“Yanığa Ne iyi Gelir ?” için 17 Yorum Yapıldı.

 1. Yanıkzede diyor ki:

  Arkadaşlar denedim ve farkına vardım sizlerle de paylaşmak istedim.Yanan bölgeye kesinlikle buz tutmayın yanık bölgeyi çok daha fazla deforme ediyo.Soğuk suya tutun ve üstadın da belirttiği gibi yumurta akı sürün. geçmiş olsun.

 2. Ayberk diyor ki:

  Benim de yandı sıcak su döküldü elimin üstüne yumurta akı sürdüm fakat parmağıma sürmeyi unutmuşum , elimin üzeri az fakat parmağım çok acıyor ….

 3. sadgirll diyor ki:

  Silverdin krem mi daha iyi gelir yumurta aki mi ??

  • admin diyor ki:

   Silverdin krem doğrudan yanık tedavisinde kullanılan bir krem. Elbette yumurta akından daha hızlı bir iyileşme sağlayacaktır. Yumurta akı daha çok destek tedavi amacıyla kullanılabilir. Bu yüzden en güzeli, önce silverdin kremi sürmek, 4-5 saat sonrada yumurta akı.

 4. eser diyor ki:

  Öncelikle yanan hasdalara geçmiş olsun dileklerimi sunarım.Arkadaşlar yanıga iz burakmaması için elma kabugu sürülmesi iyi geliyor.

 5. Merve diyor ki:

  Arkadaşlar yanık olan bölgeyi iyice ıslatın ve üzerine tuz dökün. bu acı ve sızıyı alıyor. Benim parmaklarım yanmıştı bu uygulamayı yaptım ve geçirdi.

 6. sonay diyor ki:

  ayy yok olmuyor… bir lokma dökeyim dedim, burda ben dökülüyorum. yanık harbiden berbat birşeymiş ya. buz, yumurta akı silverdin milverdin hak getire parmaklarım fena… yanan arkadaşlara söylüyorum umarım acıya dayanıklısınızdır çünkü ilk iki saat hiçbirşey fayda etmiyor. geçmiş olsun. nediyim iyi şeyler düşünün benim gibi sonses müzük dinleyin mesela. pek faydası olmuyor ama müzük iyidir dinleyin yinede……………..

 7. Efkan Soydan diyor ki:

  Allah kimseyi yakmasın.

 8. pinar diyor ki:

  Simdi parmagimi yaktim.acilbiseyler varmi diye baktim ancak memnun eden birşey yok..ben yine silverdine devam..
  Benim gibi unutkan ve sakar varsa her daim silverdin i evde bulundursunlar.tencerenin kulpu kasigin sapi derken perişan oluyom

  • admin diyor ki:

   Merhaba Pınar Hanım. Yanıkalrda ilk müdahele, yanan bölgeye buz veya soğuk su presi uygulamaktır. Bu işlemden sonra ancak yöntemler uygulanabilir. Silverdin kremi zaten yazımızda önermişiz. Geçmiş olsun

 9. ceyhun diyor ki:

  Arkdaslar yaniga birebir kekikyağı yanar yanmaz hemen surun kokusu dışında(sevmeyenler icin soyluyorum) hicbir sorun olmuyor.ne yanma hissi nede kizariklik.ama yagi bolca surun bide saga sola sildirmeyin.normalde icin icin yandigi sure kadar dursa yetiyor.iz miz kalmiyor

Yorum Yap

*