yağı yılan yağının saça faydaları yılan yağı nasıl kullanılır yılan yağı sabunu yılan yağı sabunu nasıl kullanılır yılan yağı ne kadar yılan yağının faydaları yılan yağı saç dökülmesine iyi gelirmi yılan sabunu faydaları yılan yağı sabunu ne işe yararBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir