Sivilcelere Ne iyi Gelir

Ergenlik dönemi ile birlikte çıkmaya başlayan sivilce ilerleyen zamanlarda da insanların baş belası haline gelebilmektedir. Sivilceler insanın direk olarak sağlığına etki etmesinin yanında dolaylı olarakta etki etmektedir. Yüzde çıkan sivilceler, insanın özgüvenini ve sosyal ilişkilerde problem yaşamasına neden olabilir. Hele ki O sivilceleri sıkmaya çalıştıysanız durum daha da vahim bir hal almaya başlıyor. Yüzeyi açılan sivilce dış ortamda ki hava ile direk temas haline girdiği için, havada bulunan toz tanecikleri ile birlikte enfeksiyona maruz kalabiliyor. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için Sivilceleri sıkmayınız.

Sivilce Nasıl Geçer ? Sivilcelere Ne iyi Gelir ?

Deri gözenekleri içerisinde biriken ve kuruyan yağ tabakası zamanla sivilce oluşumuna neden olur. Bu durumdan kurtulmak için haftada 3-4 kez buhar banyosu yapıyoruz. Yani Sivilce yüzümüzde çıkmışsa, Yüzümüzü ısıttığımız suyun buharına tutuyoruz. Böylelikle gözenekleri kapatan yağ tabakası Siyah nokta olmadan dışarı atılır ve var olan sivilcelere de iyi Gelir. Bir kabın içerisine kaynamış suyu koyup onun buharında yüzünüzü yumuşatıp siyah noktaları hafifçe sıkarak çıkarmalısınız. Sivilce nasıl geçer sorusunun cevaplarından biridir bu yöntem..

Erkeklere Özel : Şayet kirli sakal bırakıyorsanız , bu yüzünüzde daha çok toz taneciklerinin birikmesine ve sivilce oluşumuna, var olan sivilcelerinde daha fazla iltihaplanmasına sebep olur. Bu yüzden mümkün oldukça yüzümüzü temiz tutmalıyız yada 2-3 güne gibi traş olmalısınız. Bu şekilde sivilcelerin nasıl geçtiğini ve azaldığını göreceksiniz. Sivilce nasıl geçer sorusunun yine doğal cevaplarından biridir bu yöntemde.
Terlemek, gözeneklerin açılmasına yardımcı olduğu için sivilcelere iyi gelir. Ancak unutmamaız gereken, sizi terleten eylemi bitirdikten hemen sonra , teriniz kurumadan güzelce yıkanmak ve kötü, yağlı atıkları cildimizden uzak tutmak gerekir.

Spor Yapmak : Spor ile birlikte metabolizmanız düzene girer. Hormon salgıları ideal bir hale gelir. Bu durumda vucudunuzdan hem toksin atmanızı hızlandırır hemde sivilcelere iyi gelir. Özellikle yüzme, Tempolu yürüyüş gibi gözeneklerin açılmasını sağlayan sporlar sivilcelere oldukça iyi gelmektedir.

 

sivilceye ne iyi gelir yüz sivilcelerine ne iyi gelir sivilcelere ne iyi geliyor sivilcelere neler iyi gelir sivilceler ne iyi gelir sivilce kızarıklığına ne iyi gelir sivilcelere ne iyi geliyo sivilcelere ve siyah noktalara ne iyi gelir sivilcilere yöntem lekelere ne iyi gelir sıkıntıdan çıkan sivilcelere ne iyi gelir

2 Replies to “Sivilcelere Ne iyi Gelir

  1. Merhaba ben 15 yasindayim yagli bir cilde sahibim. Cok fazla sivilcelerim var. Eczaci 150 liraya kolonya gibi bisey verdi fakat cildim dahada kotuye gitti. Doktora gittim.hap verdi geciyo fakat sivilce bu iste hep cikiyo daha fazla cikmamasi icin ne yapmaliyim? Yeni cikan sivilceler hap sayesinde kabuklasiyo kabuklasincada soyup kolonya ile yakiyorum fakat bu sivilceyi acitmayacak bicimde yapiyorum sonra o sivilce geciyo yaptigim sey dogrumu? Bide peeling gibi seylerden neleri onerirsiniz?

    1. Ergenlik döneminde olduğunuz için hormonlarınız değişiyor. Bu değişimle beraber sivilce çıkması normal. ilacınızı kullanmaya devam edin. Sivilce çıkmasını engellemek için de mümkün oldukça cildinizi temiz tutmaya çalışın ve yağlı gidalardan uzak durun. Şu an için Peeling’e gerek yok. Zamanla bu sorundan kurtulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*