“Siyah Dışkı Neden oLur ? Dışkı Renkleri Anlamları” için 238 Yorum Yapıldı.

  1. kadrıye diyor ki:

    bizmopen çiğneme tableti kullandım.günde 4 kez vermişti doktor fakat 3.yu aldktn bı saat sonra baş dönmesi oldu aradan 3gun geçtı tamamen kestım ilacı ama hala baş dönmesi oluyor.etkisi ne zaman geçer acaba?

    • admin diyor ki:

      ilacın etkisi bu kadar uzun sürmez. Başka sebeplerden dolayı baş dönmesi oluyor. Doktora muayene olmanızda fayda var. Geçmiş olsun

  2. zahir diyor ki:

    meraba hocam benim sıkıntım kabızlık sorunu yaşayınca başlıyor tuvaletimi yaparken makat ağzında ciddi acı hissediyorum bu tuvaletimi yapmama engel oluyor.tuvalet kağıdıyla temizlenincede kan bulaşıyor.kabızlık bitince normale dönüyor acı olmuyor kanama olmuyor. bunun nedeni nedir.zamanla geçermi yoksa doktora gitmem gerekiyormu.

    • admin diyor ki:

      Merhabalar. Makatta oluşan kanamanın sebebi kabızlık. Çay kahve sigara vb sindirim sistemini zorlayacak şeylerden uzak durun. Bol bol yürüyüş yapın. Şayet uzun süreli kabızlık yaşıyorsanız doktora gidip muayene olmanızda fayda var.

  3. can diyor ki:

    Merhabalar hocam. Son 1 yıldır akşam yemeğiğnde 1 kadeh dahi şarap içsem dışkım kömür siyahı oluyor. Eski yıllarda olmayan bu sorunun sizce sebebi ne olabilir.Saygılar.

  4. özge diyor ki:

    Merhaba ben demir hapı kullanmaya basladim 2 hafta kadar oldu dışkı köyü renk gibi yeşil bunun hapla mı alakası olabilir kullandığım hap oroferon

  5. buse diyor ki:

    Merhaba hocam. Ilk once iyi gunler diliyorum. 3 gundur gaitam kül renginde. Ferri sanol demir eksiligi ilacini yaklaşık 1 bucuk aydir kullaniyorum. 3 gun once gece aniden mide bosluguma kramp girdi ve acilen hastaneye gitmek zorunda kaldik. Serum takildi. 1 ay oncesine kadarda helipak tedavi paketi kullaniyordum. Midemde siskinlik, surekli açlık duyuyorum ama midem kabul etmiyor. Cok fazla yorgunluk var. 3 gundurde devam eden ishal sorunum var. Nedeni ne olabilir? Simdiden cevabiniz icin teşekkürler

  6. aişe diyor ki:

    merhabalar hocam son bir kaçgundur dıskım sıyah gelmeye başladı bunun nedeni yemeklerden midir?

    • admin diyor ki:

      Şayet 3 gün devam ederse doktora başvurun.

      • aişe diyor ki:

        hocam o sorunum cozuldu gbi. Ben yine bır soru sormak ıstıyorum. 4 yıldır aynı kılodaym cok yememe ragmen kilo alamıyorum. Yemekten sonra sık sık wcye giderim bunun bagrsak ıle ıligisi olabilir mi?

        • admin diyor ki:

          Elbette Olabilir. Aldığınız besinler bağırsak tarafından emilmezse size bir faydası olmaz. Bunun yanı sıra hareketli bir yaşantınız varsa, aldığınız kalorileri yakıyor olabilirsiniz.

  7. meltem diyor ki:

    Merhaba benim kızım 7 yasinda 1senedir kabızlık sorunu var ilaç kullandı duzelmedi kolonoskopide bağırsak yapısı değişik çıktı ama 1ay isale oluyor mesala düzgün diskisi yok ya isal ya gabiz kolon kanseri kolonoskopide belli olurdu demi allah korusun

    • admin diyor ki:

      Merhaba Meltem Hanım. Kolon Kanseri olduğunu düşünmüyorum. Böyle birşey olsaydı yapılan tahkiklerde bu görülürdü. Size tavsiyem Hormon testi yaptırmanız. Vucutta ki bazı hormonlar bağırsak işleyişi etkiliyor olabilir.

  8. ayhan kurt diyor ki:

    s.a . hocam benim şikayetim midem çok fazla gaz üretiyor bunu yaşadığım zamanlar düzensiz wb ve gabızlık yaşıyorum gaz sancım kalbime vuruyor bazen çok şiddetli oluyor sabaha kadar uyuyamıyorum ama tüvaletimi rahat yaptıhım zaman gaz sancım gidiyor dışkıda bazen siyaha dönük renk oluyor birde sinirlendiğim zamanlarda gaz yohunlaşıp kalbime vuruyor, hocam bundan yaklaşık 7.8 ay gibi önce basur belirtileri vardı kanama vs gibi ağrılar doktora gitmedim basur ilacları kullandım geçti şuan yok bu sıkıntılarım onunla bir ilgisi olabilirmi şuan basur gibi şikayetim yok bu konuda lütfen beni aydınlatırmısınız

    • admin diyor ki:

      Merhaba ayhan bey. Bağırsaklarınızda bir problem olabilir. Mutlaka iç hastalıkları uzmanına muayene olun. Geçmiş olsun

  9. pinar diyor ki:

    Merhaba hocam idrar rengim kahveregiyle kırmızı arasinda dışkı rengim siyah ve ishalim gecmiyor ne yapmalıyım?

    • admin diyor ki:

      Merhaba Pınar Hanım. Ne kafdar süredir Bu durum böyle ?
      idrar renginin koyu olması genellikle böbreklerde veya idrar yollarında enfeksiyon olmasından kaynaklanıyor. Siyah dışkı ise, daha çok kalın bağırsak ile alakalı bir durumdur. Kullandıgınız ilaçlar varsa bunlarda Dışkı ve idrar renginde değişikliğe neden olabilir. Örneğin demir ilaçları bu etkileri gösterebilir.

  10. pamuk diyor ki:

    hocam meraba, ben yemek yyorum ya ardından siskinliğim oluyor yemesemde normal otururkende şişknlğim oluyor ayrıca gaitaam siyah gbi koyu renk mesela gazım oluyor ama ckmıyor sonra gün boyu onunla ugrasıyorum ckmıyo ckmıyo ve en sonunda gaitam kurumus ve siyah ckıyo bu şiskinliğim 1 senedir var bir ara o kdar kötüydümki 5 günde 1 3 günde 1 hatta 8 günde 1 dıskıladıgım olmustur. hatta o zmanlar gaz ckarrken falanbile makatta acı hssedyodum yada tuvaletimi yaparken. bu sorunlarım o dönemde cok uzun sürdü 2 3 ay kesin yani. ama suan bu gbi agır sikayetlerm yok endişelenmeyi brakmalı mıyım. ve smdilik sadece şişkinliğim var ve gaitam siyah kurumus sizce çölyak olablr miyim ??

  11. Rojda diyor ki:

    Merhaba hocam benim 3 gundur diskim simsiyah renkte soguk alginligi icin ilac kullaniyorum ama bu sadece şurup acaba ondanmidir yoksa baska bi sebebi varmidir

    • admin diyor ki:

      Merhaba Rojda Hanım. Gaita’nın siyahlaşması ilaç kullanımı ile birlikte mi başladı ?

      • Rojda diyor ki:

        Hayir ondan oncede koyuydu ondan sonrada siyah kaldi hala siyah ilaci kullanmiyorum

        • admin diyor ki:

          iç hastalıklarına muayene olup, gaita tahlili yaptırmanızda fayda var. Bağırsaklarınızda enfeksiyon söz konusu olabilir.

  12. mira diyor ki:

    Hocam bende habire bir Afedersiniz kırmızı dışkı çıkıyor doktora gittim bir şey yok dedi

    • admin diyor ki:

      Herhangi bir rahatsızlığınız var mı ? Yani bu durumun sebep oldugu, yada belirti niteliği taşıyabilecek bir durum söz konusu mu ?

  13. jyn diyor ki:

    Merhaba hocam.Benim oniki parmak bagırsagında yara var.Cok agır ilaçlar kullanıyorum.Cokda sulu besleniyorum.Dün kakamın rengi açık kahverengiydi azöncede koyu kahverengi.Siyaha yakın.Antibiyotik felanda kullanıyprum.Ama korkulcak bi ağrı olmadı hiç.Mide kanaması degilde acaba ilaçların kötü etkisimi ? Doktora gitmem gerekirmi tekrar..

    • admin diyor ki:

      Merhabalar. Yediklerinizden kaynaklanabileceği gibi rahatsızlığınızla alakalı bir durumda olabilir. Bu yüzden mutlaka doktora gidip muayene olun. Gerekirse Kolonospi yapılmalıdır.

Yorum Yap

*