Saglikli Olmak adına herşey..

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları

Üzüm çekirdeğinin ezilmesi sonucu elde edilen ve genellikle yemek ve salatalarda kullanılan Üzüm çekirdeği yağı, cilde sürüldüğünde önemli sayılabilecek olumlu etkileri olmaktadır.Üzüm çekirdeği yağı üzüm çekirdeklerinin soğuk presle ezilmesi sonucu elde edilmektedir. Bir çok yemek ve salata çeşidinde tat vermesi için kullanılmaktadır. Bazı hastalıkların tedavisi için suya damlatılarak içilmektedir. Anti-oksidan özelliği oldukça fazla olan üzüm çekirdeği yağı, sağlık merkezlerinde kullanılan cilt bakım tüplerinde dahi kullanılabilmektedir.
uzum-cekirdegi-yagi-faydalari-üzüm-çekirdeği-yağı-kullanımıCilde sürüldükten hemen sonra kolay emilen ve cildi gençleştirip, toksinlerden arındıran üzüm çekirdeği yağı, egzema gibi sıkça karşılaştığımız deri hastalıklarının etkilerini azaltmak ve yok etmek için sıkça kullanılmaktadır. Güneşten dolayı tahriş olan ve kızaran cildi yatıştırmak, sivilce lekelerini yok etmek, cildin nem oranını korumak ve beslemek gibi bir çok yararları bulunmaktadır.

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları

mukemmel-bir-cilt-icin-uzum-cekirdegi-yagi-faydalari

  • Üzüm çekirdeği yağı kozmetik anlamda bir çok alanda çokça kullanılmaktadır. Özellikle Saç bakım malzemelerinde ve cilt bakımı ürünlerinde sıkça kullanılmaktadır;
    üzüm çekirdeği yağının çok az bilinen özelliklerinden biri göz altı morluklarını tamemen geçirdiğidir.
  • Tüm cilt tipleri için mükkemel bir nemledirici ve onarıcıdır. Üzüm çekirdeği yağını cildinizde kullandığınızda, cildiniz parlar ve yumuşacık olur.
  • Cilt temizleme toniği olarak kullanabilirsiniz. içerisinde ki maddeler sayesinde ciltte meydana gelen kırışıklıkları giderir ve daha sıkı bir cilde sahip olursunuz.
  • Üzüm çekirdeği yağı saçta oluşan kepeklenmeler için kullanılabilir. Dilerseniz, saç kremi yerine üzüm çekirdeği yağı kullanabilirsiniz. Böylelikle hem saçlarınızı beslemiş hemde daha parlak olmasını sağlamış olursunuz.
  • Göz altında oluşan torbalanmaların ve ciltte oluşan cizgili kırışıklıkların giderilmesini sağlar.
  • Cildi nemlendirerek Çatlak oluşumunu engeller. özellikle meme ucu çatlaklarında ve gebelikte oluşan çatlaklar için oldukça faydalıdır.

Cilt Lekeleri için Üzüm Çekirdeği Yağı

4-5 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağına 8-10 damla çay ağacı yağı ekleyin.
Karışımı her gün sabah ve akşam olmak üzere 2 kez pamukla lekelerin üzerine sürün. 2-3 haftadan sonra lekelerin azaldığını göreceksiniz.

üzüm Çekirdeği Yağı Cilde Faydaları

üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları ibrahim saraçoğlu üzüm çekirdegi yaginin saça faydasi yanıklara uzum cekirdegi yagi üzüm çekirdeği yağı cilde faydaları ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI FAYDALARI AKTARCI üzüm çekirdeği yağı faydaları ibrahim saraçoğlu üzüm çekirdeği yağı ne işe yarar yuzdeki lekelere uzum cekirdegi yagi gebelikteBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir