“Wbc ( Beyaz Küre ) Yüksekliği-Düşüklüğü Ne anlama Gelir ?” için 344 Yorum Yapıldı.

 1. Sevtap Ataberk diyor ki:

  Merhabalar bugun 2,5 yasındaki ogluma kan testi yapıldı ,kanda mikrop var dendi ve Cafeks antibiyotik ve calpol ateş düsürücü yazıldı. Oglumun sag gozunun kapagında ve cevresinde bariz bir şişlik de oldu ateslenme ile birlikte ve basının da agrıdıgını soyluyor, Asagıdaki sonuclara göz atmanız rica, oglumun bu hali cok uzuyor .

  WBC 15,15
  NE ½ 73,5
  LY½14,2
  MO½ 11,6
  NE#11,13
  MO# 1,76
  MCV 74,5
  MCH 25,3
  CRP 6,7

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Sevtap Hanım. Çocuğunuzda bir enfeksiyon söz konusu. Bu boğaz enfeksiyonu, sinüzit veya benzeri bir rahatsızlık olabilir. Antibiyotiği kullandıktan sonra yeniden kan tahlili yaptırabilirsiniz. Enfeksiyon dışında bir rahatsızlık görünmüyor sonuçlarınızda. Geçmiş olsun

 2. şiddetli karın ağrısı ve wbc yüksekliği diyor ki:

  merhaba bir hafta önce şiddetli karın ağrısıyla hastahaneye alındım kan testlerimde wbc 18 bin çıktı apandist şüphesiyle 2 gün hastahanede kaldım vücudunuzda yüksek oranda bakteri bulundu tedaviniz tamamlandı wbc normale döndü diye taburcu ettiler şuanda karnımda ağrı var ve vücudumda sürekli yer değiştiren ağrılar var ne yapmam gerekiyor..

  • admin diyor ki:

   Merhabalar. Büyük olasılıkla midenizi üşütmüşsünüz. Hastaneden taburcu olduktan sonra herhangi bir ilaç kullandınız mı ?

 3. çok acil diyor ki:

  mrb annemin ayak parmağına 1 ay önce paslı çivi battı doktora gitmeye ikna edemedim 1 ay oldu yara çok az iyileşti ama şimdilik bi sorun yok tetanoz olabilir mi diye içim içimi yiyor napmam gerekiyor yardım edebilirmisiniz hastalığı araştırdım 15 günde belirtiler orataya çıkar diyor gözlemliyorum sürekli şimdiye kadar bi belirti çıkmadı ..

  • admin diyor ki:

   Merhabalar. tetenoz ile ilgili detaylı bilgiyi Tetenoz belirtileri ve tedavisi adlı yazımızda bulabilirsiniz. Yazımızda yer alan belirtilerin herhangi birini gözlemlemiyorsanız, korkmanızı gerektirecek bir durum yok demektir. Yarasıyla ilgili olarak mutlaka muayene olsun aksi taktirde iltihap kapma olasılığı oldukça yüksek. geçmiş olsun

Yorum Yap

*