“Yanığa Ne iyi Gelir ?” için 20 Yorum Yapıldı.

 1. çağla dedi ki:

  benimde şu an ayağıma kaynar su geldi acil basamıyorum

 2. Öznur dedi ki:

  Merhaba kazazede arkadaşlar. Bende dün gece hamur yaparken koluma yağ sıçradı sıçradı diyorum ama resmen yağı kaşıkla koluma döktüm :/ Hemen soğuk suyun altına koydum ve buz sürdüm gerçekten buz acısını hafifletiyo uyuşturuyo. Daha sonra Eşim eczaneden Anestol Pomad ağrı kesici ve Silverdin krem almış. Önce Anestol Pomad ağrı kesiciyi sürdüm 5 dk sonra Siverdin sürdüm çook yaktı ama kızarmasını ve kabarmasını engelledi. Şuan Silverdin kremin etkisi ile kolum siyah yanık lekesi var gibi duruyor. Ama o kremin içindeki etkin bir maddeden dolayı. Daha sonra deri soyulur gibi atacakmış o. Bilginiz olsun. Umarım başımıza bir daha gelmez. Herkeze geçmiş olsunn :)

 3. ceyhun dedi ki:

  Arkdaslar yaniga birebir kekikyağı yanar yanmaz hemen surun kokusu dışında(sevmeyenler icin soyluyorum) hicbir sorun olmuyor.ne yanma hissi nede kizariklik.ama yagi bolca surun bide saga sola sildirmeyin.normalde icin icin yandigi sure kadar dursa yetiyor.iz miz kalmiyor

 4. pinar dedi ki:

  Simdi parmagimi yaktim.acilbiseyler varmi diye baktim ancak memnun eden birşey yok..ben yine silverdine devam..
  Benim gibi unutkan ve sakar varsa her daim silverdin i evde bulundursunlar.tencerenin kulpu kasigin sapi derken perişan oluyom

  • admin dedi ki:

   Merhaba Pınar Hanım. Yanıkalrda ilk müdahele, yanan bölgeye buz veya soğuk su presi uygulamaktır. Bu işlemden sonra ancak yöntemler uygulanabilir. Silverdin kremi zaten yazımızda önermişiz. Geçmiş olsun

 5. Efkan Soydan dedi ki:

  Allah kimseyi yakmasın.

 6. sonay dedi ki:

  ayy yok olmuyor… bir lokma dökeyim dedim, burda ben dökülüyorum. yanık harbiden berbat birşeymiş ya. buz, yumurta akı silverdin milverdin hak getire parmaklarım fena… yanan arkadaşlara söylüyorum umarım acıya dayanıklısınızdır çünkü ilk iki saat hiçbirşey fayda etmiyor. geçmiş olsun. nediyim iyi şeyler düşünün benim gibi sonses müzük dinleyin mesela. pek faydası olmuyor ama müzük iyidir dinleyin yinede……………..

 7. Merve dedi ki:

  Arkadaşlar yanık olan bölgeyi iyice ıslatın ve üzerine tuz dökün. bu acı ve sızıyı alıyor. Benim parmaklarım yanmıştı bu uygulamayı yaptım ve geçirdi.

 8. eser dedi ki:

  Öncelikle yanan hasdalara geçmiş olsun dileklerimi sunarım.Arkadaşlar yanıga iz burakmaması için elma kabugu sürülmesi iyi geliyor.

 9. sadgirll dedi ki:

  Silverdin krem mi daha iyi gelir yumurta aki mi ??

  • admin dedi ki:

   Silverdin krem doğrudan yanık tedavisinde kullanılan bir krem. Elbette yumurta akından daha hızlı bir iyileşme sağlayacaktır. Yumurta akı daha çok destek tedavi amacıyla kullanılabilir. Bu yüzden en güzeli, önce silverdin kremi sürmek, 4-5 saat sonrada yumurta akı.

 10. Ayberk dedi ki:

  Benim de yandı sıcak su döküldü elimin üstüne yumurta akı sürdüm fakat parmağıma sürmeyi unutmuşum , elimin üzeri az fakat parmağım çok acıyor ….

 11. Yanıkzede dedi ki:

  Arkadaşlar denedim ve farkına vardım sizlerle de paylaşmak istedim.Yanan bölgeye kesinlikle buz tutmayın yanık bölgeyi çok daha fazla deforme ediyo.Soğuk suya tutun ve üstadın da belirttiği gibi yumurta akı sürün. geçmiş olsun.

Yorum Yap

*