Sivilceler için Özel Kil Maskesi

Sivilce ve Akne problemi yaşayanlar için en çok önerilen doğal maskelerden biri Şüphesiz ki Kil Maskesi. Kolay hazırlanması ve etkili sonuç elde edilmesi yönünden de sivilce problemi yaşayanların en çok tercih ettikleri Doğal maskeler arasında yerini almaktadır.

Neden Kil Maskesi ?

Kil maskesi içerisinde bulunan zengin mineraller sayesinde cildi besliyor. Yeteri kadar besin alan ciltte, yumuşak, nemli ve pürüzsüz bir görünüm alıyor. Cilt üzerinde bulunan bakteri familyalarını ve yağ bezelerini yok ederek sivilce oluşmasını engelliyor.

Sivilceler Kil maskeleri Tarifleri

Sivilceler-icin-kil-maskesi-Yagli-ciltler-kil-maskesi1 avuç kili 1 finsan kadar ılık su ve birkaç damla zeytinyağı karıştırarak güzelce karıştırın. Hazırladığını bu kil maskesini göz çevresi hariç tüm yüzünüze ve sivilce olan diğer bölgelere sürün. Yağlı bir cildiniz var ise Karışımın içine bir kaç damla limon damlatabilirsiniz. Şayet aksine cildiniz kuru ise, Limon yerine Bir çay kaşığı kadar bal ilave edin ve karıştırın. Yaklaşık 5 dk Yüzünüzde dursun ve ardından ılık su ile silin.
Bir Avuç dolusu kadar kil, Yarım çay bardağı kadar su ile karıştırılır,içerisine 1 dilim kadar limon 1 tatlı kaşığı kadar zentin yağı damlatılır . Bu karışım sıcak sıcak yüze sürülür. Bu maske‘yi yüze uygularken göz çevresi ve dudaklara sürmemeye özen gösterin. Maske cilt üzerinde kuruyuncaya kadar bekletilir, kuruyan maske ılık su veya ılık limonlu su ile temizlenir.

Neutrogena Kil Maskesi

Doğal olarak kil bulup maske hazırlayamayanlar için, Bu kozmetik markasının satışa sunmuş olduğu Kil maskesini kullanabilirler.
Neutrogena markasına ait sivilcelere özel olarak üretilen ve hazır satılan kill maskesi Günde 1 kere ve yaklaşık 20 dk yüzde bekletiliyorKil maskesi içerisinde bulunan anti-oksidan maddeler, cilt üzerinde bulunan bakterilerin ölmesini sağlıyor. Ciltte tahrişe neden yağların emilmesini sağlıyor. Bu özelliği sayesinde sivilce oluşumu en aza indirilmiş oluyor. Sadece yüzünüzde değil aynı zaman da sırt, kol, dekolte gibi vücudun diğer bölümlerinde ki sivilceler için de kullanılabiliyor. Kil maskesini uygulamak için yaş sınırı bulunmamaktadır. Sivilce problemi yaşayan herkes gönül rahatlığı ile bu kil maskelerini uygulayabilir.

 

sivilce için kil maskesi neutrogena kil maskesi sivilce beyaz kil maskesi sıcak havlu yüzde ki sivilceye neutrogena kil maskesi fiyatı SİVİLCELER İÇİN KİL MASKESİ kil maskesi yaş sınırı kil maskesi sivilce kil maskesi kizariklik beyaz kil maskesi yas siniri

2 Replies to “Sivilceler için Özel Kil Maskesi

  1. Merhabalar son zamanlarda yüzümde oldukça fazla sivilce çıkmaya basladı. Bende internetten okduğum bir kil maskesi tarifi uyguladım. Yaklasık yırmı dk yuzumde bekletip kil maskesini yıkadım. Yıkadıktan sonra kızarıklık oluştu. Bu normal midir ? Ayrıca Bana sivilceler için ne önerirsiniz ?

    1. Merhaba Pınar Hanım. Kil Maskesi Cildi yumuşattığı için havlu ile sildiğiinizde tahrişe neden olarak kızarıklıklara neden olabilir. Bu yüzden Kil maskesi uyguladıktan ve yıkadıktan sonra havlu ile silmeyin dokundurun. Hatta kağıt havlu kullanmanız daga iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*